Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Picboy

    tag

    válasz didyman #112 üzenetére

    Utóbbi pedig ennek engedélyezése-tiltása közötti időarányt állítja
    Minek az engedélyezése-tiltása?

    és ahogy egyenfeszültségű tápegység is épül így, úgy egyenáramú áramforrás is
    Az áramforrás nem tápegység? Esetleg nem feszültségforrásra (generátorra) gondoltál?

    Látom nem érted. Azért mondtam, hogy a tápegységet szabályozható tették, mert eddig, legalábbis leggyakrabban a monitorban volt egy fix kimeneti feszültségű tápegység, ami táplálta pl. a jelfeldolgozó és lcd meghajtó egységet és külön az invertert a háttérvilágításhoz. Ha a háttérvilágítás meghajtását összevonjuk a tápegységgel, akkor kapunk egy szabályozható tápegységet, amivel alkatrészt és veszteséget is spórolhatunk. Az, hogy ez PWM, vagy nem, más kérdés.

    Mivel a led, mint fényforrás energiaátalakítást végez villamos energiáról, fénnyé, ahhoz, hogy fény kibocsátására bírd, villamos energiát kell hozzávezetni. A pillanatnyi kapocsfeszültség és az átfolyó áram szorzata a pillanatnyilag felvett teljesítmény, ami a hatásfok figyelembevételével alakul fénnyé és mivel a led nem reaktív elem, ezért nem folyik rajta áram, ha nincs a kapcsai között feszültség és fordítva (a parazitakapacitásokat elhanyagolva és feltéve, hogy világításra használjuk), ezért az áramának szabályozása a fényerejének változásával jár.
    Mint feljebb kitárgyaltuk, ha szeretnénk, hogy a led által kibocsátott fény színe ne változzon, az áramot állandó értéken kell tartani, ebben az esetben a led ki/be kapcsolásának idejével lehet az átlag fényáramot szabályozni. Monitor esetén ezt a gyártó az lcd panel megfelelő vezérlésével korrigálni tudja, de egy lámpánál nincs mivel korrigálni.

Új hozzászólás Aktív témák