- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hobby elektronika
- Házimozi belépő szinten
- Computex 2025: megfrissült a Cherry kapcsolókínálata
- Milyen házat vegyek?
- Samsung LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Gaming notebook topik
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Bambu Lab 3D nyomtatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Karma
félisten
Igen. A háttérvilágításnál a fényforrásból jövő fény közvetlenül a szemedbe jön (LCD esetén tükrözve, CRT-nél közvetlenül), ami sötét háttéren (legyen az éjszaka lekapcsolt lámpa mellett a szobád, vagy buszon/villamoson/vonaton/repülőn/híd alatt) sokkal nagyobb kontraszt és terhelés, mint a szórt fény esetén. Biztos kapcsoltad már fél éjszaka a WC lámpáját. A szem hozzászokik (főleg, mivel ambiens megvilágítás), de ha egy kis helyről jön ez, nem tudja olyan jól elhatárolni, és bár nem érzed azonnal, hosszú távon fájhat. Ha más nem, pár év múlva.
Nem vagyok szemész, de már tapasztaltam ezt.
-
renato
aktív tag
Mellesleg nem tudom hallottál te olyanról, de a mai buszokon és vonatokon sokszor szempusztítóbb olvasni pl télen... olyan fényben legalábbis.
.. Vagy vigyek olvasólámpát a buszra?
Továbbra sem értem mi a baj a lejátszóval ha akarom buszma nagyra növelem a betűméretét, és egy 3,3 colos képernyő elfektetve, teljesen kihasználva, ilyen felbontással már azért több mint "a mobilos olvasás". -
renato
aktív tag
válasz
pmikloska #68 üzenetére
A betű méretét tuti lehet majd növelni, de nem is tudom ez tudja-e, bár igazából nem is érdekel.
önmagában a készülék atom ronda, nagy, és egy könyvhöz nem tudom minek kell annyi gomb. Nemsoká tervezek venni egy cowon s9-et, az 3,3" és mégis 480*270, tehát ennek a készüléknek a képponttávolsága még elég "gagyi". Ugy ez e-könyv, tehát ez a kijelző vagy minek hívjam, - ááá, e-papír -, tudtommal nem világit. nah most télen ez, amikor buszon ülve szeretném olvasni, elég lélekromboló. Bezzeg a cowon s9-es amoled kijelzője majd kiveri sötétben a szemem, és még a betűméretét is növelhetem ha akarom...
Világosban, szikrázó napsütésben ez lehet nyerő, dehát annyi hátránya van, az árról nem beszélve, hogy hihetetlen, hogy még mindig csak itt tart ez a technológia...
Majd ha egy 100 $-ért hozzámvágnak valami klassz készüléket, akkor esetleg...
Addig ha kedvenc megveszem inkább boltban, vagy "letöltöm a cowonra" ha éppen nincs pénzem rá... -
pmikloska
aktív tag
Igen. Ebből áll egy könyv. Az étel is sok alapanyagból áll, amit önmagában nem értékelsz, nem is biztos, hogy megennéd; amikor kész, mégis szereted.
Nem vagyok könyvmoly, nem vagyok könyvtáros, könyvkereskedő, nyomdász... aki érti, érti, aki nem akarja, az úgysem fogja megérteni, mit jelent, amit írtam. Most olyasmikről, hogy a könyveknek van illata, tapintása, sőt hangja, már nem írnék, az eléggé szentimentális lenne...
Ha majd lesz nekem tetsző, én is veszek e-reader-t, nem vagyok ellene.
Megírom akkor még egyszer, az EGYÉNI igényemet, remélem, akad más is, aki hasonló véleményen van: legyen kicsit még nagyobb méretű a kijelző, én azt szeretném hogy olyan legyen, mint amilyen egy könyv, csak a megjelenítése nem egy lapon, hanem egy e-papíron történik, és ha egymás mellé teszem a kettőt, akkor azonos átlagméreten (lemértem erre egy számomra átlagos könyvnek számító méretet: 14x20 cm - Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember) azonos betűmérettel ugyanazt az oldalt láthassam.
Lehet akármilyen nagy felbontású egy kijelző, ha a méreténél fogva kicsi, a képpontok olyan kicsik, hogy az olvasása egy idő után fárasztó a szemnek, tehát nem a készüléknek kell nagyobbnak lennie, az tényleg jó méret, csak legyen nagyobb rajta a kijelző, nem a csicsás funkciógombokkal kell kitölteni a helyet. -
dabadab
titán
válasz
pmikloska #61 üzenetére
"A helyigény fontos dolog, de csak akkor, amikor utazni mész, vinned kell több könyvet valahova stb."
Megkerdezhetem, hogy hany konyved van otthon? Mert szuleimnel bovel ezer folotti kotet van, nalam is van sokszaz: es a pokolba kivanom oket. Nem a tartalmukkal van a gond: hanem a sokmazsanyi, rengeteg helyetf foglalo, porosodo, sargulo papirral. Raadasul nem is szepek: a sok ossze-vissza szinu meg meretu konyvet nem igazan lehet ugy osszerendezni, hogy abban a logika meg az esztetika is ervenyesuljon - sot, mar az is pont eleg, ha legalabb az egyik sikerul, foleg akkor, ha az ember folyamatosan vesz uj konyveket.
Szoval halal a papirra, eljen az e-papir!
(Ja, es a kijelzoje se tul kicsi (kb husz centi magas lehet a kep alapjan, a regenyeknel altalaban ennyi vagy kisebb a "hasznos felulet" - inkabb az a gond, hogy a "korites" tul sok meg kicsi a felbontasa - bar lehet, hogy AA-gel ez se olyan veszes.)
-
pmikloska
aktív tag
Amennyiben nem a készülék, hanem a kijelzője lenne akkora méret, mint amilyen most az egész, akkor nem szólnék egy szót sem.
A PDA-ról való olvasást hülyeségnek tartom, hát még a telefonról... véleményem szerint csak azok bizonygatják, hogy pedig az is jó, akik így olvasnak. ...és akkor hol van még a kihajtogatható napilap, amit sokan kimondottan szeretnek forgatni. Persze ez csak egy extrém példa, nem is várom el, hogy ekkora e-readerek legyenek.
De egy rendes könyvméretet elvárok. Okéj, sok fiatalnak ez a mostani is megfelelne, de ha odaadod a szülőknek? Nem csak a fiatalok használhatják a modern technika vívmányait.Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a könyv érték is egyben.
Természetesen egy kis lakásban több "gondot" okozhatnak az igazi könyvek, de ez is csak egy extrém kifogás, hogy egy ilyen kütyü mellett szóljon az e-book rajongó. Hangsúlyozom, nekem is tetszik az ötlet, a gép, az egész, csak még az én igényeimnek nem felel meg, és valószínűleg nem én vagyok az egyetlen. Azt igazán nem mondhatjuk, hogy mindenki másnak ez így jó lenne. Visszautalnék pl. az idősebbekre, akik - ha már annyira modernek, hogy használnának ilyet - akkor sem lenne kényelmes számukra egy kis képernyőt nézni. Ha pedig a betűméretet növeled - amivel egyébként én is tisztában vagyok, hogy lehet -, akkor a könyv jellegét veszíti még jobban el, mert milyen az a könyv, amiben bazinagy betűkkel van néhány sor egy lapon?
-
edward2
addikt
válasz
pmikloska #61 üzenetére
Szerintem a gondolatmenetedben ott hibázol, hogy a linkelt képek bizonyitják ez az e-reader bizony nagyon is jo méret. És el nem hiszem, hogy ne egy gombnyomás legyen a betűméret változtatása. Mellesleg nagyon sok könyvet olvastam már ami mikrobetűkkel van nyomtatva és A5ös méret. Na azon aztán még zoomolni se lehet.
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
pmikloska #61 üzenetére
Az emberek többsége lakásban lakik, s általában kisebben, mint amiben szeretne. Innentől kezdve minden egyes polc felszabadítása pozitívum, mert hiába néz ki jól ha egy fal tele van könyvekkel, ha a ruha a szoba közepén van, mert nem fér máshova
Méret: elég sok könyv jelenik meg A5-ös méretben, ami szerintem bőven olvasható kategória. Akkora képernyője pedig van ennek is.
simonzé:
Text2Speech-el csak az a baj, hogy az ember sokkal gyorsabban olvas, mint beszél, így ha hallgatom a szöveget, akkor sokkal több időt vesz igénybe egy könyv elolvasása. -
pmikloska
aktív tag
válasz
parandroid #36 üzenetére
A helyigény fontos dolog, de csak akkor, amikor utazni mész, vinned kell több könyvet valahova stb. Különben eltűnnek majd a könyvespolcok??? Milyen szép is tud lenni egy dolgozószoba tele könyvekkel a polcokon... A könyvtárakról ne is beszéljünk...
És a könyvek értéke? Szóval elég sok érv szól az igazi könyvek mellett IS! Azért emelem ki, mert egyébként nagyszerű ötlet az e-könyv olvasó.
Egyetlen gondon van még mindig ezekkel. Sokan írtátok, máshol is hallottam/olvastam már, hogy kisebb és nagyobb kijelzős telefonokról stb. olvastok. Szerintem elég fárasztó ez a szemnek. Még ezeknek az e-könyv olvasóknak is kicsi a kijelzője. Véleményem szerint az átlagos könyvméretet el kéne érniük a készülékeknek is. Nézzétek meg pl. a linkelt blogban azt a képet, ahol a srác olvas. Én ugyan jól látok közelre, de azt hiszem, nem tudnék ilyen távolságból olvasni olyan méretű szöveget, amit megjelenít. Vagy itt van egy könyv mellett. Ez az az átlagos könyvméret, amire gondoltam. Ugyan a gépezet majdnem akkora, mint a könyv, de a kijelző azért érezhetően kisebb nála.
Van már elfogadható méretű kijelzővel szerelt e-könyv olvasó is, de annak sajnos valóban elérhetetlen az ára. Nézzétek meg az összehasonlító táblázatot a Wikipedia-n.
Egy kicsit olyan ez, mint a netbook-os kijelző méret téma, persze nem szeretném idekeverni ezt most.
Én még várom a további fejlődést e téren. -
kagyula
aktív tag
Nem tudom volt-e már:
iPhoneskine könyvElnézést az iphone tulajoktól.
-
MBazsee
tag
Csak én érzem úgy, vagy tényleg túlárazták ezeket a cuccokat? 359 dollár kicsit soknak tűnik.
-
Hypp
aktív tag
En a multkor jatszottam par percet a Sony egyik uj ebook readerevel. Nagyon jol nez ki ez az e-papir dolog. Lehet, hogy meg olvasni is megtanulnek miatta
-
julius666
addikt
Érintőképernyős, jegyzetelős, netezős eBook olvasó is van, csak az ára horribilis.
Tudom, pont ez a baj. De 1ébként nem mintha a mostani cikkben bemutatott aproság olyan pokoli olcsó lenne...
Amúgy én úgy tudom, hogy az e-ink előállítása tényleg drága...
Akkor én tévedtem, vagy rosszul emléxem (nem hiszem), vagy amit akkortájt olvastam a témáról az olcsóságát relative értékelte, az előző próbálkozásokhoz képest. Sajnos ez sok cikkből nem derül ki. De köszi az infót.
De a lényegen nem sokat változtat, ha 40 000-ért kapok egy 22"-os FullHD, relative energiatakarékos LCD monitort, akkor nehogy már 1 ilyen kis sz@r-t ne lehessen 60 000
alatt megkapni (ha lehetne nálunk kapni ráadásul 100 000 fölött lenne, még lehet hogy a 120ezer is túl jóindulatú becslés lenne).Pluszpoén, hogy nem tudok arról, hogy Mo-n bárki is forgalmazná bármely gépet is.
Ezen meg sem lepődök, ritka dolog, hogy ebbe a kis gödörbe, amit Kárpát-medencének hívnak eljusson bármiféle technológiai újítás azelőtt, hogy elavulttá válna
-
Karma
félisten
válasz
julius666 #51 üzenetére
Érintőképernyős, jegyzetelős, netezős eBook olvasó is van, csak az ára horribilis. A legnagyobb (ismereteim szerint) az iLiad, ami egy tényleg brutális eszköz. Van a Sony-nak is érintőképernyős verziója, a PRS-700.
Amúgy én úgy tudom, hogy az e-ink előállítása tényleg drága...
Pluszpoén, hogy nem tudok arról, hogy Mo-n bárki is forgalmazná bármely gépet is. -
Cathfaern
nagyúr
Mobilon, pda-n, bármilyen lcd monitoron persze, hogy teljesen más olvasni, mivel 1. van háttérvilágítása, 2. sokkal rosszabb a kontrasztaránya egy hagyományos papírra nyomtatott szövegnél. Viszont e-papír esetében ez teljesen másként működik, ezért (elméletben, gyakorlatban sajnos még nem láttam), nincs jelentős különbség közte meg a papír között (ilyen szempontból, fogása persze más marad azért
)
-
julius666
addikt
[OFF] Hú nagy kavarodás van itt a fejekben
Senki se mondta hogy a könyvek meg fognak szűnni az ilyen kütyük elterjedése után.
Ezek szvsz arra valók inkább, hogy pölö ne kelljen újságot venni, hanem egyszerűen leszedni a legfrissebb híreket, netes olvasnivalókat (pölö PH!) ezen olvasni utazás közben vagy mondjuk nyáron a fa alatt, hogy ne otthon kelljen a gép előtt görnyedni vagy a laptop akkuját zabáltatni. Könyvből egyedül olyanokat tudnék elképzelni ilyenen olvasni, amik nem "díszkötésesek", ergo ahol tisztán a tartalom számít, nem a körítés (szakmai irományok, regények).
Arról nem is beszélve, hogy lennének extraszolgáltatások is: pl a képernyő 1 érintőképernyő lehetne, és a fontos részeket ki lehetne jelölni/kimásolni és így jegyzeteket készíteni, amit aztán mondjuk a google jegyzetek/dokumentumokba fel lehetne tölteni, és bárhonnan (ahol van net) elérhetőek lennének.
És valóban környezetszennyezőbb jó eséllyel, mint 1 könyv, viszont hogyha több száz könyvel, vagy mondjuk azzal számolunk, hogy otthon a gép előtt olvastuk volna a híreket, ami zabál vagy 100 wattot alapjáraton, mindjárt más a helyet (sajnos az élettartamukat nem ismerem). [/OFF]Viszont nem értem, miért nem terjedtek már el az ilyen kütyük, és miért ilyen VESZETTÜL drágák. Már 2002-ben létezet a "digitális papír" kijelző amit direkt erre a célra fejlesztettek ki, és ha jól rémlik nem is volt olyan iszonyú nagy az előállítási költsége. Erre 300$ felett kapunk 2009-ban egy olyan cuccost, aminek a töredéke a kijelző
Csak nem létezik egy papírkonszern is? -
Béló
aktív tag
hm van benne vmi: bár idén pdf-re fogom használni mert nicns kedvem mindig behurolászni a laptopot
elit_hun: egyik kezedben az ifón másikban egy lap: és voilà ötvözted a kettőt, a modern kor technikája és a hagyományos papír (asszem megyek és levédem az ötletet mielőtt minden iPodhoz a törlőcucc mellé még papír is járna)
-
elit_hun
őstag
Én szeretek olvasni, de papíron. Teljesen más érzés egy könyvet fogni a kezeid közt...1-2 könyvet ki akartam olvasni az iphonon, de nem volt az igazi.
-
Karma
félisten
Szöveges dolgokhoz jó is, de pl. PDF-et már nagyon necces olvasni rajta. A felbontás és a képernyő fizikai mérete is kicsi
Ezen a téren a Nokia N810-es, amit fél évig nyomogattam (kölcsön a BME-től) sokkal jobb. Ezeknek az olvasóknak a nagyobb képernyő mellett a kontrasztja is olyan, mintha papír lenne, szerintem nem egy kategória a Touch-csal. -
Metalfan
senior tag
Szarul, túl erős fénye van a kijelzőnek minimális fényerővel is
Nekem mind1, hogy ff a kijelző, mivel ha jpg-et néznék rajta, az tuti, hogy vagy fényképezett könyv/jegyzet lenne, vagy szkennelt. Vagyis ezek leginkább szürkeárnyalatos képek lennének, ahova meg pont nem kell színes kijelző.
-
Cathfaern
nagyúr
Különböztessünk meg két könyvet: az egyikben alapvetően csak betűk vannak, legfeljebb néhány illusztráció, kép. Tehát ahol alapvetően a szöveg tartalma a lényeg. A másikban pont ellenkezőleg, a képek dominálnak inkább, de legalábbis egyenrangúak a szöveggel. Az előbbit pillanatok alatt ki fogják váltani az e-bookok, mivel ott nincs jelentősége a formátumnak, hanem csak a szöveg tartalma számít, s így az e-book előnyei (kis helyfoglalás pl.) túlsúlyba kerülnek. Ellenben az utóbbit a mai értelemben vett e-book sose fogja kiváltani. Ezek jó eséllyel sokáig megmaradnék még könyv formátumban, mivel nem nagyon van rájuk alternatíva jelenleg (mert ha pl. egy honlapon kerülnének publikálásra ezek a képek, akkor sem olyan lenne, mint a nyomtatott könyvben).
Könyv mint fapusztító dolog:
Ha jól emlékszem itt a PH!-n volt egy cikk, ahol szóbakerült a dolog, s ott írták, hogy mindenféle nyomtattott média (tehát: könyv, újság, magazinok, szórólapok, stb) a teljes fakitermelés 1%-át ha adják. Ellenben a túlnyomó részét a különböző csomagolóanyagok adják, aminek a felhasználásban bizony az informatikai eszközök is elég előkelő helyen vannak. Szóval az, hogy az e-book gyártásához nem kell fa, az egészen addig igaz, amíg nejlonzacskóban meg tudod venni a gyártótól. De jó eséllyel nem így van/lesz, hanem egy szép dobozban fog érkezni, ami pedig nem másból készült, mint papírból. -
DarkByte
addikt
Ez mind szép és jó, csak mire nálunk is megvehető lesz már régen USB -n tolom fel az agyamba a könyveket
Én is nagyon szeretnék egy ilyet, többet olvasnék az biztos, mobilról vagy gépről olvasni egy idő után gáz. Mondjuk legutóbb az Eragon -t úgy olvastam hogy első részét buszon/vonaton mobilról, második részt pedig laptopról egy hétvége alatt.
-
Metalfan
senior tag
Remélem tud PDF-et meg JPG képet olvasni, mert akkor szívesen látnék egy ilyet a kezemben
Újabban már szinte kizárólag csak laptopon olvasok könyveket, és hát néhány óra után a TFT monitor is fárasztó tud lenni; többször előfordult már, hogy napokig fájt a fejem, mert annyit bámultam a monitort. A katódsugárcsöves monitorok pedig még ennél is rosszabb hatással vannak/voltak a szememre...
-
marcias
őstag
Nem tudom, de nálam ez az e-olvasó olyan iszonyatos birtoklási vágyat ébresztett, mint szinte semmi más! Jobban kéne, mint egy laptop! Akarok egy ilyet!!!
-
parandroid
félisten
Érdekes, de a helyigényt még nem emelte ki senki, ahogy visszaolvastam. Édesanyámnak hatalmas, többezer kötetes könyvgyűjteménye van, másfél teljes falnyi polc (kb 6x2,5m), és még én is elhoztam belőle egy csomót, meg a saját könyveim is rengeten vannak. Ez persze egy élet gyűjteménye, meg nagyapámtól is örököltünk jó sok könyvet, és bizony akármilyen jó érzé is elnézni ennyi könyvet egy rakáson, rengeteg helyet elfoglalnak, porosodnak, és megsárgulnak, emellett a használattól bizony sérülnek is - minél idősebbek, annál inkább. Ennek a többezer könyvnek a tartalma egyetlen memóriakártyán elférne, még akkor is, ha a művészeti albumokat jó minőségben, színesben szkennelnénk be. És egyszerűen készíthetnénk egy-két mentést adatvesztés elleni védelemként, hogy ez se legyen probléma.
p
-
bambano
titán
Szerintem meg ugyanúgy fontos, hogy hogyan néz ki egy könyv. Egy minőségi könyvnél nem felejti el az ember csak úgy, hogy mit fogott. Egy e-book reader messze nem fog olyan képeket mutatni, mint amit egy profi fotós fotóz, majd egy profi nyomdász rendes anyagra rak.
Önmagában jó érzés ránézni egy könyvespolcra.
Az e-bookot nem fogjuk (nem is akarjuk) tudni megállítani, a papír meg megmarad örökre a minőségi felsőkategóriás publikációkhoz.
-
bambano
titán
Szerintem nem túl nagy bátorság kijelenteni, hogy ma már minden könyv számítógépen készül. A kimenetet el kell menteni elektronikusan is és meglesz minden újdonság.
A régi cuccokat meg archiválni akarja a Google, a Fahrenheit 451, a Silent Library Project meg a Magyar Elektronikus Könyvtár.Ja, és gyakorlatilag minden, ami nekem a szakmámhoz kell, már évek óta megvan elektronikusan is, vagy csak elektronikusan.
Jó lenne, ha lenne annyi időm, mint amennyi olvasnivalóm van.
-
Apollyon
Korrektor
Én értem az álláspontodat, de még kézbe sem vettél egy ilyen kütyüt. Meg mire ez eljut ide, addigra könnyen megváltozhat a véleményed, de azért nem lesz világvége mert 20 év múlva nem lapozhatsz majd új könyveket. Valszeg a régieket nem fogják elégetni.
Amúgy van mostanában íródott (2000-2009 vagy a jövőben számítasz-e rá) könyv, amire azt mondanád hogy igenis eltennéd a polcra? (Nem ismeretterjesztőre gondolok)
-
^Clown
addikt
válasz
Skynet258 #26 üzenetére
Próbáltam arra rávilágítani finoman, hogy megértem és elismerem azt, hogy komoly bajok vannak az ember és környezetének kapcsolatával. Az ember nem tartja be a Föld nevű bolygó játékszabályait. De könyörgöm: ne a könyvekkel kezdjük, vannak sokkal de sokkal nagyobb problémák. Pl. az olajlobbi áldásos tevékenysége miatt háttérbe szoruló megújuló energiaforrások, és lehetne sorolni még nagyon sokáig.
-
Karma
félisten
Hát, a magyar viszonylatokat nem ismerem (gyanítom erről szólt a hozzászólásod), de angol szép- és szakirodalmat tonnaszámra lehet venni és találni is. Ezért is kéne nekem ilyen cucc
Főleg, ha megnézed, ez az Amazon kütyüje.
Ők meg elsősorban (e)bookforgalmazással foglalkoznak -
Skynet258
veterán
Vártam, hogy ezt fogod mondani, és igazad is van
De valahol el kell kezdeni. A fő problémát ebben látom:
Nem létezett az ember--->nem volt környezetszennyezés, a természet elintézte a maga kis szelekcióját.
Megjelent az ember--->Mindez borult.
Szóval bármit is teszünk, valahol mindenképpen ártunk. Kérdés, hogy mely folyamatokkal lehet ezt csökkenteni. Ez pedig talán az egyik ilyen út lehet. -
edward2
addikt
Ja ez mind szép és csodálatos és én lennék az első aki beruházna egy ilyenre, HA lehetne könyveket digitális formában venni és találni. Mivel nem lehet lotrágyát se ér az egész. GG
-
Apollyon
Korrektor
Szerintem az összes könyvnek az átadott tudása a fontos, nem a fizikai valósága.
"Vannak könyvek, ahol számít, hogy hogy néz ki, hogy megfogtad-e."Ez igaz, van akinek ez élményt jelent, de miután elolvasta egy hónap után már valszeg nem érdekli, hogy de jó is volt kézbe fogni azt a könyvet, mert ez az a minimum élmény amit fel lehet adni, mert úgysem fog emélkezni rá, max a mondanivalójára.
Sokan nem hisznek az ilyesmiben, mint pl a "A Titok" c. alkotás amiből film is van, na mindegy, nekem megvan a könyv is, és ha kezembeveszem a könyvet van egy fajta "ereje", de ezt csak addig érzem, amíg ki nem nyitom és elmerülök a mondanivalójában. Ennek a könyvnek is az átadott tudása ami fontos, nem az, hogy szép selymes tapintásúak az oldalai, és dombornyomott a fedlapjának borítója.
Miután elolvastam, és elteszem a többi könyv közé, ahol csak egy homokszem egy cserépnyi földben, már nem fog számítani az "ereje", csak az amit tanított.Ha mindezt egy kijelzőn kellett volna olvasnom, semmiben nem különbözött volna, ugyanúgy tudnám azt, amit most tudok.
Másrészt meg igen, végtelen sok könyvem lehet egy memóriakártyán anélkül, hogy egy fa élete is bánta volna. Legalább ennyi.
#23: Az lehet hogy több kütyüt kell majd gyártani ami kőolajszármazék meg stb amit írtál hogy el lehet ezzel a témával kalandozni, de max addig amíg megszűnik ez az e-könyv mint kütyü és bekerül inkább a telefonokba mint funkció, a telefonokban úgyis egyre nagyobb kijelző van, már kiváltották a PDA funkcióját, és lassan a fényképezőgépét is, ill van ez a kivetítő cucc amivel bárhol lehet majd netezni (IT-Café-s cikk) gondolom ez is tudni fog majd ilyesmit.
-
^Clown
addikt
válasz
Skynet258 #21 üzenetére
Hű, ez e téma elég messzire elvezetne, ha folytatnánk. Példának okáért: a műanyagot olajból gyártják, azt ki kell bányászni, szállítani, finomítani kell, plusz ha elromlik az e-könyv, több száz év, mire lebomlik. A fémalkatrészekhez az alapanyagot szintén bányászni kell, ami környezetkárosító, plusz szén-dioxidot juttat a levegőbe. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a könyvek/papír gyártása kevéssé terheli a környezetet, mert nem tudok ilyesféle statisztikákat.
-
bambano
titán
Vannak könyvek, ahol számít, hogy hogy néz ki, hogy megfogtad-e. Vannak, ahol nem. Vannak örökéletű témák, vannak, amik gyorsan változnak. És van egy halom könyv, ami már nem hozzáférhető papír alapon, csak scannelve, ocr-ezve.
-
Skynet258
veterán
Fogalmazunk inkább úgy, hogy nem csak a könyvek miatt. De ez egy kis lépés lenne afelé, hogy ne csesszük szét a maradék zöld területet is a bolygón. Aztán meg vagy haladunk tovább ilyen kis lépésekben... vagy magunkra vessünk.
Értem amit mondasz, valóban más érzés így lapozni egy lexikont, meg más egy polcról levett kiadás... de valamit valamiért.
Én pedig személy szerint inkább egy ilyen digitális cuccot olvasgatnék egy fa árnyékában, mint fa nélkül egy papíralapút.Minden csak megszokás kérdése. Szerintem sokan elvagyunk a digitális fényképekkel is, nem? Pedig annak is a nyomtatott verzió volt az elődje. Ha meg ki akarod tenni az asztalra a barátnő fényképét? Digitális keret. Majdnem ugyanazt adja az is (sőt, még több funkcióval bír), mint a papír alapú, mégsem kerül egy fa életébe sem.
-
^Clown
addikt
Nekem az a véleményem továbbra is, hogy vannak tradíciók, amelyeket ápolni kell, és nem szabad őket elhanyagolni.
Csak manapság cipeltetnek sok könyvet? Emlékszem, amikor harmadikos meg negyedikes voltam, a táska nagyobb volt, mint én, meg majdnem nehezebb is. Tegyük hozzá, hogy túléltem, de szerintem sem egészséges a túl nagy táska.
-
Karma
félisten
Kinek a pap, kinek a paplan. Pont ezt mondtam korábban, én is úgy vagyok a "könyv-élménnyel", mint Vladi - a könyvet a tartalmáért olvasom, nem a haptikus élményért.
Sőt, vannak helyzetek, ahol kifejezetten kényelmetlen a lapozás.Az akkuélettartam nem akkora nagy probléma, már a Sony PRS-500-as is azt hiszem, hogy 3000 oldalváltást legalább kibírt, mielőtt lemerült (csak képváltáskor fogyaszt az e-ink). Az két Háború és béke
Kendek: Gondolom viccelni próbálsz, de szerintem a jelenlegi magyar oktatásban igenis túl sok könyvet cipeltetnek a gyerekekkel.
-
Azért csak fejlődnünk kell, a szilícium alapú könyv azért már a minimum. És a sok gyerek is ugye ne nehéz táskákat cipeljen mert még megsértjük a személyiségi jogaikat
-
^Clown
addikt
-
-
Ezzel telefonálni is lehet vagy minek a térerejét méri az ott a jobb felső sarokban?
-
Karma
félisten
A fiatalság nem-olvasása még az eBook readerekkel se javulna szerintem
Ez már régen rossz...Én meg egy eBook readert preferálnék, ha tudnám, hogy melyik jár a legkevesebb kompromisszummal
Már pusztán praktikussági okokból is - a könyvek sérülékenyebbek, nagyobbak, és engem nem dob fel annyira a lapozás élménye (egy csomó ismerősöm mondta ezt, mint a kütyük hátrányát).
-
negyedes
addikt
Annyira megse megy jol a konyvboltosoknak... a mai fiatalsag olvasasi moralja a 0-hoz kozelit. Szemely szerinte en inkabb a rendes konyveket reszesitem elonyben, szamomra az erteket jelent nem mint egy memokartya.
Multkor voltam vlk gepet javitani es beszelgettem a kislanyaval(13 eves) es kerdeztem tole h szeret olvasni azt vagta ra:fujjj az olyan ciki meg unalmas senki nincs olyan hulye h olvasson.... csak egy pelda -
Apollyon
Korrektor
Ha én most könyvesbolt tulaj lennék, elkezdeném félrerakni a pénzemet vmi más vállalkozás indítására.
Bár most még elég jól megy az ilyen boltoknak, de sztem a jövőben elég lesz venni egy ilyent, és egy netes vásárlással letölteni erre a kütyüre az új könyvet, ráadásul annyit viszünk magunkkal amennyit akarunk.Én pl már jó ideje ha épp nincs mit olvasnom leszedek logout-ról 1-2 hosszab írást és felteszem a telómra úgyis szép nagy kijelzője van az ilyenre pont jó, csak sokat kell görgetni.
Valszeg az embereket meg fogja osztani hogy melyik jobb, egy rendes, fizikális könyvtár a polcokon egy olvasószobában vagy ugyanez digitálisan egy memóriakártyán. Látom már a morbid jelenetet, leül a család a tévé elé könyvet olvasni.
(Bocs kicsit elkalandoztam) -
Skynet258
veterán
A lekerekített forma meg a fém miatt oldalról Apple beütést kelt, persze ez nem baj
Kíváncsi leszek, mikor fogják ezek az eszközök száműzni a papír alapú médiát... -
Karma
félisten
válasz
WonderCSabo #1 üzenetére
A színes e-ink kijelzőre szerintem rámenne a fél államkincstár
Nagyon jól néz ki ez az új Kindle, legalábbis ezen a concept-képen.
-
WonderCSabo
félisten
Kár, hogy nem színes a kijelzője...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple Watch Series 10 46MM 2025.05.08-ig iStyle Garancia Makulátlan Karcmentes Állapotban
- PlayStation 5 Slim Digital Edition
- HP EliteBook 2540p 12.1" 1280 x 800 Dual Core i5 540M (2.53 GHz) 4GB RAM 60GB SSD +240GB HDD
- Komplett simrig eladó (igény esetén PC-vel is akár)
- EarFun Air Pro 4 TWS Kék bontott szinte új fülhallgató 2év garanciával eladó
- Lenovo IdeaPad 3 15IAU7 garancia 109990
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- IPhone 16 256GB One! Bontatlan! Jótállás: 2028.04.10 ig
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi 10 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest