Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz ForRedGlory #407 üzenetére

    Hogy Abu mit mond, teljesen mindegy, én csináltam a tesztet, így az a mérvadó, amit én írok le, hiszen én ültem a gép előtt, nekem kell érte kezességet vállalni.
    Egyébként pedig kikérem magamnak ezt a hangnemet, meg a mocskolódást, gyanúsítgatást. Ez itt nem a 888.hu és társai. Pláne, hogy nem adtam rá okot, mivel nem tagadtam le semmit, nem állítottam semmit (azon kívül, hogy ultra és 100% volt a beállítás) sőt én is értetlenül álltam a probléma előtt, és megígértem, hogy utána fogok nézni, és le fogom írni, ha jutottam valamire.

    Meg is tettem és meg is van a hiba oka. A gép és maga a mérés jó volt (ultra beállítás, semmit se változtattam, csak v-sync kikapcs). A program alapvetően nem ad minimum eredményt a teszt végén, ezért erre egy külön programot használtunk (ocat) ami regisztrálja az fps-eket dx12 alatt és elmenti egy fájlban. A táblázat készítésénél ebből a fájlból dolgoztunk min és avg érték kapcsán is. Na az a helyzet, hogy összevetettem az ocat által regisztrált eredményeket és a division benchmark végén látott avg eredményeket, és tök különböző a kettő, tehát valami bug van a háttérben, ami miatt fals értékeket regisztrált. Más játék esetében ilyen nem tapasztaltunk és mivel konzisztensen szarul mért, és összességében úgy tűnt, hogy jók a mérések, mert a skálázódás felbontás/tuning/kártyák szerint rendben volt, nem fogtunk gyanút. Ennyi, ezt így benéztük valóban a nagy sietség közepette, elnézést. Majd kitalálunk valami más módszert, vagy dobjuk a divisiont.

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Új hozzászólás Aktív témák