Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bada Bing

    tag

    válasz lenox #38 üzenetére

    Azért jó, mert az OpenCL kezd a sztenderd nyelvévé válni az adatintenzív, párhuzamos programoknak. Egyre többen egyre több programot írnak ezen a nyelven, kézenfekvő tehát, hogy támogassuk.

    Ugyanazért támogatják az FPGA gyártók az OpenCL-t, amiért Androidra is Java-ban kell fejleszteni és nem egy frissen kitalált nyelvben. Ha egy FPGA-ra is lefordíthatod azt a programot, amit megírtál, akkor jobb eséllyel fogsz FPGA-t venni hozzá, mintha erre nem lenne lehetőséged.

  • Bada Bing

    tag

    válasz dezz #35 üzenetére

    Tényleg nem jogos a devkitek árát összehasonlítani sorozatgyártott termékekével. Egy FPGA lapka ára ennek igenis a töredéke, tehát ha valaki aláépíti a hardvert, akkor a végterméknek nem kell drágábbnak lennie egy videokártyánál vagy egy felsőkategóriás processzornál.

    (#36) NetTom: nem szilikonba implementált áramkör, hanem konkrétan GPU-k alternatívájaként említi a cikk az FPGA-kat. Ha egy hétig akarsz futtatni egy algoritmust, akkor megéri egy órát eltölteni vele, hogy ingyen lefordítsd az FPGA fejlesztőkörnyezetedre. Nem éri meg ugyanakkor milliós összegeket és fél évet eltölteni azzal, hogy szilinkonon implementáld. Az órajel pedig önmagában semmit nem jelent.

    Érdemes szem előtt tartani, hogy itt most nem az FPGA-k újdonságáról van szó, hanem az OpenCL nyelvéről. Ma is nagy számban alkalmaznak már FPGA-kat jelfeldolgozási feladatokra. Ugyanezen feladatokra GPU-kat is lehet használni. Leginkább csak annyi fog változni, hogy ezeket a feladatokat hamarosan OpenCL nyelven is le lehet írni akkor is, ha FPGA-ra szeretnénk ezeket letölteni.

  • Bada Bing

    tag

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    Nem. Az FPGA teljesen általános logikai elemeket tartalmaz, amelyek tetszőleges logikai függvényt képesek megvalósítani. Az OpenCL parancsokat elvégző elemeket ilyen általános logikai elemekből állítjuk össze, amikor felprogramozzuk az FPGA-t. Tehát amikor legyártják a lapkát, akkor még azok a logikai elemek akármivé összeállhatnak, akkor válnak OpenCL utasításvégrehajtókká, amikor az emlegetett kapcsolókat ennek megfelelően állítjuk be.

  • Bada Bing

    tag

    válasz VaniliásRönk #17 üzenetére

    Az FPGA egy teljesen általánosan konfigurálható (programozható) eszköz, nincs benne semmiféle funkció összehányva.

    Közelítőleg úgy lehet elképzelni, mintha egy processzor tranzisztorait összekötő minden egyes vezetéken elhelyeznénk egy-egy kapcsolót. Az FPGA "programja" azt tartalmazza, hogy mely kapcsolók vannak bekapcsolva és melyek kikapcsolva.

    Vagyis nem a gyártás során dől el, hogy mely logikai elemeket kötünk össze milyen sorrendben, hanem ezt egy számítógép segítségével bármikor módosíthatjuk.

    Az FPGA-k épp azért kerülnek most az érdeklődés középpontjába, egyre több feladatot oldunk meg párhuzamos algoritmusokkal és az FPGA-k ebben nagyon hatékonyak.

    Az, hogy az FPGA-k hatékonyan programozhatók legyenek egy adott területen, csak megfelelő nyelv és fejlesztőeszközök kérdése. Jelfeldolgozási feladatokra például már régóta alkalmaznak FPGA-kat, és ilyen célokra már vannak hatékony fejlesztőeszközök is, amelyhez jelfeldolgozási szemléletre van szükség, nem pedig hardveresre.

    Az OpenCL révén most olyan algoritmusok és feladatok terjedtek el, amelyekben nagyon hatékonyak az FPGA-k, ezért kézenfekvő feladat egy OpenCL -> FPGA fordító megalkotása.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés