Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DaMega

    csendes tag

    Hát nekem is pont ez az N1 vision rev1 volt nem egészen 3 hónapig.

    Gyönyörű árú, de télleg nagyon szép, bele is szerettem első látásra.

    Viszont rendszeresen fagyott amikor nagy sebességű adatátvitelt kellett volna produkálnia, a wifi-je is gyenge volt.

    30m+ lanos netem volt -ami akkoriban még újdonság volt- és mivel hittem a híres Belkin minőségben, ezért elég sokat zargattam az ügyfélszolgálatot.
    Ilyen hibákat generált:
    - beragadt szolgáltatói Mac address (ezért zargattam sokat a szolgáltatót, mint kiderült nem az ő oldalukon ragadtunk fent, hanem az útvonalválasztó volt gyagya)
    - beragadt Lanos IPcímek (csak Fix IPkiosztással volt hajlandó a portforward működni, az meg ezzel az útvonalválasztóval állatkínzás olyan vacak a menüje, ráadásul 2-3 hetente elfelejtette a hozzárendelt MAC címeket, így nem volt egy gépen se net.)
    - lassú. (gigabites hálót építettünk és max 200Mbit-et produkált rajta, de azt is csak akkor, ha max 2 gép kommunikált.)
    - melegedett. (mint kiderült a külföldi fórumok tanulsága szerint emiatt fagyogatott)
    - nagyon gyenge wifi (gipszkarton falon/falakon keresztül átlag 30-70kbit/sec-et, maximum 117kbit/sec-et fogtunk egy USB-s draft N-es vevővel, egy MSI noti belső draft N-es vevőjével, meg egy Fujitsu noti belső draft N-es vevőjével, s eléggé rapszodikusan ingadozott, lagolt, és sok adatot dobott el)
    - a legidegesítőbb pedig az volt hogy a logban állandóan szerepelt egy "támadó ipcím" ami mint a külföldi lapokból kiderült az útvonalválasztó saját belső IPcíme.

    Az Iponban vettem, korrektül kicserélték volna, de szerencsére egy PH!-s srácnak kellett. Mivel nem szólt vissza azóta se, vagy nincs nete azóta se, vagy tökéletesen megy nála mivel neki egy asztali és egy noti közé kellett. :D

    Már bő egy éve egy Netgear WNR3500-at használunk, ami ég és föld. Gyors, stabil, nem melegszik, és még jó a szetápja is. :C

    Természetesen nem mondom, hogy vacak, mert lehet csak én, meg egy jópár külföldi tesztelő nyúlt bele egy rossz szériába, de ahogy olvastam a teszteket a rev1.2 még rosszabb.

    [ Szerkesztve ]

    DaM

Új hozzászólás Aktív témák