- E-Book Off topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Androidos fejegységek
- TCL LCD és LED TV-k
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Bluetooth hangszórók
- Canon MILC: EOS R és M topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
k1csi
senior tag
válasz Dr. Akula #122 üzenetére
Többen több aspektusból válaszoltak már, hogy szuper kis váz lett ez, hozza a kategóriában ezért a pénzért ma elvárhatót.
Full automata módban viszont sem ez sem más váz nem fogja neked garantálni, hogy jó fotóid legyenek.
A fotózásban kompromisszumok vannak és egy gép (sem ez sem más) helyetted nem fogja tudni kitalálni neked mi a fontosabb.
Nézzük pl. az f számot. A kisebb szám több fényt jelent (kevesebb zaj) viszont ennek az ára az, hogy az élességi síktól távoldva gyorsan életlen lesz minden (fizikai korlát; nem ha nem érted el kell fogadni, hogy ez ilyen). Honnan tudhatná a gép, hogy neked a minél nagyobb mélységélesség a fontos (minden éles legyen; viszont ez vagy hosszú záridőt vagy több zajt jelent) vagy nem gond az, hogy csak valami éles (amit egyébként is ki akarsz emelni; mert hangsúlyozni akarod) a többi meg lehet életlen?
Röviden: A fotós cuccok eszközök bizonyos korlátokkal. Ha nem érted mik ezek akkor sem választani sem jól beállítani nem fogod tudni. Automata módban csak jó adag szerencsével lesznek jó fotók. Nem csak ezzel, hanem lényegében bámilyen más géppel.
Ez itten pedig egy adott váz bejelentéséhez kapcsolódó fórum, nem egy tanfolyam fóruma egyébként is száz meg száz oldalakat lehetne írni arról, hogy mihez mi a jó gép vagy jó beállítás. Azaz a kérdéseid többsége off-volt és nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy mindezt nem látod.
Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
-
k1csi
senior tag
válasz Dr. Akula #60 üzenetére
Bár a váz mérete kb. akkora mint a nagyobb kompaktok lényegesen nagyobb szenzor van benne. Közel akkora mint hobbi tükrös vázakban. Nem akkora mint a profi full frame vázakban.
Ebben a vázban már elég nagy szenzor van, hogy a végeredmény csak és kizárólag rajtad (meg esetleg az optikán, de ugye azt is jól kell tudni megválasztani) múljon. Persze nincs az a nagy szenzor, profi technika stb. ami amatőr használat mellett siralmas végeredményt ne tudjon hozni.
Olyan ez mint az orvos is ugyanzt a 3D ultrahangot nézi meg én is. Én mégis alig csak valamennyivel többet tudok profitálni belőle hiába a legtutibb/legújabb technika mintha egy jóval gyengébb verzó lenne.
Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
-
k1csi
senior tag
válasz Dr. Akula #47 üzenetére
Fix objektívekkel igen.
Zoomokkal ha normális világítás vagy természetes fény van.
Az okok fizikai korlátokban keresendők.Ha pénz nem számít, a méret meg igen és hajlandó vagy fix obikat cserélgetni vagy megelégszel azzal amit a zoomok tudnak akkor ezzel nem foghatsz mellé.
Ennél többet DSLR (elsősorban full frame) vázak tudnak többért hátizsáknyi méretben ha az obikat is beszámítjuk (és miért ne tennék, mert több múlik rajta mint a vázon).
Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
-
k1csi
senior tag
Az új Sony szenzorok alacsony ISO-n épp elég jók kis pixelekkel is. A hatékonyabb színszétválasztás a magas ISO-t segítené ahol a foveon tudtommal nem remekel (azaz most is alulteljesít).
Azaz röviden: Nem.Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
-
k1csi
senior tag
OK, köszi.
Mintha a Pana meg az Oly mostanában gyakran egy forrásból szerezne be dolgokat most pl. a zár nagyon egyformának tűnik speckó alapján az EP-5-el.Persze ez nagyon jó, sokkal jobb mint a DSLR-eknél ahol valami ebben a rendszerben jobb más meg másban mert mindenki saját rendszert épít. Itt meg szimplán átveszik máshonnan ha valami jó.
Ijk
Ezt a foveon lelkesedést sosem értettem. A foveon színszétválasztásával elvi gondok vannak ellentétben a mikro diffrakciós/prizmás módszerekkel. Remélem valamelyik módszert végre használhatóvá teszik és lényegesen jobb lesz mint a Bayer. A fázis AF mellett kb. ez lenne még egy tényleg izgalmas nagy dobás amire ott van a lehetőség és még hiányzik. Az elektronikus zár is jó lenne, de ott még legalább egy nagyságrend sebesség lemaradás van.Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
-
k1csi
senior tag
A Pana most tényleg jól eltalálta mi kell azoknak akik komolyan gondolják a fotózást mint hobbi és nyálcsorgatós lett (vsz. sokkal jobban is mint az EP-5). Mostanában annyi jó mFT váz jött/jön ki, hogy az mFT kezd a minőség szinonimája lenni és a belépő APS-C DSLR-ek lassan az olcsó, de felejthető kategóriába szorulnak.
Viszont pl. a stabi leírása elég talányos: "helyzetfüggően dönti el az elektronika, hogy a két stabilizátor együttesen, vagy csak a vázba épített dolgozzon."
Már egy ideje ott motoszkál a fejemben (lévén a szivárogtatások elég jók voltak), hogy mi lesz a stabival videó esetén. Eddig arra tippeltem volna, hogy videóra nem lesz vázstabi. Viszont a fenti idézet elég zavarossá teszi ezt, azzal, hogy nem tisztázza mi a döntés alapja. Eddig úgy tudtam két stabi nem mehet együtt mert egymást zavarják. Most tényleg mehet. Mikor? Nagyobb teléknél mint pl. 100-300?
Más. Dpreview megadta a vakuszinkront is: 1/320. Ez csak belső vakuval igaz vagy külsővel is (ahol tip. 1/250)?
Számomra igazán nyálcsorgatós a fázis AF-el lenne ami gondolom a következő verzióban jön majd vagy esetleg a következő csúcs Oly vázban. Persze így is nagyon jó, de ez lett volna a hab a tortán. A videó kicsit gyengébb lett mint a GH3-nál, de vsz. hobbi szintre így is bőven elég. Ebben a Pana eddig sem volt gyenge.
A NOCTICRON a blende gyűrűvel gondolom csillagászati árakat céloz meg, mert azt valahol ők is érezték, hogy az 1.2 önmagában kevés indok lenne.
[ Szerkesztve ]
Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest