Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #47 üzenetére

    Ez szerintem egyelőre nem érdekes:
    - Egyrészt csak "majd" lesz ilyen játék. Ki tudja mikor, mennyi.
    - Másrészt Pentiumot jelenleg is csak kompromisszumos játékra választ az ember. Nyilván egy Crysis3, GTA4 sem fog a 2 magon szaladni... ez van. Be(ett eddig is) kell nyelni, hogy 10-ből 1-2-3 cím nem fog jól futni. Cserébe a másik 7-8 meg simán.
    - Harmadrészt aki i3-at vesz annál is fennáll a fenti dilemma. Ami cpu igényes ugyanúgy nem fog rajta jól futni. Oda csak egy megoldás van/volt eddig is: i5.

    szerk: Abu, figy. Nem lettek ezek elírva a cikkben? Intel oldalán Intru 3D, Wireless Display, AVX 2... mind "yes" az i3-ban.
    Persze láttam már ott is hülyeséget kiírva, de mégiscsak furcsa...

    Gainka, AVX és egyebek miatt erősebbek lehetnek. De 95%-ban nem használja semmi.
    Még egyszer: Nem azt mondom, hogy a Pentium nem lassabb, vagy hogy nem lehet olyan, ahol jóval gyorsabb az i3. Csak azt mondom, hogy:
    - Az esetek 80-90%-ában alig van különbség: 10-20%.
    - Cserébe árban meg közel fele annyiba kerül.
    - És bónusz gondolatom, hogy akinek abban a maradék 10-20%-nyi esetben is extra erő kell, annak az i3 sem elég, úgyis i5 kell. De ez már egyéni preferencia. Nekem is van i5-öm, mert abban a kevés helyzetben sem szeretem, ha lassú a gép. De van Pentiumom is: netezős, HTPC-s koca gamer konfignak az is bőven jó. (Meg APU-m is van, hogy megnyugtassam a túloldalt. :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák