Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz BiP #7530 üzenetére

    Elég csak elmenni a postára, 100 emberből 90 csekket fizetni megy, pedig ma már szinte mindent lehet elektronikusan kérni

    erről két dolog is eszembe jutott:

    egyrészt hogy tényleg amúgy simán meg lehet kerülni a Postát. minden szolgáltatónál be tudtam állítani, hogy ne küldjenek papírszemetet, tök fölösleg. most jön egy email, benne a link a befizetésre, meg pdf-ben a számla. örömbódottá.
    persze van, aki azzal érvel, hogy jajj de jó, hogy megvan a befizetést igazoló csekkszelvény, mert milyen jól jött már, de... a GMail 15 évnyi levelezésemet őrizgeti, valószínűleg jobban, mint ahogy én vigyáznék a csekkszélekre. vissza tudom keresni bármelyik befizetést.

    másrészt: fel kellett adnom egy nyamvadt levelet, és persze akármikor mentem a postára, kilométeres sor állt, én meg teljesnek érzem a napomat sorbanállás nélkül is.
    minden posta előtt van levélbedobó, de bélyegért úgyis be kell menned, szóval tök értelmetlen a dolog.
    miért nem lehet valahogy ezt is neten? megveszek egy bélyeget neten, kapok emailben egy kódot / azonosítót / QR kódot, amit ráapplikálok a borítékra és el van intézve. de nem, állj sorba, mint a középkorban...

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Tim82

    nagyúr

    válasz BiP #7530 üzenetére

    Évek óta (asszem, 2018 elejétől) lehet online ügyfélkapu regisztrációt elvégezni (2016-tól kibocsátott személyi igazolvánnyal, előfeltétel, hogy ne legyen ügyfélkapud még, de meglegyen az igazolvánnyal kapott kódkártya).

    [link]

    Lejárt személyi igazolvány és útlevél esetében egyelőre talán még nem megoldott, hogy az otthoni webkameráddal készíts magadról aktuális fotót, ami a feltétele az okmány kiállításának.

    Személyit, vezetői engedélyt, útlevelet vesztés, ellopás esetén jelenleg is lehet online pótoltatni (kell hozzá ügyfélkapu), a személyi esetén azzal a megkötéssel, hogy jelenleg még csak 2016-tól kibocsátott és ujjnyomat-adatot nem tartalmazó személyit (vagy 2020.07.01-től kibocsátott személyit) lehet így.

    [link]
    Útlevél és vezetői engedély itt: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák