- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HP notebook topic
- LG LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen processzort vegyek?
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
#98221312
törölt tag
" Viszont az elmúlt 10+ évben már több tucat televízió készüléket is teszteltem, ezek közül sokat lakás körülmények között.
CRT-től, CCFL, plazma és minden féle LCD tévén keresztül az OLED-ig, az összes ismert gyártótól, és bár nem vagyok a szó klasszikus értelmében vett "professzionális tesztelő", mint Vincent Teoh, vagy BBéci fórumtársunk, azt bátran kijelentem, hogy elég nagy tapasztalatokat szereztem."
Ezt már leírtad egy párszor, de szerintem ettől nem fogsz nagyobb nyomatékot adni a hozzászólásaidnak, továbbá azzal sem ha regény hosszúságú már már magyarázkodás szagú kommenteket gépelgetsz be.A témához: Soha nem értettem, hogy mi a fenét számít egy tv-n a rajta futó oprendszer, és annak a gyorsasága.
Számtalanszor le lett írva, hogy egy dedikált lejátszóval (40000ft) lényegesen egyszerűbb, és jobb minőséget lehet elérni. -
#72042496
törölt tag
Egy távirányítón talán öt gombot kell nyomkodni (bekötött szemmel meg lehet csinálni, szó szerint), ehhez képest hagyományos PC-n egy egérrel több és többféle, elég precíz mozdulatra lesz szükség mire elindul az a film. Ez is az oka, hogy HTPC-t és/vagy légegeret szoktak ajánlani, ha valaki ebbe az irányba indul.
A Kodit egyébként én se szeretem, a Plex viszont kézreáll nekem.
[ Szerkesztve ]
-
dagonya
aktív tag
a tv az egy kijelző, meg egy távirányító. erre a szcenárióra nincs jobb a kodinál. a kodi rugalmasságáról nem is beszélve.
ha nekiállunk rádugdosni a tévére minden egyebet az egy más felhasználói szokás, oda nem is releváns a kodi, de az eredeti téma se, hogy magán a tévén milyen OS van. -
kenwood
veterán
válasz #72042496 #22 üzenetére
Pontosan mi a nehezkes benne ? En ultizni is szoktam a kanapen fekve,de az indextol a messengerig mindent ott intezek, alig ulok mar le a kis 24-es monitor ele,mert minek ?
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
#72042496
törölt tag
Egy asztali gépnél oké, de kanapéból éppen a Windowsban kattintgatós módszer az egyik legnehézkesebb. (Meg rohadt drága, ha amúgy nem kéne valakinek Windows meg számítógép.)
Pulse-Eight CEC adapter létezik számítógéphez, hátha megfelel a célodhoz.
[ Szerkesztve ]
-
kenwood
veterán
Sose ertettem a kodi nepszeruseget.
Van annal egyszerubb dolog, hogy windowsban kettot kattintasz a lejatszando filera, esetleg meg egyet,ha nem volt hozza felirat,es a bsplayer letoltotte azt is neked?Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
dagonya
aktív tag
tv-re azért kell android hogy feltelepítesd rá a kodi-t, utána az android tv-re már rá se kell nézni és minden megy flottul. viszont sose volt tv előfizetésem, a reklámcsatornák kapcsolgatásával nincs tapasztalatom.
-
kenwood
veterán
Az a baj, hogy meg a millio feletti tvkben is mindennapos a 100 megas ethernet port, illetve a 2 giga ram valami olyan ocska soc-val, aminel egy 3-4 eve 20 ezer forintba kerulo mobil joval erosebb. pedig ott a kijelzo,a haz es az akksi is bene volt az arban. mererte siman beferne egy notebook alaplapja is mar a 40" modellekbe is, de minimum egy samsung s9 szintu hardvert elvarhatna az ember. Ha mar android, akkor fontos lenne, hogy minden alap funkciot a tv sajat operacios rendszere kezeljen nativan, par milisecen belul, mig a bonyolultabb extrakat, appokat rabizhatjuk a joval lassabb androidra.
Nekem 3.5 Webos fut az LG tvmen, de sok szuksegem nincs ra, ha lehetne pcrol ki-be kapcsolni a tvt,akkor a taviranyitot is kidobhatnam.
Kizarolag monitornak hasznalom.
Az elozo,15 eves sony tv-m ugy viselkedett, hogy a pc bekapcsolasaval indult a tv is,ha azon a hdmi csatornan kapcsoltam ki,amire a gep van kotve.Nem is ertem az embereket, hogy miert szenvednek a webos,android bongeszokkel,meg az olyan appokkal,amikbol a windowsos valtozat funkcioinak fele,haromnegyede hianyzik.
[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
Piftuka
veterán
Több dolgot is eltévesztettél. Az egyik a stílus.
Egyébként a képminőség a téma kapcsán irreleváns. Nincsen köze az Android OS minőségéhez, és működéséhez.
Nem tudom, mi az az "Apple fan", és nem dolgozom a Videoton-nak sem. (Különös tekintettel arra, hogy a tévé gyártó üzemük már régen megszűnt.)
Viszont az elmúlt 10+ évben már több tucat televízió készüléket is teszteltem, ezek közül sokat lakás körülmények között.
CRT-től, CCFL, plazma és minden féle LCD tévén keresztül az OLED-ig, az összes ismert gyártótól, és bár nem vagyok a szó klasszikus értelmében vett "professzionális tesztelő", mint Vincent Teoh, vagy BBéci fórumtársunk, azt bátran kijelentem, hogy elég nagy tapasztalatokat szereztem.
Meggyőződéssel állítom, amit eddig írtam a témában. Ahogyan az elmúlt évek során itt a fórumon a különböző tévés topic-okban is mindig ennek megfelelően, a legjobb tudásom szerint nyújtottam segítséget annak, aki kérte.
Hiszem, hogy televíziót "csomagban" kell vásárolni; minden jellemzőjét és az egyéni elvárásokat figyelembe véve. Mindenkinek teljesen más egyéni preferenciái vannak. Ilyen preferencia lehet az operációs rendszer támogatottsága, "testre szabhatósága", az arra írt alkalmazások száma...
Ebben jó az Android. Ugyanakkor, ha bárki számára - a preferenciái alapján - Android OS-sel szerelt tévét ajánlok, elmondom annak hátrányait is.
Ezen pedig a jövőben sem kívánok változtatni."Aquila non captat muscas."
-
Piftuka
veterán
válasz amadeus11 #13 üzenetére
Véletlenszerű fagyás csak régen is ritkán fordult elő, viszont újraindulást azért van időnként. (Pl. csatornaváltás közben gondol egyet, és olyan, mintha reset-elném.)
A bekapcsolás nagyon lassú, a csatornaváltás ~2-4 mp, de ez mindig így volt. A legutóbbi frissítéssel a tévéújság lassult be drasztikusan. Abban görgetve a műsorok között már csak rendkívül szaggatva léptet.
A képminősége etalon. Bevilágítás, pixelhiba nincsen rajta, a valós kontrasztja pedig 6:000:1 feletti értéken van. (Ebben még kiváló, 120 Hz-es VA panel volt, és az utolsó valamire való 3D.)
Ahogyan említettem, az utolsó, igazán jól sikerült LCD sorozata volt a SONY-nak.
Csak az a fránya Android OS ne lenne...."Aquila non captat muscas."
-
avlisz80
tag
65xf8577 van annyira nem mondanám fürgének hogy pikk pakk rögtön ugrik!De a bekapcsolás 2-3mp a kikapcsolás meg 0mp!A menüben és appokban ha össze vissza ugrálok azért kicsit meg lehet zavarni 😁
Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050
-
amadeus11
senior tag
Lefagy még random az egész TV? Nálam volt egy w805C. Addigra már a szoftver átesett jó pár frissítésen, a tévé megjelenésétől számított 1 évre rá vásároltam. Úgy van ahogy írod: tévé bekapcsolás 6-8 mp, csatornaváltás 4 mp. Egy hétig volt nálam, ez idő alatt háromszor fagyott csonttá a menüben történő navigáció alatt ( ki kellett húzni a konnektorból). Egy hét alatt három halott pixel lett rajta (mikor meghozták átnéztem alaposan egy se volt). Gondolom az újabb tévékbe egy kicsit jobb a hardver. Más gyártók androidos tévéiről is hasonlóan rossz a tapasztalat a fórumot olvasva.
[ Szerkesztve ]
There is a star
-
Piftuka
veterán
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz secretgarden #7 üzenetére
Az androidos teveket en kerulnem. A problema az, hogy az android foleg telefonos OS es ott optimalizalas helyett, mellet folyamatosan toltak es toljak a hardver fejleszteset. Egy okosteve eseten meg minden cegnel szareves megy ha a smart funkciokrol van szo, vagyis egy minimum hardvert raknak ala...szinte olyan gyenget amit egy mai telefonba talan mar be se raknanak. Meg ha par evvel korabbi android is van rajta, a hardver tul keves. Amugy az LG Web OS se sokkal jobb, ott is a hardver a szuk keresztmetszet. Egy netflix, Youtube, Apple TV kliens inditasa itt is sok masodperc. Bongeszni is csak nagyon limitaltan lehet a keves memoria miatt.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
mad823
őstag
válasz secretgarden #7 üzenetére
Ugyan nem személyes tapasztalat de itt 2 másoperces ki-bekapcsolási időket találok, itt pedig Very Smooth-nak mondják az interfészt. Lehet, hogy mégiscsak a gyenge vas lesz a ludas nálatok? (Nálunk is van olyan LG, ami aránylag alap, és konkrátan másodpercek alatt reagál bármire, amit ki kéne rajzolnia a képernyőre, de a százezres kategóriában ezt adják.)
-
secretgarden
aktív tag
Teljesen egyetertek. Mi Android-os Sony TV-nk is annyira lassu, hogy az mar faj. Fel perc egy bekapcsolas (keszenleti allapotbol!), tizenot masodperc a kikapcsolas (keszenleti allapotba), jo 10mp bemenni a menube, majd ott minden navigacios gombnyomasra kb 1mp kesleltetessel tortenik meg a "kurzor" mozgas/kivalasztas... Botrany... Nem ertem hogy lehet ENNYIRE lassu mikozben meg a 4K HDR tartalmat gyonyoruen lejatssza...
-
Tigerclaw
nagyúr
Az ara gondolom valami tevedes, az meg WTF hogy 4k-s tevebol kimarad a smart tv funkcio. Anno amikor az FHD-rol tereltek a vevoket a 4k fele, egy idoben sok FHD tevebol kimaradt a smart funkcio, vagyis probaltak fapadossa tenni, hogy 4k-t vegyenek inkabb, de mara visszatert az FHD tevek tobbsegebe is ez a feature.
Ennek max akkor lenne ertelme, ha megszuntetnek az FHD-t es kellene a helyere valami ultra budget 4k-s TV...de nincs ertelme kiloni az FHD kategoriat. Akinek kell olcso teve annak eleg az FHD is es gondolom az kevesebbe kerul gyartani.Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Piftuka
veterán
Nem "budget". Felső-közép kategória (W809c); az utolsó igazán jó darab a kategóriából.
Nem a hardverével van probléma, hanem az OS-sel.
Amikor tévét ajánlok bárkinek, mindig felhívom a figyelmüket az Android operációsrendszerrel kapcsolatos visszásságokra."Aquila non captat muscas."
-
-
Piftuka
veterán
"X70-ből kimarad az Android okostévé rendszer[..]"
Bár csak az összes többi tévéjükből is kimaradna!
Komolyan vezekelnie kellene annak, aki az emberiségre rászabadította ezt az Android nevű gyalázatot.
Én nagyon megbántam, hogy a "gyári" firmware-t frissítettem a SONY tévémen. (Persze okom volt rá, mert rendkívül bug-os volt a működése.)
Az azóta kiadott 3 javítás csak rontott a helyzeten, és már a "Guide" is olyan lassú, mintha egy 8 bites, kezdetleges számítógép üzemelne a készülékben.
Az Android-os kép, fájl és mappanézegető felülete pedig annyira ronda és áttekinthetetlen, hogy az elképesztő.
Tudom, hogy a presztizs is fontos a cégeknek... Ám a SONY vezetői akkor nőnének igazán nagyra a szememben, ha fejet hajtanának, elismernék, mennyire "vakvágány" az Android, és az LG-neki kifizetnék a WebOS liszenszdíját, hogy a SONY készülékekben is használhassák.
OLED panelt már úgyis tőlük vásárolnak; ez már "nem oszt, nem szoroz"...
Ám legalább egy valóban használható, gyors, felhasználóbarát felületet kapna minden SONY tévé."Aquila non captat muscas."
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Chrome
- Gyúrósok ide!
- Íme az új Android Auto!
- Külpolitika
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Sony Xperia 5 V - kell-e nekünk zoom?
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...