Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jola

    csendes tag

    Nagyon hirtelen jött, leírom (azzal a kockázattal, hogy ez már letárgyaltatott...).
    A 800-on hajtott 600-as Duron sokáig jól viselkedett ebben a kiosztásban (Memetest), kivéve a 2-6-3 RAM-beállítást. Valami próbálkozás után mintegy tíz napig imára és CPUFSB-re sem volt hajlandó a 133/133-ra (csak max.100/133-ra). Majd az OCWorkbench egyik linkjéről leszedett info, miszerint először pár boot a "hivatalos" 100-on, csak utána 133, bejött, és nemcsak 800-on ment újra, de örömömre a 011121L hivatalos frissítés alatt most már a 2-6-3 beállítással is lefutott a Memtest, 8'29" alatt. Éjfél elmúlt, adjunk hétfő előtt a testnek - mondám -, de a gép műszakozzék kissé, így reggelig Memtestelt.
    Hittem én... és most kérdezek: reggeli rohanásomban csak arra emlékszem, hogy a lefagyott gép 1h47' után kapta a teszt 4.(5.?) menetében az első és egyben halálos döfést. Többet mondani egyelőre nem tudok, hagynom kellett csapot-papot.
    Van-e még valaki hasonló tapasztalatokkal?

    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz zotyesz01 #454 üzenetére

    A proci 1.6 V-on eddig is bírta lazább memkezelés mellett. A ház Acorp USB 300W; ez valami újabb cucc, épp égen-földön nem volt Codegen Ünnepek előtt.
    Ami zavart, az a fagyás. Az említett beállításokkal volt régebben is hiba (már elsőre), de fagyhullám nélkül. Most meg majd' 2 óra után, de infarktussal.

    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz guest #468 üzenetére

    A Pentacompnál (Etele út) vettem nettó 20 alatt, LAN-nal. Tudtommal van még nekik.
    Az én gondomhoz hozzászólóknak köszönet. Egyébként csakugyan semmi harag a mobo iránt, 40e+ pénzért netto a kísérletező kedv is lankadna. Pedig abban a lényeg; - és hát nem szebb antituning cuccot megadásra bírni, mint unottan klikkelgetni a gyári BIOS-ban? (Mondom én, aki még a 133/133-ig jutottam csak, a CPUFSB minden átállítási parancsnál lefagy stb., de legalább hiszek az elv szépségében.)

    Az Acorp-háznál vigyázzatok az előlapi audio-csatikra! Praktikus bekötni, de utána (márpedig nekifutásból mindent bekötöttem) totálcsönd az alaplapi vonalkimeneten. A rend kedvéért már megbeszéltem a P.comppal a cserét, hogy véletlenül kiderüljön: elöl fülhallgató, hátul hangfal üzemben minden lyukon dől a hang. Ergo valami belső rurós-érintkező nyugalmi helyzetben letesteli az előlapon mindkét csatornát! Még jó, hogy a kimenetek rövidzár-biztosak. Így alaplapon üzemeltetve a hangrendszert, a ház vonalkimenetén egy üres sztereó dugó meredezik...

    Amit még be kellett volna vallanom már elsőre: PC 133-as noname RAM-mal üzemelek, még a régi konfigból (el is kellene adnom... irodai munkára kit érdekel?), talán nem csoda hát a 2-6-3 megtagadása. Igaz is: tapasztalat szerint 3-6-3 vagy SDP-6-3 a nyerő?

    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz jola #471 üzenetére

    Bocsi:
    rurós=rugós

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz zotyesz01 #495 üzenetére

    Írtad, hogy talán kissé maceráns az eljárás: ugyancsak az OCW-fórumokban találtam ezt a linket a tegnap: http://www.inet.hr/~mpapec/performancefiles/stuff/chfsb.zip
    Akár DOS-ablakból (de én a ''tiszta'' boot-floppymra másoltam ezt a pár kB-ot) is indítható, csak a kívánt órajel-csoport számát kell begépelni, és újrabootolásnál élesedik. Igaz, nem valami rugalmas, de BIOS-független. Emlékeim szerint szinkron üzemeket ajánl fel.
    Most a gyakorlat: nálam, mint minden egyéb módszer esetében, újraindításnál teljes paralízis. Véleményt kérnék: mivel már volt két olyan időszakom, amely alatt (BIOSból) 133/133-mal prímán ment (csak a CAS 2-vel volt Memtest-hiba, minden mással OK), teljesen stabilan, hardveres-szoftveres rebootok rendben, ezzel szemben más időszakokban imák, netán CMOS-reset után CSAK 100/100 (sajnos pont a tegnap esti bekapcs után ismét sötétség fogadott, előzőleg SDP-6-3 Ultra futott 133/133-on napokig; épp a fenti progit próbáltam volna ki...), semmi egyéb, 101/101 sem. Ilyenkor CPUFSB leokézva a Windowsban is azonnal fagy, no körzör, no cukor.
    (Erről már írtam a minap, Duron 600-ról van szó, PC133-mal.)
    Ha nálam ilyenkor fagyás jön rebootnál, azt jelenti, a progi aktív...
    Legyetek szívesek, tippeljetek, mi lehet a gond? Én arra is gondoltam, az ''ezüstözött'' (így vettem) L1-hidak esetleg kontakthibásak, és szakadásnál ezért hajlandó csak natív beállításokon futni. Nincs tapasztalatom, nem tudom, ilyenkor mi szokott történni (tehát egy preparálatlan proci órajelét elállítom - akár lefele - , majd reboot).
    Danke voraus!
    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz zotyesz01 #500 üzenetére

    Költői túlzás volt a 101, de tény, hogy 100 alatt (66-okkal indul a CPUFSB) is fagyás. A 124-ek és 112-k ugyanúgy boot-stoppot okoznak, mint a 133-ak, függetlenül attól, hogy min keresztül ajánlom fel - amikor a gép ilyen passzban van. Persze lehet rendszertelen táphiba is.
    Sajnos én eddig meg voltam győződve, hogy L1-zárak nélkül a 100/100-ról el sem lehet mozdulni... Kár, ha nem így van, mert egyszerűbb lett volna az élet. Imígyen akár békén is hagyhatom, ugye, hiszen se nem oszt, se nem szoroz állapotuk?
    A pici zip pedig pofás, próbáljátok ki!

    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    Sikerült (?) újra 133/133-ra bírni a Duront.
    A jelenség viszont legalábbis furcsa: miközben minden segédprogi és BIOS csak fagyasztott 100/100-on kívül, a CPUCOOL működni kezdett nagyon alacsony SZINKRON emelésekkel, 110/110-ig. 112-nél minden esetben fagyás, de az elmúlt napokkal ellentétben reszet után legalább újraindult (persze Scandisk, de ez nem érdekes). Néhány sikertelen próba után 124/124-re állítva fagyás és reset, majd bejelentkezett 800-asként (bootoláskor). A Windowsba érve megkértem a Sandrát néhány benchre: full 133-as eredmények. Van egy CPUID is, aprólékosan kirészletezte ugyanezt. Most már csak a BIOS érdekelt, annál is inkább, mert 100/100-nál legalább Ultra-2-6-3 beállítást hagytam volt... és EZT is láttam viszont, mármint a 100/100-at is!
    Akkor most mi van? Bootolás: ''Duron 800 MHz'', progik mind ugyanerre utalnak, BIOS ellentmond... Egy dolgot még nem mertem lefuttatni, mert első ízben, amikor fagyni kezdett, miatta volt: a Memtest 133/133 mellett ugyanezeket a memória-beállításokat egy egész éjszakásnak szánt műszak 105. percében megelégelte, nemcsak hibát jelezve, de fagyasztva.
    Továbbra sem értem a jelenség váltógazdálkodását, most még kevésbé ezt a kettős kijelzést. Hiszen abban sem vagyok biztos, mi az órajelem. (A BIOS az oc-BIOS, nem valamely hivatalos. Bár, ha akarta, azokkal is hagyta a felpörgetést.)

    Van ötletetek?
    Laci

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz guest #580 üzenetére

    Ment a Duron 600 133/133-al. Aztán már csak 100/100-al. BIOS-frissítések, segédprogik, Udvarival hasznos levelezés; később garanciális csere az Acorp 300W-os táppal... fagyások, leállás után félórákig kínok, CMOS-reset stb. Elemcsere kétszer. Régi PCI-Matrox AGP-re. Gagyi RAM helyett márkás (PC 133-ak). Majd a 600-as Duron cseréje következett 750-esre; mindkettőnél grafittal emelt feszek... Nem részletezem tovább, talán nem is lehet (de: slotok csereberéje, teljesen lebutított konfiggal próba): nemhogy OC, de még POST sem (csak véget nem érő újraindítások, resetek után).
    És akkor telefon a Pentacomphoz, egyezkedés a tündéri Nagy J. úrral, miszerint vidékről vinném vissza a mobo-t --- és, ne higgyétek, cirka 5 perc alatt (papírmunkával zusammen) léphettem is ki az új K7S5A-LAN-nal. Azóta a gagyi RAM egy, a cserenapon vett G400-assal (imádom a Matroxot) 124/124-en (CHFSB), a BIOS (010920) legfeszítettebb beállításain kb. 3000 3dMark2000-et produkálva megy sziklaszilárdan W98SE-vel, elfogadva bármilyen új drivert, saját hanggal és LAN-nal.
    Cseréld le...

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    Nem is tudom, miért csak most, halott témát felrázva kérem az ötleteteket:
    bár az alaplap BIOSában a 4x-es AGP van beállítva, a Matrox 400 SH - egyébként hibátlanul - a tesztprogik szerint csak 1x-essel engedélyezett. A jelenség több BIOSszal hasonlóan alakult. Viszonylag friss (utolsó előtti, mindenképpen ezévi) a kártya meghajtóprogija is.

    Mit tudnátok ajánlani?

    Köszönettel,
    jola

    Rettegek a géphaláltól!...

  • jola

    csendes tag

    válasz Turmoil #681 üzenetére

    Igen, feltettem, bár azt nem tudnám már megmondani, mi volt a szoftverek inst. sorrendje - ha ugyan ez fontos.

    jola

    Rettegek a géphaláltól!...

Aktív témák