Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    Nem mernék rá mérget venni, de mintha a Panasonic valemelyik OLED típusáról olvastam volna, hogy komoly homogenítás problémákkal küzd, most pedig ez. Ezt pofázom évek óta, hogy milyen jó, mikor a saját kijelző gyártást megszüntetjük és ilyen LG féle senkiháziaktól vesszük meg a TV lekét. - Aztán persze adjuk SONY, vagy Panasonic áron. Olyan mintha Mercedesbe Renault motort raknánk. - Jaaa, hogy olyan is van ? Erre csak azt mondhatom, megérdemli aki megveszi. Még ha el is hiszem, hogy jó lesz a vásárolt komponens (ami nem lehet igaz, hiszen amennyiben olyan jó lenne, mint az adott márkáé, akkor nem lenne olcsóbb és nem kellene mástól venni), akkor is felháborító az elv, hogy pl. BMW-be Peugeot motort raknak BMW áron. Aki megveszi, bizonyára számolt vele, ha nem, na bumm, majd legközelebb a konkurenciától veszi ugyanazzal a motorral/panellel. Gusztustalan dolog, de ami nekem tetszik benne, hogy lassan kibukik, mennyire hibátlan az agyon ajnározott LG OLED.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Williamgrant #31 üzenetére

    Szia !

    Tisztázzuk !
    Nem védi szabadalom az OLED panelt. Az LG féle WRGB OLED a LG-é. Attól még nem kell megvenni, mert csak ez van (pl. a Samsung sem teszi - bár ez rossz példa, mert az LG mellett a másik értéktelen, külsőségeiből élő, 3 év garanciát kiszolgáló banda.)
    Azért vesz PSA motort, mert olcsó - ettől még nem jó (a PSA modellekben sem jó, hogyan lenne jó egy 3x-os áron eladott BMW-ben)
    Nem a beszállítói lánc létjogosultságát vitatom, nem gyárthat mindent az adott autógyár, de legfontosabb alkatrészt ne hagyjuk már figyelmen kívül. Vagy amennyiben igen, adjuk hasonlóan "olcsó" áron, mint amennyiért beszerezzük és hangsúlyozzuk ki, hogy PSA motort van az autóban.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #94529552 #67 üzenetére

    Szia !

    Ezt nem is vitattam/vitatom, de ne b@sszanak át ! Ha én Peugeot-ra vágyom, megyek és veszek azt fele annyi pénzért. Nekem Ne adjanak C Mercedesbe Renault motort C Merci áron elsumákolva, hogy a legfontosabb alkatrész honnan származik. Azt bánt, hogy megy spórolás, a kiszervezés, amivel nekik minden olcsóbb, de ezt a vásárló nem érzi és nem is tudja. Írja ki a szalonban, hogy ez a Mercedes Benz Renault motorral van szerelve, aminek köszönhetően nem 14M, hanem 12M. Ezzel semmi gond. Ha én LG OLED-re vágyom és nincsen másnak, veszek az LG-től, de ne verje a Sony a mellét, hogy neki is van kétszer annyiért.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Williamgrant #72 üzenetére

    Áhá !

    Amint nekem ad valaki igazat,konkrétum nélküli fika, de Te minden alap nélkül nevezhetsz engem "korlátoltnak". Elég érdekes módon szemléled a világot. Semmi gond, mert nem veszem magamra ezeket, hiszen autóipari mérnökként részese vagyok, látom, mi történik, olvasok ezekről a nagy "összeborulásokról", amiket költségcsökkentés címén csinálnak, ezért tudom mennyire van igazam. Gyűlölöm a koreai sz@rokat, ez sokaknál kiveri a biztosítékot és lehet, hogy néha erős és túlzó, de az elmúlt közel 20 évben adtam esélyt mindkettőnek a palettájuk széles kínálatából sok fajta terméknek (4K LCD, CRT, porszívó, mobil) Kivétel nélkül kalap kaki mind, pedig soha nem a paletta aljáról választottam. Ezzel szemben egy Panasonic, Sony, Miele, annak idején Nokia megmutatták, milyen az, amikor valaki ért is ahhoz, amit csinál. Nem kell engem kedvelni, de komoly gond van azzal, aki egy (természetesen nem mostani egyforma panellel szerelt) LG és Panasonic TV közül az előbbit értékeli magasabbra. Természetesen az sem zavar, ha Te Renault vagy PSA motoros német, vagy japán autóra vágysz, de én azért fizetek ezekért, hogy ezeket is kapjam...

    V.

Új hozzászólás Aktív témák