Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Milyen széket vegyek?
- OLED monitor topic
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Melyik tápegységet vegyem?
- Projektor topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hegezsolti
tag
Az alföldön (déli rész) nagyon várjuk az esőt, nagyon ki van száradva a talaj. Folyamatosan kell szivattyúzni, hogy legyen valami. Van 2 hordó a kertben esővíz gyűjtésre, majd 1 hónapja üresek.
Alföld északkeleti része is várja . Reggel borult volt az idő 3 percig nem tartott az eső sajnos
-
Szevam
senior tag
Sziasztok!
Ki várja az esőt?

Ha jól látom, az első permet szerűség 05.06-án 07:00-kor érkezik az országba az Őrségi nemzeti park környékére. 10:00-tól a Mátrában várható ennél nagyobb mennyiségű eső ami 3-4 órán át tart. 16:00 -tól a Balaton déli területe és Somogy megyében várható kevés csapadék. Este 19:00-tól érkezik egy nedves légtömeg Szabadka felől, ami végig locsolja az ország közép és keleti részét.
Nagyobb mennyiségű eső várható 05.07-én, ami az egész napra vetítve országosan végig locsol*.*Sajnos azt látom, hogy az ország északi része (Komárom és Esztergom között) kevésbé kap ebből a jóságból. Nagyobb mennyiségű eső azon a területen legközelebb 12.-én vérható. De ez még változhat.
Itt most eseget csepereg

-
garga pista
őstag
Sziasztok!
Ki várja az esőt?

Ha jól látom, az első permet szerűség 05.06-án 07:00-kor érkezik az országba az Őrségi nemzeti park környékére. 10:00-tól a Mátrában várható ennél nagyobb mennyiségű eső ami 3-4 órán át tart. 16:00 -tól a Balaton déli területe és Somogy megyében várható kevés csapadék. Este 19:00-tól érkezik egy nedves légtömeg Szabadka felől, ami végig locsolja az ország közép és keleti részét.
Nagyobb mennyiségű eső várható 05.07-én, ami az egész napra vetítve országosan végig locsol*.*Sajnos azt látom, hogy az ország északi része (Komárom és Esztergom között) kevésbé kap ebből a jóságból. Nagyobb mennyiségű eső azon a területen legközelebb 12.-én vérható. De ez még változhat.
Az alföldön (déli rész) nagyon várjuk az esőt, nagyon ki van száradva a talaj. Folyamatosan kell szivattyúzni, hogy legyen valami. Van 2 hordó a kertben esővíz gyűjtésre, majd 1 hónapja üresek.
-
pinnacle
nagyúr
Sziasztok!
Nekem 2db Xiaomi-m van csak az a gond, hogy kicsi a kijelzője. Nem tudom, hogy ezek mennyire pontosak, de legalább ugyanazt mutatja mindkettő. Vettem ilyen Govee-t, jó minőségűnek tűnik, alkalmazása is jó, de a hőmérséklet tizedese kicsi, két készülék különböző adatokat mutatott. Ebből a HTC-1-ből is vettem kettőt, 2 °C eltérő hőmérsékletet mutat.
Mi a legolcsóbb ár, amiért lehet kapni pontos hőmérséklet és páramérőt? Az is fontos lenne, hogy a hőmérsékletnél a tizedes se legyen kisebb méretű. -
Szevam
senior tag
Sziasztok!
Ki várja az esőt?

Ha jól látom, az első permet szerűség 05.06-án 07:00-kor érkezik az országba az Őrségi nemzeti park környékére. 10:00-tól a Mátrában várható ennél nagyobb mennyiségű eső ami 3-4 órán át tart. 16:00 -tól a Balaton déli területe és Somogy megyében várható kevés csapadék. Este 19:00-tól érkezik egy nedves légtömeg Szabadka felől, ami végig locsolja az ország közép és keleti részét.
Nagyobb mennyiségű eső várható 05.07-én, ami az egész napra vetítve országosan végig locsol*.*Sajnos azt látom, hogy az ország északi része (Komárom és Esztergom között) kevésbé kap ebből a jóságból. Nagyobb mennyiségű eső azon a területen legközelebb 12.-én vérható. De ez még változhat.
-
Szevam
senior tag
Igen ezzel kapcsilatban két kérdésem van.
Kié papíron a készülék?
Akarják-e ellenőrizni fizikailag? Azaz bemennének-e a telkedre?
Meg akkor engedjem fel a hálózatomra, és csiholjak 2,4 GHz-es netet

"Hálózat: a készülék kizárólag a 2,4 GHz-es Wi-Fi sávot támogatja, az 5 GHz-es hálózat nem kompatibilis (még akkor sem, ha látszik)" -
Z.É.T.
addikt
Ha valaki kevésbé lefedett helyen él, van lehetőség pályázni:
-
Szevam
senior tag
-
garga pista
őstag
-
homerhamm
veterán
Időjárás előrejelzés "óriásplakát", még ilyet se láttam.


-
Szevam
senior tag
Inkább ennek. A nyugati országrészre mond egy kis esőt, de ha száraz és meleg a levegő, el is párologhat, így nem esik a földre.
-
garga pista
őstag
Szerintem az még messze van, 2-3 napra érdemes jobban figyelemebe venni amit írnak.
Én leginkább a weather.com-nak hiszek, de szvsz érdemes mind a 3-at nézni és kitapasztalni, helyileg melyik adja a pontosabbat. Persze garancia így sincs nyilván, akár egy átlagot is érdemes vonni több oldalból. -
flash-
veterán
Sziasztok !
Lakóhelyemre Péntekre az időkep esőt mond,a hungaromet telepulesenkenti elorejelzes pedig csak borus időt.
Melyiknek higyjek inkább ? -
Apollyon
Korrektor
Most délelőtt melegebb van mint tegnap egész nap.
Időkép szerint az Ibériai-félszigeten már 40 fokos rekordok tombolnak napok óta. Remélem ebből ide nem jut el semmi, legalábbis 30 foknál ne legyen több. -
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
Itt egy térkép, ami a jégesőt valószínűsíti.
-
Szevam
senior tag
-
garga pista
őstag
A Metnet rakott ki nemrég egy képet, Soltvadkertről.
Illetve a Baja-Bácsalmás térségének időjárása fb oldalon van egy radarkép is, 2 cella is jött egymás után. Az első tényleg nem volt vészes (legalábbis Bácsalmáson), fülessel zenét hallgattam és egy villámot halottam csak akkor vettem észre h van vmi
A másodikat meg majdnem teljesen átaludtam, a villámlást nem is hallottam, csak félálomban h brutálisan kopog a kéményen az eső, de visszaaludtam. -
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
Előzetes időjárás
A modell nem tudja egyelőre ezekre a napokra az órás bontást sem.
2025.04.15 15:00-tól
15:00-tól a hőmérséklet 15 °C körül alakul majd 18:00 körül 12 °C köré süllyed, és ezt tartja nagyjából éjfélig.
Kis szél várható, de ahogy megy le a nap egyre jobban gyengülni fog.
Eső viszont várható lesz 15:00-tól, később záporok alakulhatnak ki a térségben.
2025.04.16 15:00-tól
15:00-tól a hőmérséklet 15 °C körül alakul majd 18:00 körül 12 °C köré süllyed.
A szél várhatóan erősebb mint előző nap volt viszont tovább is erősödik.
18:00-kor várható erősebb de rövid ideig tartó (1 óra) eső.
Forrás -
Szevam
senior tag
13. heti előrejelzés
Alapvetően egy melegebb, csapadékosabb időszak következik. Még éjszaka sem megy 0°C alá a hőmérséklet.Csapadék:
A 24-én délnyugat felől érkezik nagyobb csapadék, ami délután 17 órakor hagyja el az országot. 25.-én inkább csak a déli, délnyugati országrész kap permetet/esőt. 26-án este 18 óráig folymatos esőzés várható. 27-28-án elvileg nem lesz eső az országben. 29-én délkelet felől várható csapadék, ami a nyugati országrészt nem érinti.Hőmérséklet:
Az éjszakai hőmérséklet nem megy 5 °C alá a héten, kivéve 28-át, ott még azért 0 °C felett marad azért. Fagyzugos helyeken előfordulhat negatív érték is.
Napközben 10-12 °C felett várható a hőmérséklet. 28.-án már 15 és 20 °C- között is alakulhat, főleg a középső országrészben.Szél:
Alapvetően szélcsendes vagy kevésbé szeles időszak következik. 27-én azonban az Alföldi és a Kisalföldi területeken megerősödik a szél. A 28-ai csendesedést követően 29-én a nyugati országrészben kissé viharossá is fokozódhat a szél. 30-án vasárnap ismét enyhül. -
Szevam
senior tag
12. heti előrejelzés
Csapadék:
Éjfélig még esni fog az ország középső részén majd legközelebb március 22 -én délután lesz csapadék, ami viszon egyszerre nagyobb mennyiségű csapadékot is jelenthet.Hőmérséklet:
Március 20-ig még előfrdulhatnak 0 °C alatti hőmérsékletek az éjszakai órákban, ezután inkább 5 °C feletti hőmérséklet várható. A nappali órákban 20-ig 5 °C körül várható a hőmérséklet, majd 20-án 21-én 10 °C fölé emelkedik. 22-től akár 20 °C fölé is emelkedhet a napi maximum hőmérséklet.Szél:
18-a délutánig nmég több helyen erős szél várható, ezt követően a héten elcsendesedik. legközelebb 22-én élénkül meg a nyugati országrészben a szél. -
Szevam
senior tag
Szépen látszik, hogy emelkedik a hőmérséklet. Március 11-ig meleg, száraz idő várható.
11-étől viszont elindul a lehűlés és nedvesbb légéteg érkezik felénk. Folyamatosan esni fog egy hétig, majd 18-án még erőteljesebbé válik a csapadékhullás, főleg az ország dél-nyugati részén. -
Szevam
senior tag
Ha minden igaz 26.-a környékén várható egy kis csapadék az ország nyugati-délnyugati részére. Illetve emellett 10 fok fölé is emelkedhet a mőmérséklet.
-
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
Nem lett fehér a karácsony, de majdnem

Lássuk a jövő évet, hátha igazat mondanak a németek:
Ha minden jól megy január 3.-a reggelére érkezik a hideg egy kis csapadékkal. 2-án A hőmérséklet még megemelkedik az országban több helyen 10 °C fölé, de utána 5 °C alatt marad tartósan. 6-ától az éjszakák hidegebben akár -5 és -9 °C körül alakulhat napokig. 12.-étől kicsit visszatér a melegebb (az ország dél-keleti részén akár 15 °C is lehet) idő.
Nagyobb mennyiségű csapadék várható 5.-én, 11-13-án is. -
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
-
Szevam
senior tag
Ezt kellene megérteni, minél több fát telepíteni a városokba, jusson hely nekik. A nyári melegben mikor biciklizek, eszméletlen jó érzés amikor egy olyan utcába érsz amiben 2 vagy netán 4 sorban vannak a (kellően megnőtt, karbantartott) fák. Szegeden pl. több helyen be van füvesítve a villamossínek között és több részen is van rejtett locsoló telepítve, nem mondom hogy nincs 1-1 égett folt, de viszonylag zöld és nincs így kiégve mint a cikkben a képen. Éjjel megy az automata, a múltkor éjfél után jöttem haza, akkor láttam éppen

A konteós cikked majd végigolvasom alaposan, most csak belenéztem, ahhoz hulla vagyok most felfogni
A jégelhárítós dolog nagyon gáz volt, akkor mindenhol foglalkoztak vele... Pedig az sem újkeletű dolog, a szüleinél (kis déli város) a szocialista időben is volt vmi ilyesmi, csak akkor rakétákat lőttek fel elvileg. Nagy károkat tudnak okozni aki nem csak buta, de még hangot is ad hozzá, az 5G indulásával is milyen tüntetések voltak, angliában még fel is gyújtottak telefontronyot.
Nagy az Isten állatkertje.
Néztem az előrejelzést. Hát nagyhideg nem igazán akar elérni bennünket.
Egyszer dec 15 körül lesz valami hideg, aztán 20-23 között. Kéne egy nagyobb fagy hogy a kártevők jól elpusztuljanak. -
garga pista
őstag
Remélem valaki olvassa ezt a topicot a Telextől.

Műfüvet teszünk a térkőre, aztán csodálkozunk, hogy mitől van 60 fokEzt kellene megérteni, minél több fát telepíteni a városokba, jusson hely nekik. A nyári melegben mikor biciklizek, eszméletlen jó érzés amikor egy olyan utcába érsz amiben 2 vagy netán 4 sorban vannak a (kellően megnőtt, karbantartott) fák. Szegeden pl. több helyen be van füvesítve a villamossínek között és több részen is van rejtett locsoló telepítve, nem mondom hogy nincs 1-1 égett folt, de viszonylag zöld és nincs így kiégve mint a cikkben a képen. Éjjel megy az automata, a múltkor éjfél után jöttem haza, akkor láttam éppen

A konteós cikked majd végigolvasom alaposan, most csak belenéztem, ahhoz hulla vagyok most felfogni
A jégelhárítós dolog nagyon gáz volt, akkor mindenhol foglalkoztak vele... Pedig az sem újkeletű dolog, a szüleinél (kis déli város) a szocialista időben is volt vmi ilyesmi, csak akkor rakétákat lőttek fel elvileg. Nagy károkat tudnak okozni aki nem csak buta, de még hangot is ad hozzá, az 5G indulásával is milyen tüntetések voltak, angliában még fel is gyújtottak telefontronyot.
-
Szevam
senior tag
+1
Van egy kis összefoglaló a konteók kapcsán itt, ha valakit érdekel
. Az erős feláramláshoz az is hozzájárulhatott, hogy a fű szinte mindenhol kiégett. Itt van is egy kép hogy kb milyen a földfelszín hőmérséklete zölddel való borítással illetve anélkül. (mondjuk ez Afrika, de akkor is látszik a különbség.)
Remélem valaki olvassa ezt a topicot a Telextől.

Műfüvet teszünk a térkőre, aztán csodálkozunk, hogy mitől van 60 fok -
Szevam
senior tag
Az időjós kifejezést nem szeretem...mert arra utal, mintha ez valamilyen jövőbe látó jósgömb alapján lévű humbuk lenne. Az előrejelzés a légkör nagyléptékű, makro folyamatait tudja alapul venni...pl. a várva várt hidegfront most valahol Írország és Anglia környékén halad DK-felé, azt, hogy mikor ér ide csak megbecsülni lehet, nem véletlenül váltzoik napról-napra a hétvégi előrejelzés.
A helyi mikroklíma sokkal kiszámíthatatlanabb, főleg ilyen melegben. Az erőteljesen feláramló forró légtömeg magasban gyors hül le, azaz bárhol okokzhat gyors felhő és csapadékképződést, amit előre nem lehet jelezni...talán fél, 1 órával + ennek még bekavar a domborat, mint egy újabb bizonytalansági tényező...de ugye ki nézegeti a radarképet percenként?
Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem tudunk kontorllálni mindent, a természetet pedig főleg nem.
Az időjárás manipluációt pedig többen hiszeik el, mint akik nem...sajnos a buta emberek sokkal fogékonyabban az ilyen könnyen befogadható konteókra, mint hogy leemeljenek néhány vaskös kötetet a polcról, ami a légkör fizikájával kapcsolatos és kicsit jobban megismerjék azt, ami körbeveszi őket az egész életük során.+1
Van egy kis összefoglaló a konteók kapcsán itt, ha valakit érdekel
. Az erős feláramláshoz az is hozzájárulhatott, hogy a fű szinte mindenhol kiégett. Itt van is egy kép hogy kb milyen a földfelszín hőmérséklete zölddel való borítással illetve anélkül. (mondjuk ez Afrika, de akkor is látszik a különbség.)
-
basaharc502
aktív tag
Az időjós kifejezést nem szeretem...mert arra utal, mintha ez valamilyen jövőbe látó jósgömb alapján lévű humbuk lenne. Az előrejelzés a légkör nagyléptékű, makro folyamatait tudja alapul venni...pl. a várva várt hidegfront most valahol Írország és Anglia környékén halad DK-felé, azt, hogy mikor ér ide csak megbecsülni lehet, nem véletlenül váltzoik napról-napra a hétvégi előrejelzés.
A helyi mikroklíma sokkal kiszámíthatatlanabb, főleg ilyen melegben. Az erőteljesen feláramló forró légtömeg magasban gyors hül le, azaz bárhol okokzhat gyors felhő és csapadékképződést, amit előre nem lehet jelezni...talán fél, 1 órával + ennek még bekavar a domborat, mint egy újabb bizonytalansági tényező...de ugye ki nézegeti a radarképet percenként?
Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem tudunk kontorllálni mindent, a természetet pedig főleg nem.
Az időjárás manipluációt pedig többen hiszeik el, mint akik nem...sajnos a buta emberek sokkal fogékonyabban az ilyen könnyen befogadható konteókra, mint hogy leemeljenek néhány vaskös kötetet a polcról, ami a légkör fizikájával kapcsolatos és kicsit jobban megismerjék azt, ami körbeveszi őket az egész életük során. -
Szevam
senior tag
Na pont ezaz... ezt már nem értem. Biztos besztak a műszerek a melegtől... Ilyen zuhit nem észrevenni. Hacsak valaki nem manipulálta a légkört.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Aztán most megint ki fognak rúgni valakit az OMSZ-től? Vagy kit okolhatnak?
-
homerhamm
veterán
"Örülök", hogy újra eszembe jutatta az időjárás, hogy írjak ide...június közepe óta itt, az Alföldön lényegében 1 kisebb hidegfront vonult át, amely 2, azaz kettő napra vitte le a hőmérsékletet 30 fok alá. Az elkövetkezendő 1 hét pedig maga lesz a gyötrelem. Sőt egyelőre utána se látszik semmilyen felfrissülés. Arról nem is beszélek, hogy itt az elmúlt 40 napban kb. 35-40 mm eső esett.

Mindeközben Európában kb. csak a legdélebbi mediterrán országokban van hasonló forróság...Nyugat Eu még időjárás szempontjából is szerencsésebb...
Az időjárás kb. május végétől-szeptember végéig semmi másról nem szól, itt az Alföldön, mint hogyan viseljük el az 35-40 fokos hőséget. Ha ez így folytatódik...márpedig valszeg ez évről évre csak rosszabb lesz, mi lesz itt 10-15-20 év múlva? Ilyenkor mindig megfordul a fejemben, hogy több ok közül az egyik az időjárás miatt is érdemes lenne megpattani valamelyik ÉNY-i országba.
Szerk: visszanéztem pár fotót a telefonomban...Idén február elején már rövidújjúban voltam egy rendezvényen, 17-18 fok volt egész nap...onnantól kezdve 10 fok alá már alig-alig akart lemenni a napi maximum. Azaz elkezdődött a tavasz. A nyár 2023-ban alig akarta alábbhanyi, még október végén, november elején is nagy nehezen szorultak a napi maximumok 20, majd 15 fok alá.Decemberben volt egy újabb felmelegedés karácsony-szilveszter között 15-18 fokos maximumokkal.
Az időjósok még a holnapi időjárást se tudják megmondani.
-
basaharc502
aktív tag
"Örülök", hogy újra eszembe jutatta az időjárás, hogy írjak ide...június közepe óta itt, az Alföldön lényegében 1 kisebb hidegfront vonult át, amely 2, azaz kettő napra vitte le a hőmérsékletet 30 fok alá. Az elkövetkezendő 1 hét pedig maga lesz a gyötrelem. Sőt egyelőre utána se látszik semmilyen felfrissülés. Arról nem is beszélek, hogy itt az elmúlt 40 napban kb. 35-40 mm eső esett.

Mindeközben Európában kb. csak a legdélebbi mediterrán országokban van hasonló forróság...Nyugat Eu még időjárás szempontjából is szerencsésebb...
Az időjárás kb. május végétől-szeptember végéig semmi másról nem szól, itt az Alföldön, mint hogyan viseljük el az 35-40 fokos hőséget. Ha ez így folytatódik...márpedig valszeg ez évről évre csak rosszabb lesz, mi lesz itt 10-15-20 év múlva? Ilyenkor mindig megfordul a fejemben, hogy több ok közül az egyik az időjárás miatt is érdemes lenne megpattani valamelyik ÉNY-i országba.
Szerk: visszanéztem pár fotót a telefonomban...Idén február elején már rövidújjúban voltam egy rendezvényen, 17-18 fok volt egész nap...onnantól kezdve 10 fok alá már alig-alig akart lemenni a napi maximum. Azaz elkezdődött a tavasz. A nyár 2023-ban alig akarta alábbhanyi, még október végén, november elején is nagy nehezen szorultak a napi maximumok 20, majd 15 fok alá.Decemberben volt egy újabb felmelegedés karácsony-szilveszter között 15-18 fokos maximumokkal.
-
Szevam
senior tag
-
garga pista
őstag
-
homerhamm
veterán
-
homerhamm
veterán
Zivatarral indul a június. Egyébként csodálom, hogy nem halt le az Időkép.
-
homerhamm
veterán
-
Szevam
senior tag
-
homerhamm
veterán
Azé nem semmi vihar jön DNY felől.
-
Szevam
senior tag
Végre jött egy kis eső

Ki örül neki?
-
Szevam
senior tag
Eléggé dúrva volt a tegnapi szállópor a nyugati országrészben.
Szerencsére mára azért kitisztult az idő. 
-
#01110937
törölt tag
Nézem az időképet, és pár óra múlva már teljesen más értékeket mutat, mint eddig mutatott... lehet elmarad ez is... sebaj.
-
basaharc502
aktív tag
Én meg teljesen kivagyok, hogy 120 km-en belül 12-14 fokos különbség van...persze (már megint) a mi javunkra. 36 fok, köszi. Ma is hasonlóan nagy lesz a kontraszt...nem is értem, hogy a francba tud 48-72 órára egyszerűen megállni a hidegebb légtömeg a Duna vonalánál.
Aki nem Bács, Csongrád, Békés megyében él...nem is tudja, hogy itt már teljesen más éghajlati viszonok vannak, mint bárhol máshol az országban. -
homerhamm
veterán
-
Szevam
senior tag
Jó hogy jön az eső és lehűlés, csak a szélvihar és jég körítés nem kellene

Idokepen jol latszik ki nem tud aludni

-
garga pista
őstag
-
Szevam
senior tag
Hozzánk sem, bár nem is számítottam rá....itt most is 35 fok van...a északabbra 30 nyugatra 31.
Talán most?

-
basaharc502
aktív tag
-
Szevam
senior tag
Ma úgy néz ki megkarcoljuk a 40-et.
Vártam az esőt, a lehűléssel de hozzánk nem érkezett meg...
-
basaharc502
aktív tag
Már-már csodálkoztam az idei nyáron, hogy idén lehet kimmarad a hőség...de "szrencsére" nem kell csalódnom, megérkezett a várva várt hőhullám. Ahogy elnézem bő 1,5 - 2 hétig keményen fogja adni. Nálunk most 33 van, holnap 35 és araszol szépen fentebb.
Ma úgy néz ki megkarcoljuk a 40-et.
-
basaharc502
aktív tag
Már-már csodálkoztam az idei nyáron, hogy idén lehet kimmarad a hőség...de "szrencsére" nem kell csalódnom, megérkezett a várva várt hőhullám. Ahogy elnézem bő 1,5 - 2 hétig keményen fogja adni. Nálunk most 33 van, holnap 35 és araszol szépen fentebb.
-
basaharc502
aktív tag
Enyhe fuvallat: a falevelek alig mozdulnak és a szellő: a fák levelei megmozdulnak - tartozik bele kb.
Azért szeretem ezt a topikot, mert így vissza-vissza tudom olvasni az elmúlt évek saját szemszögű időjárási történéseit is.
Eddig azt mondom a június egész okés volt, leszámítva ezt a hetet, mert pik-pak a tetőtérben 30 fokra ment fel a belső hőmérséklet, ami azzal egyenlő, hogy a klíma is be lett kapcsolva. Azért az érdekes, hogy hét elején vettem elő a ventillátort és 2 nap alatt már az sem ért semmit.
Mára szépen visszamegy 28 fok körülire, ami pont kellemes és úgy tűnik, hogy egy darabig nem is lesz nag hőhullám. Nekem már az is angy szó, hogy a június eltelik úgy, hogy csak 1 rövid hőhullám volt/lesz. A következő 2 hónapban sajnos nem hiszem, hogy megússzuk, de hátha idén kicsit kevesebbet kell szenvedni a 36-40 fokban. -
flash-
veterán
a mérsékelt légmozgás hivatalosan mit jelent?
-
8th
addikt
-
Szevam
senior tag
-
8th
addikt
-
Szevam
senior tag
Azért az is megérdemel egy posztot, hogy évről évre egyre melegebb a november és a december is. Tegnap, dec. 24-én megdőlt a melegrekord 13 fokkal. Karácsonykor 13 fokos hőmérséklet egy déli, mediterrán országban is melegnek számítana....a fehér karácsony csak filmeken és képeslapokon létezik már errefelé. Örülkök, hogy akkor voltam gyerek, amikor még azért a tél arról is szólt, hogy havazik.
A szilveszter is úgy néz ki hasonlóan meleg lesz, tavaly 17-18 fok volt dec 31-jan 1 között...Persze jelen rezsiköltségek mellett senkinek sem hiányozna egy -10 fokos, több hétig tartó hidegbetörés, de azért na...lényegében a tél megszünt létezni, ezt lassan kijelentjetjük.Búék mindenkinek!
Azért ne feledjük, hogy
idéntavaly
volt egy nagyobb vulkánkitörés is, ami igen csak megtelítette a levegőt vízgőzzel + üvegházhatású gázokkal. Ez most "egy kicsit" változtatott a légkör összetételén.Én még várnék 2-3 évet a "vége a télnek"-kel kapcsolatos kijelentésekkel.

Bízzunk a jóban ez visz tovább.
-
basaharc502
aktív tag
Azért az is megérdemel egy posztot, hogy évről évre egyre melegebb a november és a december is. Tegnap, dec. 24-én megdőlt a melegrekord 13 fokkal. Karácsonykor 13 fokos hőmérséklet egy déli, mediterrán országban is melegnek számítana....a fehér karácsony csak filmeken és képeslapokon létezik már errefelé. Örülkök, hogy akkor voltam gyerek, amikor még azért a tél arról is szólt, hogy havazik.
A szilveszter is úgy néz ki hasonlóan meleg lesz, tavaly 17-18 fok volt dec 31-jan 1 között...Persze jelen rezsiköltségek mellett senkinek sem hiányozna egy -10 fokos, több hétig tartó hidegbetörés, de azért na...lényegében a tél megszünt létezni, ezt lassan kijelentjetjük. -
Szevam
senior tag
20-án nálunk is változékony idő volt egészen kb. 14-15 óráig. Utána már oszladozott a felhőréteg, nem is esett, a radar sem mutatott nagyon semmit...kb. pont ekkor futottam bele a hírekbe, hogy a tűzijáték lefújva és nálunk is egyébként minden esti rendezvényt töröltek. Csodálkoztam is, hogy most mi is van, mert éppenhogy az idő egyre alkalmasabb lett arra, hogy a kültéri eseményeket is megtartsák...gondoltam is, hogy na b+ ha estefelére nem lesz újra sz@r idő akkor itt fejek fognak hullani...hát így is lett.
Egyébként teljesen érthető az omsz óvatossága 2006 óta...Az is érhető, hogy a modellfutások alapján nem lehetett biztosra megmondani szombat délelőtt, hogy este mi lesz és mi nem...hozni kellett egy döntést, úgy, hogy benne volt a pakliban, hogy nem lesz se eső, se vihar. Ez utóbbi, legvalószínűtlenebb forgatókönyv jött be, van ilyen...ezt mindenki beláthatná...Gondolom nem 2 perc alatt hozták meg a döntést, tudták az omsz-nél is, hogy nagyon nem mind1 mit mondanak, tehát felelőtlenségről én nem beszélnék.
Nem is értem, hogy óvatosság miatt, miért történik kirúgás. Ez is a pénzről szól, nem a józan észről.
2006-ot helyben megéltem, de szerencsém volt, mert a várban voltam, és bevittek a boltív alá, egy pavilon mögé.Pont akkor iktatták be Kornéliát, mikor gyakornok voltam az OMSZ-nál. Sikerült is személyesen találkozni és bemutatkozni. Egy végtelenül határozott és jóízlésű személy szerintem, ráadásul a szakmában is ott van.
Ahogy észrevettem meteorológust sem könnyű kinevelni. Olyat aki végig is tolja és emberileg is helytáll még nehezebb. Akinek jó családi háttere van, vagy baromira elszánt (nagyon minimálból is meg tud élni) annak sikerülhet szerintem. Ott hiány volt informatikai oldalon is. Akikkel megismerkedtem és informatikusok, azok fanatikusok is voltak egyben (már nem tudom ki maradt ott).Nem tudom ki lesz helyettük, de félek hogy kóklereket pakolnak oda.
-
basaharc502
aktív tag
Szerintem nagy baj van a fejekben, ha egy ilyen világ szintű változás miatt valami már nem előrejelezhető úgy ahogyan régen, és ezért rúgnak ki szakembereket (még ha vezetői poziban is vannak). Engem hihetetlenül megdöbbentett. Nem látnak az emberek, vagy mi történt?
Eléggé szomorú vagyok.
20-án nálunk is változékony idő volt egészen kb. 14-15 óráig. Utána már oszladozott a felhőréteg, nem is esett, a radar sem mutatott nagyon semmit...kb. pont ekkor futottam bele a hírekbe, hogy a tűzijáték lefújva és nálunk is egyébként minden esti rendezvényt töröltek. Csodálkoztam is, hogy most mi is van, mert éppenhogy az idő egyre alkalmasabb lett arra, hogy a kültéri eseményeket is megtartsák...gondoltam is, hogy na b+ ha estefelére nem lesz újra sz@r idő akkor itt fejek fognak hullani...hát így is lett.
Egyébként teljesen érthető az omsz óvatossága 2006 óta...Az is érhető, hogy a modellfutások alapján nem lehetett biztosra megmondani szombat délelőtt, hogy este mi lesz és mi nem...hozni kellett egy döntést, úgy, hogy benne volt a pakliban, hogy nem lesz se eső, se vihar. Ez utóbbi, legvalószínűtlenebb forgatókönyv jött be, van ilyen...ezt mindenki beláthatná...Gondolom nem 2 perc alatt hozták meg a döntést, tudták az omsz-nél is, hogy nagyon nem mind1 mit mondanak, tehát felelőtlenségről én nem beszélnék.
-
Szevam
senior tag
Szerintem nagy baj van a fejekben, ha egy ilyen világ szintű változás miatt valami már nem előrejelezhető úgy ahogyan régen, és ezért rúgnak ki szakembereket (még ha vezetői poziban is vannak). Engem hihetetlenül megdöbbentett. Nem látnak az emberek, vagy mi történt?
Eléggé szomorú vagyok.
-
Szevam
senior tag
Mindenhol olvasom a lehűlést, zivatarokat stb....valahogy ilyenkor elfelejtkeznek az ország keleti feléről, mert itt ugyan úgy tombol a hőség....lassan délelőtt 11 és 34 fok van már. Ha jól láttam a modelles előrejelzéseket ide még csak a szele sem fog elérni....
Hihetetlen, hogy 15 fokos különbségek vannak 150 km-en belül

Jön a zuhi! Legalább is állítólag.
Attól tratok, hogy a csont száraz talaj nem fogja tudni magában tartani a vizet, hanem elfolyik valahova. Van valami ötletetek, infótok, hogy ilyenkor valamit lehet-e csainálni a talajjal, hogy magába szívja a vizet és ne vezesse el?
-
basaharc502
aktív tag
Mindenhol olvasom a lehűlést, zivatarokat stb....valahogy ilyenkor elfelejtkeznek az ország keleti feléről, mert itt ugyan úgy tombol a hőség....lassan délelőtt 11 és 34 fok van már. Ha jól láttam a modelles előrejelzéseket ide még csak a szele sem fog elérni....
Hihetetlen, hogy 15 fokos különbségek vannak 150 km-en belül

-
Dr. Romano
veterán
Radioaktivitás helyett inkább legyen sok vulkánkitörés
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
basaharc502
Jah a mostani GFS futás se látja a végét egyelőre, csak retek és szárazság... -
gergo5991
őstag
Ismét beröffent az időjárás rendesen, az elmúlt 1-2 hétben szavam nem volt a hőmérsékletre, 27-30 körül alakultak a napi maximumok. A héten, hétfőtől megkezdődött viszont a kegyetlen felmelelgedés, ami valószínűleg péntek-szombat magasságában rekordokat is karcolgatni fog.
2 problémám van:
Az egyik, hogy nem látszik a történet vége...nevezetesen az, hogy ennek a hőhullának mikor is lesz vége...mert az, hogy vasárnapra, hétfőre 37 fokot jeleznek előre, utána meg 35-36 fokokat attől kicsit sem vagyok boldog. Gond nélkül lehoznám a 7végi 40-41 fokot, ha tudnám, hogy utána azért ismét mérséklődik a helyzet, de így nagyon nem tudok örülni.
A másik pedig a csapadékhiány. Felénk konkrétan 1 hónap alatt 10 mm esett, de szerintem az is inkább harmatból jött össze, mert én felhőt se nagyon láttam az égen már hetek óta.
valami videóban hallottam, hogy egy atombomba támadás után jégkorszak lenne kb, mert a füst nem engedné át a napfényt. Ilyen meleg hőhullámos időben nem lenne jó 5let valamilyen porszemcséket vagy fasztudja valamit a levegőbe juttatni? inkább legyen hideg mint 40+ fok baszki
-
basaharc502
aktív tag
Ismét beröffent az időjárás rendesen, az elmúlt 1-2 hétben szavam nem volt a hőmérsékletre, 27-30 körül alakultak a napi maximumok. A héten, hétfőtől megkezdődött viszont a kegyetlen felmelelgedés, ami valószínűleg péntek-szombat magasságában rekordokat is karcolgatni fog.
2 problémám van:
Az egyik, hogy nem látszik a történet vége...nevezetesen az, hogy ennek a hőhullának mikor is lesz vége...mert az, hogy vasárnapra, hétfőre 37 fokot jeleznek előre, utána meg 35-36 fokokat attől kicsit sem vagyok boldog. Gond nélkül lehoznám a 7végi 40-41 fokot, ha tudnám, hogy utána azért ismét mérséklődik a helyzet, de így nagyon nem tudok örülni.
A másik pedig a csapadékhiány. Felénk konkrétan 1 hónap alatt 10 mm esett, de szerintem az is inkább harmatból jött össze, mert én felhőt se nagyon láttam az égen már hetek óta.
-
Szevam
senior tag
valaki meg tudná nekem mondani, mivel nagy a szárazság satöbbi, elpárolog a viz, apadnak a folyók meg minden, érdekelne, hogyha ebből az elpárolgásból felhő lesz, az meg vissza leesik, ki jár jól vele? Gondolok itt arra, hogyha európát szárazság sújtja, az itt elpárolgot viz hol esik le?
Jó felvetés. Bizony nem feltétlenül mi járunk jól. Meg kell nézni, hogy éppen akkor merre viszi az áramlat azt a meleg légtömeget amiben benne van a felpárolgott nedvesség. Amint olyan légtömeghez ér ahol alacsonyabb a hőmérséklet, de telített (azaz majdnem 100% a páratartalom) ez a melegtől kitágult légtömeg összeszűkül, majd a benne lévő nevesség (ha össze tudott állni benne a pára olyan nahéz vízcseppé ami ki tud esni) kicsapódik, és kihullik.
Javaslom, hogy olvasd el Demet Szilvia szakdolgozatát. Szépen ösze foglalja, hogy mikor mi történik.

Pl a jégkár mentesítés is azért szar délen, mert a Horvátok nem telepítettek ilyen rendszert. Ha lenne, akkor a feláramló légtömeg fel tudná szedni a kiszórt ezüst-jodidot és pl Pécs környékén sem lennének akkor jéggolyók mint a múltkor.
Pécs
Szerintem ez is Pécs, de nem vagyok benne biztos. -
gergo5991
őstag
valaki meg tudná nekem mondani, mivel nagy a szárazság satöbbi, elpárolog a viz, apadnak a folyók meg minden, érdekelne, hogyha ebből az elpárolgásból felhő lesz, az meg vissza leesik, ki jár jól vele? Gondolok itt arra, hogyha európát szárazság sújtja, az itt elpárolgot viz hol esik le?
-
Szevam
senior tag
Ez a többféle időjárás kérdés nekem fura.
Igazából mindegyiket érdemes, van ami pontosabb rövid távon, de hosszú távon nem és van ami pontosabb hosszabb távon de rövid távon nem
Azért van ennyi mert különböző matematikai modelleket alkalmaznak, és millió paramétert a modellek megalkotásához.Más:
Ez a jégkármentesítős sztori kiborít. Megint az van, hogy tanulatlan emberek akik félnek mindentől is, beleszólnak olyanba, amibe nem kellene.

-
flash-
veterán
A Balaton egy kicsit más tészta. Más az időjárás, mert a nagy víztömeg megbolondítja.
Ha már úgy is ott laksz mellette, és esetleg van egy kis időd, bogarássz a balatoni időjárással kapcsolatban, hogy jobban megértsd.
jaa nem ott lakom
nyaralás miatt érdekelne .
meg alapvetően hogy ezek az előrejelzés módok közül melyiket.miért van ennyi?
van többféle időjárás is?
-
Szevam
senior tag
Balatonszemes

az az igazság hogy szoktam nézni a met-et meg az idokepet, de van többféle előrejelzés,wcmf,gfs,ECMWF meg sokféle rövidités, meg 10 napos valószinüségi, megmondom őszintén régen csak a tvbe volt és kész.most meg már annyi féle hogy ha az ember kicsit szeretne pontosabb információt elveszik hogy akkor most merre mit...
(arra rájöttem hogy a vizhőfok az eumet oldalán a pontos, az idokep le van maradva egy nappal mindig legalább)A Balaton egy kicsit más tészta. Más az időjárás, mert a nagy víztömeg megbolondítja.
Ha már úgy is ott laksz mellette, és esetleg van egy kis időd, bogarássz a balatoni időjárással kapcsolatban, hogy jobban megértsd.
-
flash-
veterán
Amit basaharc502 írt az fontos... hogy HOL?

Az előrejelzések 3 napra látnak előre, a többit pedig a korábbi évek statisztikáiból állítják elő. Tehát ha bárki bármilyen választ ad, a Jóisten úgyis felül
bcsapja, ha akarja addig.@ basaharc502: Szerintem flash- valószínűleg azért írthatott ide be és nem nézi meg a met.hu-t vagy az időkép.hu-t ,mert azt várja, hogy valaki szakember direkbe megmondja neki a tutit. Ez érthető is, mert annyi információ és dezinformáció kering a neten hogy nem lehet eligazodni (főleg, ha nem jártas az ember az adott témában), viszont ha egy szakami oldalra betekint az ember ott találhat olyan embertársat, aki jobban érthet a dologhoz (fórum ajánlat: metnet.hu). Ez csak vélemény nem biztos, hogy így van, de majd flash- megmondja miért nem nézi meg inkább az oldalt és ír be ide
.Szerintem időjóslásba bocsátkozni nagyon nehéz. Még két évet kellett volna egyetemre járjak, hogy meteorológus legyek (inkább szakmátváltottam), de egy igazi meteorológushoz nem elég a papír. Hihetetlen sok idő kell, hogy valaki a legtöbb összefüggést meglássa ezekben a légköri folymatokban. Mindig a legidősebbeket és a szakmában a legtapasztaltabbakat kell kérdezni.
Nagyon fontos, hogy bárki ha ránéz egy statisztikára, térképre azt lássa amit kell. Ehhez bizony tanulni kell, és az időt a tanulásra fordítani.
Balatonszemes

az az igazság hogy szoktam nézni a met-et meg az idokepet, de van többféle előrejelzés,wcmf,gfs,ECMWF meg sokféle rövidités, meg 10 napos valószinüségi, megmondom őszintén régen csak a tvbe volt és kész.most meg már annyi féle hogy ha az ember kicsit szeretne pontosabb információt elveszik hogy akkor most merre mit...
(arra rájöttem hogy a vizhőfok az eumet oldalán a pontos, az idokep le van maradva egy nappal mindig legalább) -
Szevam
senior tag
Amit basaharc502 írt az fontos... hogy HOL?

Az előrejelzések 3 napra látnak előre, a többit pedig a korábbi évek statisztikáiból állítják elő. Tehát ha bárki bármilyen választ ad, a Jóisten úgyis felül
bcsapja, ha akarja addig.@ basaharc502: Szerintem flash- valószínűleg azért írthatott ide be és nem nézi meg a met.hu-t vagy az időkép.hu-t ,mert azt várja, hogy valaki szakember direkbe megmondja neki a tutit. Ez érthető is, mert annyi információ és dezinformáció kering a neten hogy nem lehet eligazodni (főleg, ha nem jártas az ember az adott témában), viszont ha egy szakami oldalra betekint az ember ott találhat olyan embertársat, aki jobban érthet a dologhoz (fórum ajánlat: metnet.hu). Ez csak vélemény nem biztos, hogy így van, de majd flash- megmondja miért nem nézi meg inkább az oldalt és ír be ide
.Szerintem időjóslásba bocsátkozni nagyon nehéz. Még két évet kellett volna egyetemre járjak, hogy meteorológus legyek (inkább szakmátváltottam), de egy igazi meteorológushoz nem elég a papír. Hihetetlen sok idő kell, hogy valaki a legtöbb összefüggést meglássa ezekben a légköri folymatokban. Mindig a legidősebbeket és a szakmában a legtapasztaltabbakat kell kérdezni.
Nagyon fontos, hogy bárki ha ránéz egy statisztikára, térképre azt lássa amit kell. Ehhez bizony tanulni kell, és az időt a tanulásra fordítani.
-
basaharc502
aktív tag
Hát, ő ez a kérdés elég érdekes. Egyrészt azt nem írtad, hogy hol..., ami valljuk be nem elhanyagolahtó szempont az időjárásnál. Másrészt amíg beírtad a kérdést meg is nézhetted volna pl. az időképen vagy a met.hu-n.
De a kérdésre a válasz: Nem lesz olyan meleg, mint most bár ez is relatív, mert pl. Soporonban per/pill visszaesett a hőmérséklet 20 fokra, addig itt az Alföldön 38-39 között aszalódunk. 30 körüli értékekkel kell számolnod tehát. -
flash-
veterán
jelen állás szerint jövő hétre (11. hétfőtől) milyen idő várható?
-
Dr. Romano
veterán
Kertész topicban panaszkodtam, hogy nem nő a kukoricám ( 2 naponta tudom locsolni csak), kb 100-120 cm magas és már virágzik 40 magból 8 kelt ki
. Szerintem nem lesz idén kukoricám. Ahol teli napot kap a füvem fel van perzselve (amit picit nagyobbra hagytam nőni az még bírja, de amit rövidre vágtam kiszáradt). Ez dunán túlon van. Palánták tövére borsószárak kerültek, hogy valamennyire visszatartsa a vizet.
#232Dr. Romano: Te hol nézed a GFS-t? Én itt szoktam.
-
Szevam
senior tag
Kertész topicban panaszkodtam, hogy nem nő a kukoricám ( 2 naponta tudom locsolni csak), kb 100-120 cm magas és már virágzik 40 magból 8 kelt ki
. Szerintem nem lesz idén kukoricám. Ahol teli napot kap a füvem fel van perzselve (amit picit nagyobbra hagytam nőni az még bírja, de amit rövidre vágtam kiszáradt). Ez dunán túlon van. Palánták tövére borsószárak kerültek, hogy valamennyire visszatartsa a vizet.
#232Dr. Romano: Te hol nézed a GFS-t? Én itt szoktam.
-
leslieke
Jómunkásember
Itt már 36 fok van, lassan 37 lesz. Péntekre meglesz a 40.
Aztán elvileg "lehülés" jön, lemegy egészen 34-ig.
Ma az M0-n délután 4-kor menet közben 39 fokot mutatott a kocsi a külső hőmérsékletre.

-
Dr. Romano
veterán
Itt már 36 fok van, lassan 37 lesz. Péntekre meglesz a 40.
Aztán elvileg "lehülés" jön, lemegy egészen 34-ig.
Sajna marad a retek pusztulat perzselő meleg. A GFS szerint érdemibb lehűlés jövőhét második felében lehet egy pár napra.... legalábbis egyelőre ezt mutatja, bízzunk benne nem fogja tologatni.
-
basaharc502
aktív tag
Itt már 36 fok van, lassan 37 lesz. Péntekre meglesz a 40.
Aztán elvileg "lehülés" jön, lemegy egészen 34-ig.
-
basaharc502
aktív tag
Jövőhéttől megkapjuk amire "ácsingóztunk"....Hétfőtől 35 fok, majd naponta melegedik egészen 38-40 környékéig...Egyszerűen csodás lesz. Nem mintha a mai 33 ne lett volna bőven több soknál...
-
Dr. Romano
veterán
Pontosan az ilyenek miatt utáltam meg a nyarat. Nekem az nem nyár, hogy 36 fokban keresem az árnyékot mindenhol.
Nem arról van szó, hogy megpusztulok, de egyszerűen semmi jót nem találok az ilyen időjárásban. Klíma nélkül nem lehet jót aludni, pihenni. A munak és edzés után engem pl. kikapcsol egy kis sorozatozás, játék vagy csak szimpal netezés ezt klíma nélkül lényegében esélyed sincs konfortosan megcsinálni, mert odaolvadsz a proci mellé kb. Arról ne is beszéljünk, hogy aki nem 22 fokos irodában dolgozik, hanem klíma nélküli beltérben vagy odakint, ahol ha van árnyék van, ha nincs akkor így jártál elég kemény 3 hónap ez.
Programot pedig 36 fokban szervezni, ami nem vízparton van kb. az önszop@tás kategóriája...Így van. Ebben a nyárban még akkor se találnél örömet ha fizetett strandoló lennék.
Ma voltam kint fűkaszálni a szomszéd portáját. 10kor kezdtem, de délben abba kellett hagyjam mert már marta a bőrömet a nap. Az orrom, kezem, fülem most is fáj.90s-ben kisgyerekként egész nyáron reggeltől, estig az utcán/udvaron játszottunk és nem emlékszem hogy fizikai fájdalmat okozott volna hogy kint vagyok a napon.
Klímáról azt se tudtuk mi az, a lakásban nem pusztultunk meg.
Manapság nem lehet meglenni nélküle. Annyira alap dolognak számít mint a fűtés megléte pláne aki panelben lakik.Igazából a meleg mellett az eső hiánya is nagyon necces, egyetlen előnye hogy legalább este még! nem marnak szét a szúnyogok.
Úgyhogy igen, kemény 3 hónap lesz ez még. Most kezdődik el és biztosan retek meleg lesz, pléne itt a katlan alföld f*sban.
-
basaharc502
aktív tag
Június közepe van ÉS még meg se érkezett az első komolyabb hőhullám, de itt Békésben a fű már totál ki van égve kb mindenhol, na ez a durva. Még el se kezdődött a nyár, de már a tavaly nyár végi állapotok uralkodnak.
Eső kb nem létező dolog errefelé.Egyre szarabb hely ez időjárás szempontjából (is). Nálunk a klíma ma került először bekapcsolásra. A holnapi 36 fokot ma sikerült -a mi hőmérőnk szerint- összehozni, kíváncsi leszek holnap mennyit fog mutatni.
Pontosan az ilyenek miatt utáltam meg a nyarat. Nekem az nem nyár, hogy 36 fokban keresem az árnyékot mindenhol.
Nem arról van szó, hogy megpusztulok, de egyszerűen semmi jót nem találok az ilyen időjárásban. Klíma nélkül nem lehet jót aludni, pihenni. A munak és edzés után engem pl. kikapcsol egy kis sorozatozás, játék vagy csak szimpal netezés ezt klíma nélkül lényegében esélyed sincs konfortosan megcsinálni, mert odaolvadsz a proci mellé kb. Arról ne is beszéljünk, hogy aki nem 22 fokos irodában dolgozik, hanem klíma nélküli beltérben vagy odakint, ahol ha van árnyék van, ha nincs akkor így jártál elég kemény 3 hónap ez.
Programot pedig 36 fokban szervezni, ami nem vízparton van kb. az önszop@tás kategóriája... -
Dr. Romano
veterán
No, itt is van az első, még annyira nem telibeveretős vagy legalábbis még nem látszik annak - hőhullám: Nálunk most 33 fok van, a nyugati határszélen átlagosan 28. Holnapra 36 fokot jósolnak és úgy fest ez most az egész országot elkapja, szóval senki sem marad ki a "jóból". Azt hiszem az első alkalom lesz idén, hogy a klíma bekapcsolásra kerül. Hogy aztán mi lesz az jó kérdés, nálunk úgy néz ki nem lesz visszasés, végig 33-34 fokot mutat, szinte egész július kezdetéig.

Visszaolvasva pontosan 1 évvel ezelőtt is hasonló dolgokon károgtam, szóval tavaly is hasonlóan a június vége igen melegre sikeredett. Majd ezt követően mit hoz a 2 legforróbb hónap, hát kíváncsian várom.
Június közepe van ÉS még meg se érkezett az első komolyabb hőhullám, de itt Békésben a fű már totál ki van égve kb mindenhol, na ez a durva. Még el se kezdődött a nyár, de már a tavaly nyár végi állapotok uralkodnak.
Eső kb nem létező dolog errefelé.Egyre szarabb hely ez időjárás szempontjából (is). Nálunk a klíma ma került először bekapcsolásra. A holnapi 36 fokot ma sikerült -a mi hőmérőnk szerint- összehozni, kíváncsi leszek holnap mennyit fog mutatni.
-
basaharc502
aktív tag
No, itt is van az első, még annyira nem telibeveretős vagy legalábbis még nem látszik annak - hőhullám: Nálunk most 33 fok van, a nyugati határszélen átlagosan 28. Holnapra 36 fokot jósolnak és úgy fest ez most az egész országot elkapja, szóval senki sem marad ki a "jóból". Azt hiszem az első alkalom lesz idén, hogy a klíma bekapcsolásra kerül. Hogy aztán mi lesz az jó kérdés, nálunk úgy néz ki nem lesz visszasés, végig 33-34 fokot mutat, szinte egész július kezdetéig.

Visszaolvasva pontosan 1 évvel ezelőtt is hasonló dolgokon károgtam, szóval tavaly is hasonlóan a június vége igen melegre sikeredett. Majd ezt követően mit hoz a 2 legforróbb hónap, hát kíváncsian várom.
-
Szevam
senior tag
Sajnos borítékolható, hogy idén sem ússzuk meg 4-5 komoly hőhullám nélkül.
Itt az Alföld közepén borzasztóak a nyarak. Irígylem a nyugati határszél mellett élőket...közelről sincs olyan kitartó és forró nyár ott, mint itt, pedig csak 200 km a távolság.Más: Pénteken 30 körüli hőmérséklet volt, délután beborult és esett is. Vissza is hűlt 25 fok köré a levegő hőmérséklete, igazán kellemes hőérzet lett, ráadásul este 6 körül már visszamelegedni sem tudott. Erre mit látok, ahogy sétálok hazafelé? A házak, lakások 80%-ánál az ablakok hermetikusan lezárva, redőny leeresztve, hogy a levegő meg se mozduljon odabent, emberek, főként fiatalok pedig pulóverekben, sőt téli nagykabátokban jelentek meg az utcákon. Komolyan nem hittem a szememnek mennyi idióta van. Télen szakadt, bokavillogtató farmer a divat, amiben le van lilulva szerencsétlen bokája, ilyenkor meg xxxl-es fekete pulóver, téli nagykabáttal.
Ezzel egyet értek. Az Alföld keleti részein is igen erősek szoktak lenni a hőhullámok.
Lehet hogy reggel lehúzták a rolót és elmentek hazuról.
Ezek a mai fiatalok.... Hát most ez a divat úgy látszik. Nekem is furának tűnnek ezek a látványok, de valószínűleg akklimatizálódnak
. -
basaharc502
aktív tag
Sajnos borítékolható, hogy idén sem ússzuk meg 4-5 komoly hőhullám nélkül.
Itt az Alföld közepén borzasztóak a nyarak. Irígylem a nyugati határszél mellett élőket...közelről sincs olyan kitartó és forró nyár ott, mint itt, pedig csak 200 km a távolság.Más: Pénteken 30 körüli hőmérséklet volt, délután beborult és esett is. Vissza is hűlt 25 fok köré a levegő hőmérséklete, igazán kellemes hőérzet lett, ráadásul este 6 körül már visszamelegedni sem tudott. Erre mit látok, ahogy sétálok hazafelé? A házak, lakások 80%-ánál az ablakok hermetikusan lezárva, redőny leeresztve, hogy a levegő meg se mozduljon odabent, emberek, főként fiatalok pedig pulóverekben, sőt téli nagykabátokban jelentek meg az utcákon. Komolyan nem hittem a szememnek mennyi idióta van. Télen szakadt, bokavillogtató farmer a divat, amiben le van lilulva szerencsétlen bokája, ilyenkor meg xxxl-es fekete pulóver, téli nagykabáttal.
-
Szevam
senior tag
Kíváncsian várom, hogy az idei nyár hány hőullámot tartogat számunkra.
. A jelenlegi időjárás pont megfelelő lenne egészen szeptemberig, aztán mehetne le 20-25 közé
Én is tartok tőle, hogy ez ami van, nem lesz sokáig.

-
basaharc502
aktív tag
Kíváncsian várom, hogy az idei nyár hány hőullámot tartogat számunkra.
. A jelenlegi időjárás pont megfelelő lenne egészen szeptemberig, aztán mehetne le 20-25 közé
-
Szevam
senior tag
-
leslieke
Jómunkásember
-
Szevam
senior tag
Ki mit szól ezekhez a szeles időkhöz? Nem tudom mi lesz itt pár év múlva, denagyon kíváncsi vagyok rá.
-
gordonfreemN
addikt
Melyik településen laksz? Kéne egy bánya térképet is nézni, hogy mikor volt ott legutóbb bármilyen kitermelés akármi. Itt van "Magyarország mozgásveszélyes területei" térkép.
Próbáld meg megnézni, mennyire vészes az a hely.Utána nézd meg, hogy mit bányásznak feléd, majd híreket a neten a bányászott elemről.
A topic amibe jobban beleillik: Környezetvédelem
Környezetvédelem definíciója: A környezetvédelem az a társadalmi tevékenység, amely az emberi társadalom által saját ökológiai létfeltételeiben saját maga által okozott károsodások megelőzésére, a károk mérséklésére vagy elhárítására irányul. Másrészt ideológia, filozófia és mozgalom is. Maga a fogalom egyként jelenti azt a gondolatkört, mely szerint az emberiség felelősséget visel és persze függ is az őt körülvevő környezettől és azt a mozgalmat is, mely a különböző természeti és épített környezeti értékek megőrzéséért, annak élhetően és használhatóan tartásáért küzd. A környezetvédelem hasonlóságokat mutat a természetvédelemmel.
Nagyonköszi, bár nekem elsőre kicsit magas, de nekiülök.
Egyébként Petőfibánya/heves megye.
Köbánya van közel hozzánk.
Alattunk régen lignit banya volt a lőrinci erőmübe termeltek, de már rég bezárt, talán a 60-as években. illetve csak altárók voltak, külszíni fejtés az egy másik helyiségben volt.
A házunk pedig 50es épitésű, 12 lakásos 2 emeletes th.
Akkor átugrok abba a topikba, vagy ott ha válaszolsz azt megköszönöm
-
Szevam
senior tag
Sziasztok.
Közelebbi témát nem találtam.
Pár napja arra ébredtem hajnalban (3 körül), hogy finoman reng a ház vagyis alattam az ágy. Épp hogy csak lehetett érezni.
Nem tartott sokáig és én is kómába voltam gyorsan vissza is aludtam, el is felejtettem pár napra.Van a közelünkben (kb 5km) bánya is.
Lehetaéges, hogy kicsi földrengés volt amit nem detektáltak valamiért az érzékelők? Nincs regisztrálva fent a seismology.hu-n. Bár az nem világos, hogy itt miért nincs fent.
Vagy lehet, hogy a bányában róbbantottak?
Köszi ha van valaszotok.
Melyik településen laksz? Kéne egy bánya térképet is nézni, hogy mikor volt ott legutóbb bármilyen kitermelés akármi. Itt van "Magyarország mozgásveszélyes területei" térkép.
Próbáld meg megnézni, mennyire vészes az a hely.Utána nézd meg, hogy mit bányásznak feléd, majd híreket a neten a bányászott elemről.
A topic amibe jobban beleillik: Környezetvédelem
Környezetvédelem definíciója: A környezetvédelem az a társadalmi tevékenység, amely az emberi társadalom által saját ökológiai létfeltételeiben saját maga által okozott károsodások megelőzésére, a károk mérséklésére vagy elhárítására irányul. Másrészt ideológia, filozófia és mozgalom is. Maga a fogalom egyként jelenti azt a gondolatkört, mely szerint az emberiség felelősséget visel és persze függ is az őt körülvevő környezettől és azt a mozgalmat is, mely a különböző természeti és épített környezeti értékek megőrzéséért, annak élhetően és használhatóan tartásáért küzd. A környezetvédelem hasonlóságokat mutat a természetvédelemmel.
-
gordonfreemN
addikt
Sziasztok.
Közelebbi témát nem találtam.
Pár napja arra ébredtem hajnalban (3 körül), hogy finoman reng a ház vagyis alattam az ágy. Épp hogy csak lehetett érezni.
Nem tartott sokáig és én is kómába voltam gyorsan vissza is aludtam, el is felejtettem pár napra.Van a közelünkben (kb 5km) bánya is.
Lehetaéges, hogy kicsi földrengés volt amit nem detektáltak valamiért az érzékelők? Nincs regisztrálva fent a seismology.hu-n. Bár az nem világos, hogy itt miért nincs fent.
Vagy lehet, hogy a bányában róbbantottak?
Köszi ha van valaszotok.
-
Szevam
senior tag
Ezeket a diónyi, golflabdányi jegeket nem értem. Ha az ország déli részén hullik ilyen, azt kb mehértem, mert a déli szomszédaink nem telepítettek ezüst-jodid ágyúkat, így azt a részt jogosan elérhet. De ez, hogy északabbra is... ez nekem fura. Nem indították el a jéger rendszert időben? Vagy annyira durva volt a helyzet, hogy jéger nélkül kézilabdányi lett volna a diónyi jégből?
-
I02S3F
addikt
Basszus! Rákoscsabán úgy villámlik, hogy felkeltem és nem tudok visszaaludni. Hajnali 4:00 óra van. Rendesen megijedtem a villámlástól! Nyitva volt az ablak.
A szomszédban a gyerekeket, valószínűleg nyugtatni szükséges.
-
bubuska10
senior tag
https://www.met.hu/ismertetok/OMSZ_villamlokalizacios_rendszere.pdf
Ebből is látszik, hogy előre nem lehet meghatározni, hogy te, azaz a megfigyelő helyén mennyi, milyen típusú villám fog keletkezni, azt meg pláne nem, hogy hol fog "lecsapni". Gondolj bele, ha ez így lenne, akkor egyrészt ebből kifolyó balesetek sem történnének illetve tudnánk hasznosítani a villámlás energiáját. Valószínűsíteni lehet, hogy vélhetően sok villám lesz-e és ezt egy friss radar és villámtérkép segítségével meg lehet tenni.
A mennyire lesz hangos a dörgés pedig butaság, hiszen attól függ, hogy a megfigyelő helyzetéhez képest mennyire közel avagy távol csapott le a villám, majd forrósodott fel és tágult ki a levegő. Minden mennydörgés 30-50-100m-es körzetben k*rva hangos...Nálunk is vannak jó időjárás előrejelző rendszerek, többfajta is: https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/
Én mindig ezeket nézem, ha kíváncsi vagyok a következő 1-2 nap időjárására. Aki ezeket rendszeresen követki az tudja, hogy 1-2 napos előrejelzésben ezek a mérvadóak és nem utolsó sorban igen pontosak.
Előrejelezni egyébként azért is nehéz, mert pl felénk ezüsz-jodidos ágyúkkal lövik a felhőket szinte azonnal...ez pedig olykor valóban meg tudja változtatni a kialakuló zivatar lefolyását.
Köszi!

-
basaharc502
aktív tag
Sziasztok! Remélem, hogy nem rossz helyre írok.

Végül is csak arról van szó, hogy zivatarkor imádom a villámokat fotózni/videózni, külön szoktam rá készülni, és azt szeretném megtudni, hogy honnan lehet előre megtudni, hogy mennyire lesz intenzív egy adott zivatar (mennyire lesz hangos a dörgés, mennyire fog a közelbe lecsapkodni, lehet-e látni sok villámot stb.)?
Az Amerikában élő távoli rokonnal beszélgettünk, ő említette, hogy ott percre pontosan meg tudják állapítani, hogy mikor kezd el szemerkélni az eső vagy mikor lehet dörgés hangot hallani. 2021-ben mi, itthon rendelkezünk ilyenfajta előre jelzéssel?
És ha igen, hol lehet megtalálni? Már 2 időjárásos honlapon próbáltam meg ezt megérdeklődni, de az egyik kihalt, a másiknál meg 30 észlelés után hagynak kommentelni.
Köszi a választ!https://www.met.hu/ismertetok/OMSZ_villamlokalizacios_rendszere.pdf
Ebből is látszik, hogy előre nem lehet meghatározni, hogy te, azaz a megfigyelő helyén mennyi, milyen típusú villám fog keletkezni, azt meg pláne nem, hogy hol fog "lecsapni". Gondolj bele, ha ez így lenne, akkor egyrészt ebből kifolyó balesetek sem történnének illetve tudnánk hasznosítani a villámlás energiáját. Valószínűsíteni lehet, hogy vélhetően sok villám lesz-e és ezt egy friss radar és villámtérkép segítségével meg lehet tenni.
A mennyire lesz hangos a dörgés pedig butaság, hiszen attól függ, hogy a megfigyelő helyzetéhez képest mennyire közel avagy távol csapott le a villám, majd forrósodott fel és tágult ki a levegő. Minden mennydörgés 30-50-100m-es körzetben k*rva hangos...Nálunk is vannak jó időjárás előrejelző rendszerek, többfajta is: https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/
Én mindig ezeket nézem, ha kíváncsi vagyok a következő 1-2 nap időjárására. Aki ezeket rendszeresen követki az tudja, hogy 1-2 napos előrejelzésben ezek a mérvadóak és nem utolsó sorban igen pontosak.
Előrejelezni egyébként azért is nehéz, mert pl felénk ezüsz-jodidos ágyúkkal lövik a felhőket szinte azonnal...ez pedig olykor valóban meg tudja változtatni a kialakuló zivatar lefolyását.
-
bubuska10
senior tag
Sziasztok! Remélem, hogy nem rossz helyre írok.

Végül is csak arról van szó, hogy zivatarkor imádom a villámokat fotózni/videózni, külön szoktam rá készülni, és azt szeretném megtudni, hogy honnan lehet előre megtudni, hogy mennyire lesz intenzív egy adott zivatar (mennyire lesz hangos a dörgés, mennyire fog a közelbe lecsapkodni, lehet-e látni sok villámot stb.)?
Az Amerikában élő távoli rokonnal beszélgettünk, ő említette, hogy ott percre pontosan meg tudják állapítani, hogy mikor kezd el szemerkélni az eső vagy mikor lehet dörgés hangot hallani. 2021-ben mi, itthon rendelkezünk ilyenfajta előre jelzéssel?
És ha igen, hol lehet megtalálni? Már 2 időjárásos honlapon próbáltam meg ezt megérdeklődni, de az egyik kihalt, a másiknál meg 30 észlelés után hagynak kommentelni.
Köszi a választ! -
snecy20
nagyúr
Ami most és az elkövetkezendő napokban várható - nos emiatt utálom a nyarat. Azzal, hogy meleg van ~ 30 fok körüli hőmérséklet, semmi bajom nincs. Erről szól a nyár, ok. De, amikor már egy hete 33 fok van és a jövőhétre pedig 35-38 fok közötti hőmérsékleteket jósolnak, mindezt úgy, hogy az érkező hidegfron majd vissza"hűti" 32 fokra a hőmérsékletet...na ilyenkor lesz tele a hőcipőm az egésszel. A nyár nem áll másból, mint hőhullámok sorozatából, amiket megszakít 1-1 hidegfront, ami néhány napra enyhülést hoz, majd pedig kezdődik az egész előlről...itt az Alföld közepén legalábbis így működik már kb. 15 éve. Gyerekkoromban sokkal változékonyabb idő volt nyáron is...nem szenvedtünk a 38 fokban, sokszor beborult, esett, olyan viharok voltak, hogy csak pislogtunk, most meg aszály, tűző nap és hőhullámok sorozata.
Nálam olyan ~2003 óta messze a legutáltabb évszak a nyár. Illetve pontosítanék; Vannak olyan évek, hogy májustól szeptemberig elviselhetetlen a meleg.
-
basaharc502
aktív tag
Ami most és az elkövetkezendő napokban várható - nos emiatt utálom a nyarat. Azzal, hogy meleg van ~ 30 fok körüli hőmérséklet, semmi bajom nincs. Erről szól a nyár, ok. De, amikor már egy hete 33 fok van és a jövőhétre pedig 35-38 fok közötti hőmérsékleteket jósolnak, mindezt úgy, hogy az érkező hidegfron majd vissza"hűti" 32 fokra a hőmérsékletet...na ilyenkor lesz tele a hőcipőm az egésszel. A nyár nem áll másból, mint hőhullámok sorozatából, amiket megszakít 1-1 hidegfront, ami néhány napra enyhülést hoz, majd pedig kezdődik az egész előlről...itt az Alföld közepén legalábbis így működik már kb. 15 éve. Gyerekkoromban sokkal változékonyabb idő volt nyáron is...nem szenvedtünk a 38 fokban, sokszor beborult, esett, olyan viharok voltak, hogy csak pislogtunk, most meg aszály, tűző nap és hőhullámok sorozata.
-
homerhamm
veterán
Pesten lesz ma hó?
-
LK
addikt
Na biztos nem az idokep.hu a jó válasz. Ma este kilencre ígérték az esőt Budapesten. Most gyorsan javították, hogy kinéztek az ablakon. És látták,hogy wazze esik! Rendszeresen hibáznak, hiába fejlesztik radarokkal, otthoni állomásokkal, bármivel. Egy békával, vagy egy jósnővel többet ér az ember. Mérges vagyok,mert pálya volt lefoglalva, és azt mondták, hogy este-késő este ér a Duna vonalához a front. Lehet hogy a Tiszával összekeverték?

-
LK
addikt
szerintetek melyik a pontosabb pár napos előrejelzésben?aznapi előrejelzésben?
időkép,vagy met?illetve ha az időkép radaron látom hogy ahol vagyok ott nincs semmi zöld sárga stb.paca, de dörgést hallok viszont nem esik akkor az úgy mi?
mert ja, jól mutatja az időkép hogy nincs esőfelhő, de akkor a dörgést az ezek szerint nem jelzi? vagy pedig a környékről(50km) áthallani a dörgést?Na biztos nem az idokep.hu a jó válasz. Ma este kilencre ígérték az esőt Budapesten. Most gyorsan javították, hogy kinéztek az ablakon. És látták,hogy wazze esik! Rendszeresen hibáznak, hiába fejlesztik radarokkal, otthoni állomásokkal, bármivel. Egy békával, vagy egy jósnővel többet ér az ember. Mérges vagyok,mert pálya volt lefoglalva, és azt mondták, hogy este-késő este ér a Duna vonalához a front. Lehet hogy a Tiszával összekeverték?

-
flash-
veterán
szerintetek melyik a pontosabb pár napos előrejelzésben?aznapi előrejelzésben?
időkép,vagy met?illetve ha az időkép radaron látom hogy ahol vagyok ott nincs semmi zöld sárga stb.paca, de dörgést hallok viszont nem esik akkor az úgy mi?
mert ja, jól mutatja az időkép hogy nincs esőfelhő, de akkor a dörgést az ezek szerint nem jelzi? vagy pedig a környékről(50km) áthallani a dörgést? -
Szevam
senior tag
Sziasztok
Hol találhatok olyan időjárási grafikont,ahol a hidegfrontok meg melegfrontok mozgását követhetem. Amit a tv-be is szoktak mutatni az elején,piros folt a meleg-kék a hideg.
Az időképen nincs ilyen,de az OMSZ oldalán se látom.
Ilyet keresnék ,csak mozgót. Európáról,ami kb 3 napra előre rajzol. Mi ennek amúgy a neve? ez az OMSZ oldalán volt,de nem mozgó és 3 nappal korábbi.

Hű, megint megtaláltam a topicot

Szinoptikus térképre gondolsz szerintem
. Én már rajztolam ilyet
Itt van ez esetleg. -
btf
aktív tag
Helyzetjelentés Bp. X. ker
Picit esik.

-
gyáliSanyi
őstag
Sziasztok!
Tudtok ilyan honlapot / honlapokat mondani ahol az aktuális és várható szélsebességet jelzik előre?
-
zozoz1
aktív tag
Sziasztok
Hol találhatok olyan időjárási grafikont,ahol a hidegfrontok meg melegfrontok mozgását követhetem. Amit a tv-be is szoktak mutatni az elején,piros folt a meleg-kék a hideg.
Az időképen nincs ilyen,de az OMSZ oldalán se látom.
Ilyet keresnék ,csak mozgót. Európáról,ami kb 3 napra előre rajzol. Mi ennek amúgy a neve? ez az OMSZ oldalán volt,de nem mozgó és 3 nappal korábbi.

Ilyen globális front mozgást lekövetőt, csak a meteorológusok kapnak. Civil felhasználásban még nem láttam...

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! BioStar X370GT5 R5 2600 16GB DDR4 512GB SSD RX 580 8GB Rampage SHIVA Kolink 600W
- Honor Pad 9a 128GB 6GB RAM Gray Karcmentes állapotban 6 hónap garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




. A jelenlegi időjárás pont megfelelő lenne egészen szeptemberig, aztán mehetne le 20-25 közé

