Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz podtibi #299 üzenetére

    "Szimplán hosszútávon így is megéri" - Mi alapján? Milyen hosszú távon?
    Meg milyen hasonlatom hülyeség? Nem is írtam hasonlatot...

    Szórakozásról van szó, szerintem itt nincs olyan, hogy megéri-e 2-3x-os áron a VGA. Akinek van rá pénze és hajlandó ilyen mértékben költeni, az vesz, akinek nincs, vagy nem hajlandó ennyit szánni rá, az nem vesz.
    Ha tetszik, ha nem, aki a mostani árszínvonalon vesz ezekből a kártyákból, az hozzájárul ahhoz, hogy az árszínvonal a mostani szinten maradjon. Kis részben ugyan, de igenis hozzájárul.
    Ezek azért nem olyan kérdések, mint hogy 100e vagy 150e-ért veszel kártyát, az az árszint se elérhető mindenkinek, de azért a többségnek igen. De mikor 2-3-5-900e a kártya, akkor finoman szólva nem elegáns olyan kijelentéseket tenni, amilyeneket fentebb te tettél.
    pl.
    "Nem tudok senkit sem megérteni abban a helyzetben, hogy valami drága és arra vár hogy olcsóbb legyen."
    "Tény ami tény, tápot kellett cserélnem. Tápot cseréltem. Tény ami tény, új videókártyát vettem"
    "Mert ha az ár zavarja, akkor szimplán nem akarja"

    Mondd, addig nem ér fel a logikád, hogy ha egy kártya ami eddig 150e-be került volna, hirtelen 400e-be kerül, akkor sokan esetleg azért nem veszik meg, mert nincs rá pénzük? És azért mérgesek, mert 150-200e még valahogy lett volna rá, de 400e már nagyon nem? És baromira nem az a kérdés, hogy megéri-e...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák