Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    "A programfuttatást a gyártók nem nézik, mert nekik jellemzően a WHQL minősítés számít, de azt a Cedar Trail is megkapta, amikor pedig a programokra került a sor, akkor jött a hibaüzenet, hogy ezért és azért nem megy, vagy ha megy hibás a megjelenítés."

    Ennyit az WHQL-ről meg főleg a gyártókról... A vásárlót pont ez az egy dolog számít, hogy mennek az alkalmazások vagy sem. Nyilván miután illető leszurkolt egy vagyont egy előtelepített netbookárt vagy tabletért, nagyon fogja értékelni, hogy de az Intel tehet róla vagy ki. Aztán majd szép lassan elmegy az emberek kedve a műszaki cikkek vásárlástól úgy általában, mert egy aknamező az egész.

    Amúgy, a hibás megjelenítés hogy jön össze WHQL-el karöltve (persze nem csak az Intelnek...)? Azt hinném a DX egy viszonylag magas szintű API, amit részben a driver valósít meg. Tehát ha szétesik a kép, akkor ott az API megvalósítása hibás, tehát nem jár a WHQL pecsét, gondolnám kis naivként. Esetleg direktben valami inkompatibilis shader programmal etetik meg a játékok az IGP-t, vagy mi történik?

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Seregély #26 üzenetére

    Kavarod a dolgokat. A Windows 8-as tableten nem csak a tisztánt WinRT-s alkalmazások futnak, hanem minden. A Windows RT-s (régi nevén Windows-on-ARM, azaz WOA) tableten/nettopon van a kompatibilitási gond, viszont azt nem is hívják Windows 8-nak, hanem Windows RT-nek. Azaz, máris kavarodás van a fejekben, csak épp másképp... ;]

  • ddekany

    veterán

    válasz Seregély #28 üzenetére

    Gondolom a legtöbb WinRT-s alkalmazás C#-ban lesz írva, aminek kimenete fut mindkét architektúrán. A natív alkalmazásoknál meg gondolom a Visual Studio könnyen kivitelezhetővé fogja tenni, hogy mind a két változat (x86 és ARM) is felkerüljön a marketre, de hát ezt majd meglátjuk a gyakorlatban. Ez alapvető érdeke az alkalmazásfejlesztőnek is, szóval kétlem hogy ebből (ARM vs x86) sok gond lesz a gyakorlatban. Ez nem Android, ahol az x86 csak utólag tűnt fel. A buktató persze a 3D-nél várható, mind mondtad, tehát játékoknál.

    Persze, abból már kavarodás lesz, hogy mind a kettő "Windows", az utána lévő krixkraxot (8 vagy RT) meg tán nem olyan sokan nézik. További öröm lesz a szakik közt, hogy a WinRT és a Windows RT nem u.a., ám mindenki megszoktam már a Windows verziók efféle rövidítését (Win7, Win95, stb).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák