Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz anulu #3 üzenetére

    Azért arról tudnék mesélni hogy a külföldi partner által elkészített olasz MS office XP alatti Access állomány hogyan működik magyar nyelvű windows/office alatt. Lelövöm a poént, soha semmilyen más office alatt nem sikerült beüzemelni, venni kellett egy gépet olasz windows-al és office-al. Félreértés ne essék a fizetős MS supportnak sem sikerült, de természetesen a konzultációs/kiszállási/stb díjat azért kiszámlázták ennek a megállapításáért, emlékeim szerint olyan 300k volt a vége olyan 10 évvel ezelőtt, hangsúlyozom úgy, hogy semmit nem tudtak kezdeni a dologgal. Szóval azért maradjunk annyiban hogy ha kicsit komolyabb dolgokról van szó bizony az MS/Office is meg tud főni.

    Azóta persze már régen átírtuk az egészet Lazarus/freepascal alá, egy minisztériumtól érkező kötött adatszerkezetű karakteres állomány feldolgozásáról van szó. Tavaly fordítottam le a programot linuxra minden gond nélkül, mivel az XP-t legyaktam a gépről a support megszűnése miatt, és tettem rá linuxot mivel a win7-8-10 szóba sem állt volna azzal a régi géppel, netről izolálni meg elég körülményes lenne úgy hogy azért az adatokat emailben fogadni kell és jelentéseket küldeni, a gép pedig az adott feladatra több mint elegendő.

    Levelet írni, árajánlatokat kiadni, normál táblázatokat csinálni LO alatt is simán lehet, annyira már azért kiforrott. Arra kétségtelenül nem alkalmas hogy valaki az eddigi Office munkáját prompt váltással azon csinálja. De ez legyen annak a problémája aki ennyire bebetonozta magát az MS környezetbe. Mi a cégnél szépen folyamatosan és tudatosan állunk/álltunk át LO-ra, jelenleg már csak 2db telepített office 2007 van a cca 20 gépen, ha még valami olyan anyagot kapunk, vagy előkeveredik valami régi amit nem lehet normálisan megnyitni LO alatt. De egyre ritkábban használjuk, kikoptak meg konvertálódtak a régi anyagok. Persze volt berzenkedés meg ellenállás, de mikor egy office licensz árát felajánlottuk egyszeri prémiumként mindjárt mindenki boldogan és önként megtanulta elég rövid idő alatt. :DDD Elég kevés az a dokumentum ami minimális munkával nem dolgozható át LO alá, és ha natívan abban mented el akkor már azért nincs gond.

    Aki olyan munkát csinál amihez 40 oldalas pivot táblák meg 68 beágyazott grafikon MSSQL lekérdezéssel megspékelve szükséges, az nyugodtan megveheti, semmi bajom vele, megértem hogy ahhoz az kell. Vagy éppen olyan cégnél dolgozik ahol tényleg kitermeli az árát, és ezzel mérhetően hatékonyabb a munka, ott is aláírom a létjogosultságát.

    De azért ez a bezzeg nem jól nyitja meg az dokiszet, meg mentésnél katasztrófa, elég komolytalan érv a LO ellen. Ilyen alapon azonnal hagyjanak fel a fejlesztéssel mert ott az EGY és TÖKÉLETES office ami hibátlanul olvassa írja a SAJÁT formátumát. De ez sem mindig igaz, lásd a fentebbi példámat.

    Mindenki használja azt ami szükséges a számára és kitermeli az árát.

Új hozzászólás Aktív témák