Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz Viktor81 #30 üzenetére

    Akkor legyen drágább eset, a tükörreflexes gépek optikája. Egyes esetekben pariban van az ára az emlegetett tévékkel, más esetekben meg a sokszorosa. Mégis, nem mindegy, milyen szenzorral használod őket, mit tud a váz, amire tekered. Mondjuk egy Sigma elérhető más csatlakozással is, tehát használhat két cég egyformát. Viszont könnyen lehet, hogy az egyik sokszor jobbat lő vele mint a másik.

    A panel egy láncszem. Az LG tévé egy végtermék. Aminek messze nem a panel a leggyengébb láncszeme, így lazán lehet, hogy ugyanabból a panelből egy másik elektronika csodát hoz ki.

    Vagy említhetném a hifi ágazatot is a milliós erősítőkkel és hangfalakkal. Rákötsz egy Focal Grande Utopiára egy 100 ezres erősítőt, és lehúzod a 25 milliós hangfalat, hogy szar, pedig csak nem tudtad még 1%-ra sem meghajtani. (Vagy csak sonkakötözőt használsz vezetéknek a drága cuccok között)

    #39: értem amit mondasz, de ezzel a felfogással úgy jó 10 évet el vagy késve. Eddig is mindent más gyártott, mint ami rá volt írva. Eleinte kezdődött 20+ évvel ezelőtt azzal, hogy kiszervezték a saját gyárakat, aztán már nem érte meg sajátot fejleszteni. Ez van, egy technológia marad fenn a legtöbb esetben, és a többiek bebuknak minden ráköltött pénzt. (kihalt a HDDVD, a Betamax, stbstb) Nyomták bele a pénzt minden oldalról, amíg láttak reményt. Egy idő után viszont már csak az idióta önti a folyóba a pénzét, ahelyett, hogy pénzt keresne. Amit elvársz, az a realitás teljes hiánya. A Panasonic éveken keresztül óriási veszteséggel próbálta megtartani a technológiáját, ami már akkor irracionális volt, de ott még számítottak az elvek. Te mennyit is adományoztál nekik ebből, hogy csökkentsd a veszteségüket, amit pont a Te érdekedben hoztak?

    A Pioneer a saját paneljei után úgy tudom, még egy ideig gyártott plazmát, Panasonic panellel. A Plextor pedig ugyanezt megtette a CD/DVD írók piacán. Előtte mindegyik piacvezető volt, aztán rájöttek, hogy nem érdemes más, kis rétegek jólétéért saját magad alá vágni és teljesen tönkremenni.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz xtremetuning #35 üzenetére

    Hátőőő hátőőő azért ez megint a realitás teljes hiánya. A Panasonic plazma panelek között amelyik megkapta a THX minősítést, azoknak a tesztek is kimutatták, hogy 1. jobb a színhűsége, 2. alapból gyárilag sokkal jobban kalibráltak.
    Nyilván nem ez az egyetlen technikai sztenderd, mint ahogy az EISA sem jelent alapvetően csúcsprémiumeztveddmegmástmegsemmiképp, de azért így lefikkantani valamit, ahol minimum jobban értenek a dologhoz, mint az itt hozzászólók együtt, elég nagyképű és flegma dolog.

  • FefeeX

    veterán

    Ja és pont a lényeget hagytam le, amit ténylegesen akartam.
    Azzal, hogy a szereplők bővülnek, valószínűleg több terméket adnak el, valamint árverseny kezdődik, tökmindegy, hogy a panelt ugyanaz gyártja, a panelen van x profitja, ha meg a végterméket adja el, valószínűleg nem 2, hanem legalább 5x lesz ugyanaz. Viszont megéri neki a panelt is eladni, mert mindent olcsóbb nagyobb tételben gyártani, plusz hamarabb kiforrja magát a technológia.

    dabadab #47 : nem azt mondanám, hogy megbuktak, mert ez nem egy vizsga. Inkább azt, hogy as it is, gyári állapotban nem tudták volna teljesíteni a sztenderdet, amit mondjuk egy kalibrálás után (amit itthon is 10+ ezerért végeznek feketén) megugrottak volna a tévék. Csak nyilván, ha outofbox így adnák a tévéket, azzal drágább lenne az előállítás, plusz az ára is. Nyilvánvalóan a minősítés szintén vinne még fel az áron, mert azt is a fogyasztónak kell kifizetni. Az, hogy valaminek van, az szerintem azért jelent valamit (mert nyilván nem lenne értelme különben kifizetni érte a pénzt, ha tudná azt mindenki, hogy úgy működik,mint az autóknál a műszaki vizsga, többet fizetsz és megvan). Az, hogy valaminek nincs ellenben nem feltétlen jelent bármit is.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Abban nem lenne pénzügyi lehetőség, ha tudná mindenki, mit kell hozzá tudni, mert gyakorlatilag akár itt a PH-n egy cikk keretében is vizsgálható lenne, tudja-e, ami elterjed egy pillanat alatt, így feleslegessé válna az egész, és nem kapnának egy buznyákot sem.

    xtremetuning: egy szóval nem mondtam, hogy nem gondolsz azt, amit akarsz. Sőt, szólásszabadság is van, így azt is írsz vagy mondasz, amit akarsz, amíg a szabályokon belül van. Ettől még a stílus elég meghatározó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Viktor81 #53 üzenetére

    Az, hogy megveszel egy terméket, egy adott áron, amibe kalkuláltak ugyan be dolgokat, nyilván nem fizeted meg a részüket a bukóból (Pláne, ha esetleg még leárazva is vetted a cuccokat :) ). Ez akkor lenne igaz, ha mindenkinek erre lenne szüksége, és mindenki megvenné, akkor viszont nyilván semmi problémájuk nem lenne, és még mindig virágzana a plazmabiznisz.

    És a másik dologban is értem, amit mondani akarsz, nagyrészt egyet is értünk, DE mégsem igaz ebben a formában. A panel csak egy része a tévének. Az elektronika meg a másik. Az elektronikát ők gyártják hozzá. Sajátot, nem az LGtől veszik. És éppolyan fontos, mint a panel. A céhek óta egyébként nem létezik olyan, hogy valaki tisztán egyedül gyárt le valamit. Ha így nézzük, nincs senkinek önálló terméke, mert a kondenzátorokat egy helyen gyártják, a tranzisztorokat másik helyen, stbstb. Valaki megveszi, összeforrasztja (dögöljön meg az összes alaplapgyártó :) ). Vannak hibridebb verziók is, pl az Apple, aki megtervezi a saját chipjét (már alapból adott ipari sztenderdek alapján, amit más talált ki és licenszelnek), majd legyártatja egy harmadik, vagy negyedik céggel. Szóval a kérdés mégis az, hogy az egyik miért fér még bele a másik meg már miért nem.

    Vagy miért drágább mondjuk egy gyári Apple töltő, mint egy utángyártott kínai? De mondjuk nézzük a MFI kábeleket (amik a gyárinál olcsóbbak), meg a nem MFI gagyi kínait. Egy része nyilván a név, a licenszdíj. De hidd el, legalább olyan fontos különbség van a részletekben. Milyen anyagokat használtak fel a gyártáshoz. Nem szakad szét a kábel a második használatnál, mert nem spóroltak ki belőle semmit. Szóval egyrészt a pénzedért ténylegesen többet is kapsz, másrészt ennek kifizeted a "luxusadóját" is.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Sanchez638 #73 üzenetére

    A jól ismert billencses teherautó idei legfrissebb, hibrid változata. :Y

    Egyébként szerintem ezt keresed

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz emvy #85 üzenetére

    Ez azért messze nem ugyanaz, mert a sok Androidos tévhitével ellentétben, az Apple tervezi a SOC-ját, a Samsung és a TSMC, valamint a többi bérgyártó meg legyártja. Egész más a szitu itt, és ott, ahol a kész paneleket veszed meg.
    A memória pl egy más tészta, de azt meg 3 gyártó gyárt, mindenki más meg azokat használja fel; erre írtam korábban, hogy végülis akkor a csavarokig visszabonthatnánk, miért nem gyárt minden cég céhes módszerrel mindent saját maga a maga cuccaihoz.

    Viktor81: gyárthattak volna RGBW oledet is, plusz KF-el, aminek megint csak vagy lett volna eredménye, vagy nem. Értem a logikát, hogy HA olyan színvonalon tudnának saját panelt gyártani, tehát azon alapelvek alapján, amik alapján pl a plazmát gyártották, akkor mi lenne, DE ez meg olyan, hogy ha öreganyám sárga volna és csilingelne, ő lenne a villamos. Utópiával hasonlítod össze a való életet, és a kapitalizmust összemosod a jótékonysággal.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Viktor81 #86 üzenetére

