Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
#00137984
törölt tag
Saját magamba is belekötök a végén, mert az írott lemezekre történik a digitális bitről-bitre másolás. A gyári DVD, CD lemezeket nyomják vagy mi...
-
#00137984
törölt tag
válasz #83685760 #141 üzenetére
Tudom már mire gondolsz, de az eredeti téma nem erre irányult. A lejátszóban a lemezek lejátszására, meg a képminőségre. A DVD-re már digitálisan került rögzitésre az adatfolyam és az hibajavitást is alkalmazott, amig a Laserdisc-en egy erős karcolás után ugrott a lézer kiolvasó fej és akadt a lemez. A DVD érkezésével a méret és a hibatürés is nagyban javult. Láttam használat közben lézerlemezt és ott nem láttam akkor képhibát. A digitális helyett a közel eredeti formában (16:9 és Dolby Digital hang) jobb megfogalmazás lett volna.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Tibiajax #136 üzenetére
A Laserdisc leolvasása lézer formában történt (optikai adathordozó) és nem egy Ortofon OM 5E pickup (hangszedővel) érintkezett a lemez. Ezenkivűl a videó feldolgozó áramkőr engem nem érint, mert a kép és hangminőségre hivtam fel a figyelmet. A kép és hang DVD minőségű volt és a felbontása szintén felülmúlta a VHS-t. Ott csak jóval később hozták be az RGB Scart csatlakozást, és az SVHS megérkezéséig a surround hangzás is a Laserdisc kizárólagos tulajdonsága volt. VCD és egyéb kezdeti divx videó formátumok később érkeztek és a képminőségük inkább a VHS korát idézte.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Amikor még hangalámondásos VHS filmeket néztünk, mások a Laserdisc-en digitális formában nézték a filmeket Dolby Digital-ban (akár 5.1 térhangzással). Ekkora lemaradásunk volt a DVD megjelenéséig, és ehez már semmi sem tud akkorát adni. BD vagy UHD lemezek és mindegyikhez vehetsz új lejátszót, és még nagyobb felbontásra alkalmas kijelzőt HDR támogatással. Terjedni fog, mint a fútótűz... A Laserdisc itthon alig terjedt el és nem sokan tudtak a létezéséről, én csak egyet láttam eddig életemben még a DVD elterjedése idejében. Több százerért árulták a Pioneer LD lejátszót és egy Panasonic DVD lejátszót vettek az árából. Ami csak eredeti műsoros DVD és CD lemezeket játszott le, meg az Euro Scart videó csatlakozáson kivül egy optikai hangkimenete és egy sztereó RCA hangkimenete volt kizárólag.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz #83685760 #122 üzenetére
Laserdisc egy korát megelőző törekvés volt digitális forgalmazásra 1978-tól a VHS korszakában. Nagy kincsként őrzik a gyüjtők azokat az LP (hanglemez) méretű fényes lemezeket. NTSC (480P) és PAL (576P) felbontásban a DVD minőségét adta DD 2.0, DD 5.1 vagy akár DTS hangzással (ami technikai okok miatt csak az NTSC lemezre fért fel). Most az UHD tud ekkora jelentős képminőség javulást hozni... ha eredetileg jó 4K-ra van rögzitve és megfelelő kijelzőn nézed vissza. Pedig néhány filmes csemege kizárólag Laserdisc-en jelent meg és azóta sem került DVD vagy BD forgalmazásra.
-
#00137984
törölt tag
Azért voltak jó Sony QS és ES szériás DVD lejátszók, és ezeknek 625P komponens progressive kimenete volt (Y Pb Pr három RCA dugó), és valami eszméletlen egyedi képminőséget tudott, amit csak az 1080P tudott HDMI-n felülmúlni a BD lejátszón. A Pioneer 720P HDMI szép képet ad, de valahogy annak a Sony-nak jobb képe volt. Ez egyéni vélemény és kéretik figyelembe venni a videó képminőségre gyakorolt szuggesztív hatást. Ennek lehet köze a Faroudja Picture Plus digital video processor akkor kiemelkedő képességének.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Nem tudom mi értelme leugatni a DVD lemezen kiadott filmeket. Megvettük egyszer és nézhetjük amig egyben van DVD lejátszó. Újonnan meglehet venni a BD és UHD lemezeket, és azért a régi DVD mellé a nagy kedvencekből a BD változat mehet a polcra. Valamikor a BD mellé a DVD kiadás tud még hozzátenni a második lemez extra tartalmának köszönhetően. Nem minden BD-re kerül fel normális extra tartalom, ami a DVD-n pedig adva volt. Nem kevés film DVD kiadása FullHD kijelzőn nézve sem rossz. Egy jóféle Pioneer DVD lejátszón 720P upscaler használatával a szinek és mélységéllesség gyengébb mint a BD 1080P-n. Ha nem egy lemezre agyontömöritett magyar kiadást veszünk alapul, valamikor a FullHD stream darabosabb és kockásabb a gyenge bitráta miatt. A magas bitrátához sávszélesség vagy nagy lemezterület kell. Ezért a kétrétegű DVD lemezen a filmek helyenként jónak látszodnak, de egy agyontömöritett 720P BD-rip helyett inkább a DVD-t választanám.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest