Hirdetés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Még idén kézbe vehetjük a NEOGEO felújított kiadását
- Saját memóriaszabvánnyal küzd a memóriahiány ellen az ASRock
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Hobby elektronika
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Azonnali fotós kérdések órája
- Bambu Lab 3D nyomtatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
strogov
senior tag
A probléma, hogy az IT gyors változása (nem csak fejlődés) nehezen összeegyeztethető az egyetemen állandóságával. Ráadásul az IT munkakörök 99%-a szakmunka amihez fölösleges egyetemre járni. Megjegyzem minden szakma 99%-a szakmunka, és a maradék 1% 99%-a is favágás.
A gyors változást az IT munkahelyek se tudják követni. Olyan feladatkörök jönnek létre amik korábban nem voltak, és nehéz megállapítani az alkalmasságot egy 20 éve ott dolgozónál ha nincs se képzés, se időszakos felmérés. Ha sikerült a ticket-et kipipálnia akkor ért ahhoz IS.
A felmenő rendszer képzés nélkül komoly anomáliákat szül. pl. Kiadnak valakinek API tervezést mert ő már 10 éve senior fejlesztő, és ő a legtapasztaltabb fejlesztő a cégnél. Eleve hülyeség, hogy fejlesztési tapasztalat alapján bíznak meg valaki tervezéssel. Egy senior kőműves se jó ha nekiáll házat tervezni ... mégis nap mint nap használunk (szidjuk mint a bokrot) fejlesztők által kitalált interface-eket, látunk fejlesztő által tervezett DB-t (mer' ahhoz IS ért), sőt ha elég "senior" akkor még az UX-be is bele akar szólni.Az egyetem feladata szerintem az lenne, hogy mérnököket képezzen. Olyan embereket akik képesek egy adott szakterületen algoritmusokkal, definíciókkal bizonyíthatóan működő tervet készíteni egy adott feladat megoldására. Ez a bizonyíthatóság ma teljesen hiányzik az IT "tervezés" 99,99999%-ából. Ötletelés van, meg "valószínű", "jó esetben" és persze a tapasztalat: "Ez XYZ cégnél már működik, úgyhogy ez jó." Sok esetben még a józan paraszti ész is hiányzik belőle nemhogy a terv. Nem csak sufni cégeknél, hanem a világ legnagyobb vállalatainál is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Új IP, erős rajt: a Pragmata hétvégére már 1 milliónál járt
- Háztartási gépek
- Tesla topik
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- sziku69: Szólánc.
- Arc Raiders
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- LG 27GX790A-B 2K-480HZ-0.03MS 3 ÉV GYÁRTOI GARANCIA
- Szolid RDY2PLAY Gamer PC - Ryzen 2600 // 16GB DDR4 // GTX 1080 // 512SSD + 2x1TB HDD // WIN 11 PRO
- AMD Ryzen 5 1600X AM4
- Eladó Apple iPad (2020) 2. generáció Cellular + WiFi 512 GB
- iPhone 16 128GB gyári független hibátlan 2028.10.20. Apple jótállás
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 268 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285HX, RTX 5060 (multitouch)
- Samsung Galaxy S26 Ultra 256GB Silver Shadow Karcmentes állapot 12GB RAM 2029.03.06. garancia
- Dell Latitude E7270,12.5",FHD,i7-6600U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