    Ha megfelelően körültekintő vagy, akkor nem futsz bele a BMW-s példába.
    Másrészt egy BMW pont nem a motorjától lesz BMW, főleg, ha azt nézzük, hogy az 1,6-osokat nézzük pont. Ami az igazi BMW, abban pont hogy általuk fejlesztett motor van, csak a konzumer szemléletű piac kikövetelte, hogy legyen belőle kisebb motorral (alig olcsóbban). Ha lefejlesztene egy saját motort, az az abszurd helyzet adódhatna, hogy drágább lenne az 1,6-os verzió, mint a 2,0-ás, mert neki egy valag pénzt be kellett tennie. Persze, jótékonysági rendszerben benyelhetné, de a BMW is profitorientált vállalat.
    Ha életedben egyszer összegyűjtesz 6 milliót, hogy BMW-t vegyél, akkor hozzáraksz még egyet, és megveszed a nagyobb motorral, saját gyártmányban, amivel valószínűleg közelebb kerülsz ahhoz az érzéshez, amit előtte hajtottál. (sosem értettem a 116, 316 szériák létjogosultságát, én tuti nem vennék prüszkölő tápos kisnyulat, csak mert az embléma jó rajta)
    És még mindig azt mondom, hogy a BMW alapvetően nem (csak) a motortól BMW, rengeteg dolog jár hozzá, mondjuk nem az alsó kategóriában, de felszereltség, kidolgozás. Az olcsóbb modellek pedig olyanok, mint a részletfizetéses Iphone vásárlók, akiknek a többsége mutogatni szeretne.

    #89: és felszólalnék az LG mellett pl. az Apple eszközök tekintetében. Vahj miért rak a világ egyik legértékesebb, több piacon meghatározó szereplője LG paneleket az összes telefonjába, tabletjébe, notebookjainak és asztali kijelzőinek egy jó részébe. Ha az LG tényleg olyan sz@r, biztos találna jobbat...

    Kopi31415: valószínűleg ez a személyes ellenszenv is. A Samsung pl. apámban is ellenszenvet vált ki, mert egy időben sok negatív tapasztalata volt vele. Ilyen a Goldstar is. Csakhogy azóta sok víz lefolyt a Dunán, és az említett cégeknek az egyik legnagyobb a KF részlege, tehát attól még, hogy X kitől kapja a fizetését, nem befolyásolja azt, hogy feltalál-e valamit vagy sem, illetve, hogy tökéletesíteni tudja vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Viktor81 #92 üzenetére

    "de a BMW sem irja ki az autora, hogy "Emberek, ebben az autoban Peugeot motor van, megpedig azert, hogy ne 8, hanem "csak" 7 millio legyen."
    Viszont nem is tagadja le, sőt, mikor tesztelnek, általában ki is hangsúlyozzák. Az meg, hogy valaki utána néz, vagy sem, más tészta. Mint ahogy amit írtál, egy normális világban, normális keretek között nem is elvárható... (Marketingeljen maga ellen? Ez most komoly?)

    És nincs igazad a motor részen sem. A Porsche más tészta, meg a Ferrari, Lamborghini, esetekben a Subaru. A BMW nem, mivel nagyon régóta vannak a piacon (talán jóval több is, mint az általad említett), normál négy hengeres, 1,8-2-2,2-es motorok, abszolút a piaci átlagon (pedig saját). Ha igaz lenne, és a motor adná az autót, ezeket a kutya sem venné. A BMW, Mercedes, Audi, Lexus presztízsautók, akik amellett, hogy húdenagykirály leszel tőle mások szemében, még az egyéb extrák miatt többek, mint más. Kinyalbenyal kiszolgálás, garancia, felhasznált anyagok minősége; olyan részletekre fordítanak figyelmet, amire mások nem. Egy 520d is kb ettől BMW, és nem a piac által rég meghaladott 2ezres dízel motortól. (egyébként volt szerencsém M3-at vezetni, és azt kell mondjam, semmi különös, pláne a Ferrari Californiához és a Lamborghini Gallardohoz képest. Pedig előbbivel lóerőben kb pariban van, papíron).
    Szóval van a BMW-nek olyan autója, amire Te gondolsz, de ettől még nem ez a BMW. Ezért nem gyárt a Ferrari 10 milliós modellt. Mert akkor már a Ferrari sem az lenne, ami.

    LG-t pedig hiába mondanék bármit, úgyis csak átugrod. De akkor mondd már meg, milyen telefonod van, hogy tudjuk, ott mi a prémium követendő példa... Meg ezek szerint VA paneles a monitorod.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Viktor81 #95 üzenetére

    "Nem vagyok kovetendo pelda. Maradi hulye vagyok, de ami most folyik az nagyon nem normalis fuggetlenul ettol."

    Mint már korábban többször is írtam, alapvetően egyetértünk, csak a végeredmények és a levont következtetések nem ugyanazok minden esetben, és ezzel nincs is baj, sőt az lenne a gáz, ha mindenki ugyanúgy gondolkozna.

Új hozzászólás Aktív témák