Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Apika #22 üzenetére

    Gondoltam rá, de akkor a gépet sem tudom már rendesen elhelyezni, és akkor egyéb bútorokat is rondán kéne elrendezni, hogy legalább kb középen legyen a TV a szememnek. De mivel brutális áruk van (és én csak Pana plazmát vennék), így ez a veszély nem fenyeget, hogy ezen kelljen görcsölnöm. :D

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Apika #4 üzenetére

    Hát ja, bennem is a "gagyi" érzést hozza csak elő, amúgy jó tévéknél.

    (#7) Napfénysüti: "Mondjuk nekem SMART meg 3D nélkül még jobban kellene (persze némileg olcsóbban is)."

    Ezek ma már szinte semmi pluszköltséget nem jelentenek (a tévé elektronikája ezek nélkül sem lesz egyszerűbb, a panelek meg amúgy is képesek a 100/120 Hz-re, csak a passzívnál jelent némi pluszköltséget a spéci polarizációs réteg precíz felvitele). A szemüveg is minimális költség a szánukra. (Más kérdés persze, ha a külön kell megvenni, nem túl olcsón.) A tévék árát alapvetően nem ezek befolyásolják, hanem a kategorizálás.

    (#20) elefant: "az lcd és plazma képalkotási technológián szerintem sokat már nem lehet finomítani."

    Ami azt illeti, van vagy 5 féle, eléggé eltérő karakterisztikával rendelkező LCD technológia (és ebbe most nem vettem bele a TN-t, mert normál és nagyobb méretekben nem alkalmazzák tévékben). Nekem speciel az IPS-Alpha jön be. Árfüggően is elég jelentős minőségkülönbség van közöttük. Az sem lenne rossz, ha az IPS-eken ATW réteg is lenne (meggátolja az IPS glowingot), amit eddig csak néhány monitornál láttam.

    (#26) Möhe: "Nekem elég lenne 3D és SMART nélkül is. A TV maradjon TV,elég ha van benne egy jó tuner és kész."

    Ez most komoly, hogy egy ekkora megjelenítőn te kizárólag tévézel? Vagy azért mégis csak befigyel néha egy-egy Blu-ray? Csak mert azok között is van 3D-s...

    (#42): Nos, én pl. azért vagyok kénytelen az LCD-t preferálni, mert nem bírom azt a bizsergést, amit a plazmáknál a PWM-es árnyalatgenerálás okoz...

    (#75) StLui: Nem egészen úgy van az... Azok a távolságok az ideálisak, ahonnan kvázi minden pixel látszik. De már némileg távolabbról is észrevehető a különbség pl. 720p-1080p között. Plusz ezek átlagosan jó szemre vonatkoznak.

    (#104) elefant: Hát, tudod, amíg egy darab 3D-s tévécsatorna sincs, addig ez nem hiszem, hogy különbösebb gondot okozna. :D A mozizásnak meg meg kell adni a módját... Sokat veszít, aki csak úgy fél szemmel filmezik, netalántán munka közben.

Új hozzászólás Aktív témák