Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #29 üzenetére

    Továbbra is amennyiben van olyan eset mikor igaz az állítás, akkor

    Kérdőjelesek, azaz nem biztos hogy van:
    Támogatás - Nem minden disztibució támogatott megfelelően, vagy rosszabb esetben rolling, ahogy a készítők bármikor felhagyhatnak a támogatással.
    pl. Qube-on valószínűleg már soha nem lesz Win 10 támogatás, mert a driver készője úgy dönött, hogy mással akar foglalkozni. Synaptics baszik kiadnak 4éve Linux drivert az újabb ujjlenyomat olvasókhoz, 1ember csinálja 2éve és most lehet alfába fogatni. Így igen a támogatás kérdéses erősen...
    Nincs védelem - Ez teljesen disztró függő, hogy legalább egy Clam-et beleerőszakolnak-e vagy sem, de általában már csak arroganciából is kimarad az AV, mert minek... Egyéb biztonsági funkciókat mindenképp telepíteni kell.
    Kompatibilitás - Ez ugye nem kell ragozni, nem minden Windows app fut rajta, hogy a legújabb PS se.
    Kevés szoftver - Ez relatív, de tudtommal Ubuntun van a legtöbb csomag 70e jó indulattal vehetjük 100e-nek mert sok kisebb program is van egy csomagban. Egy Win32 sok milliós számaihoz képest ez elég elenyészőnek tűnhet.
    Bonyolult - Ez szintén distro függő, de elég bonyolult tud lenni néha, ha csak nem egy böngészőt akar futtatni rajta az ember, bár erre tökéletesen megfelel, amíg nem Ubuntu és nincs upgrade. :P

    Másik a telítést igényel:
    Mivel többnyire nem előtelepítve van, így ja telepítést igényel, ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Parancssoros kezelés - Erre egyre kevésbé van szükség, de problémák esetén sajnos még mindig elengedhetetlen. (Bár ez szerintem Windows-ra is igaz, PS nélkül már szart se lehet csinálni.)
    Korlátozott tudás - Megint csak nézőpont kérdése, a Gimp nem egy PS és sorolhatnám a tudásban nem ekvivalens programokat.
    Haladóknak - Nem adnám anyám kezébe hogy telepítse, és a Windows-t se...
    Nincs védelem - Az ismétlés a tudás anyja? :F
    Időigényes - Hát ezt nem tudom arányosan ugyan annyit szívok mind a kettővel, egyformán időigényesek szerintem. Pusztán telepítéssel Linux esetén azért többest szívtam.

    Mint írtam minden állítást Windowsra is le tudom, így akár megerősítve akár cáfolva épp ahogy a szél fúj, ahogy Linux-ra is.
    Amennyiben ha mindenképp félre akarja értelmezni, akkor lehet nyugodtan kiad akadni. Bárcsak más reklámok félvalós állításain is ennyien kiadódnának. Spoiler alert: A Red Bull nem ad szárnyakat, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák