Új hozzászólás Aktív témák
-
NandoXXL
senior tag
-
gejala
őstag
Szoftvereknél teljesen mást jelent a szabvány, mint a fizikai világban. A DX11/DX12/Vulkan annyit garantál, hogy futni fog a játékod az ezt támogató hardveren. Azt senki nem garantálja, hogy jól. DX12/Vulkan ráadásul low-level API, aminek pont az a lényege, hogy olyan kódot írsz, amilyet akarsz.
Egy szoftver úgy fut és annyira bugos, amilyenre megírod. Lehet, hogy instant kék halált kapsz a játék indításánál, de attól az még szabványos DX11 kód, ami lefutott a DX11 hardvereden. -
Emilió
junior tag
2%-ot hoz a konyhára....
-
Tigerclaw
nagyúr
Pont azert vannak szabvanyok, hogy ne kelljen tesztelni millio kombinaciot, csak tartani azt ami a szabvanyban van. Legyszerusitve, az aramszolgaltato se foglalkozik azzal hogy mit dugnak a konnektorba es hogy az mukodik-e vagy sem. Nekik csak tartani kell a szabvanyos feszultseget, frekvenciat, a jelalakot a racsatlakozasi ponton es azt hogy szerzodott teljesitmeny is meglegyen.
A Direct X, Metal, Vulkan szabvany gondolom bonyolultabb de azert lehet irni teszteket arra is sot akar sajat benchmarkot, vizualis tesztprogramot.
-
gejala
őstag
Van, hogy driver hiba, van, hogy a játék problémáját javítják driveresen.
De azt te se gondolhatod komolyan, hogy leteszteljék a drivereket több millió különböző PC-n, több tízezer különböző játékban. Erre csak a játékosok képesek megjelenés után.
Bugok mindig is voltak minden driverben és mindig is lesznek. Ami az egyik PC-n működik, az a másikon nem. Az egyik játékban nem csinál galibát, a másikban igen. -
Tigerclaw
nagyúr
Azon gondolkozok hogy ezek a jatekonkent elojovo bugok kinek a hibai? Az AMD/Nvidia drivere nem felel meg a szabvanynak, vagy a jatekengine, vagy az egyedi dolgok amiket a jatek fejlesztoi hozzatettek? Ha azt nezzuk, hogy az AMD es Nvidia kesziti a javitasokat, feltetelezhetjuk, hogy naluk van a hiba. Ezek szerint a drivert nem tesztelik rendesen kiadas elott es gyakorlatilag folyamatosan betatesztelnek nekik a jatekosok?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Dymo LabelWriter 400 - Hőpapíros címkenyomtató
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte G5 KC Gamer notebook - i5 10500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Samsung Galaxy S25 Plus Navy 12/256 GB Újszerű, karcmentes állapotban!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest