Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bendzso

    senior tag

    válasz Tybee000 #47 üzenetére

    Én egy Surface Pro-t használok (10", fullhd) 150%-os felskálázással, az pont az 1366*768-nak megfelelő méreteket eredményezi. Igazából gyakorlatilag csak egy desktop programot használok rajta, és az pont nem skálázódik fel, de nem vészes, egy icipicit "homályosabbak" az ikonok, de nincs szétcsúszás, meg eltűnő gombok, ki nem férő szövegek. E felett én így szemet tudok hunyni, viszont ami érdekesebb, hogy böngészni is 150%-os nagyítással érdemes, ezt pedig te is ki tudod próbálni a gépeden, ugyanaz lesz a hatás, és ott már picit talán jobban belezavar a felhasználói élménybe, bár ez nyilván szubjektív.

    Amúgy nagyon jó, hogy ha kell, akkor kényelmesen használom általános dolgokra, ha meg pl excelezni akarok, akkor átállítom fullhdra és óriási területet belátok egyszerre. Mondjuk ilyenkor a touchpad felejtős precíz munkára, rendes egér kell, ha nem akarod kitépni az összes hajszálad.

    Itt van összehasonlításnak két képernyőkép, sajnos a minőséget lerontotta a .jpg formátum, de elküldhetem az eredetit, ha szeretnéd. A címsor betűit érdemes összehasonlítani a programéval.
    150% DPI
    100% DPI

    Szerk.: Hmm megnéztem 22"-on is a screenshotokat, és sokkal drasztikusabb a skálázásból adódó hátrány, 10"-on nem ilyen feltűnő a különbség. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák