Új hozzászólás Aktív témák

  • bimbiri

    tag

    válasz cucka #48 üzenetére

    "Pedig engem is érdekelne, hogy mi értelme verseket tanulni." Továbbra sem akarok ebben a témában elmélyedni. De talán az a közhely magyarázatot adhat, hogy nyelvében él a nemzet. A költők azok a kiemelkedő tehetségű "nyelvművelők", akik maradandót tettek a nemzet kincséért, a nyelvért. Ha hagyjuk a tudásukat elveszni, akkor meggyengül az egyik legfontosabb közös kapocs ami összeköt.
    Miért szükséges megtanulni egy egész verset? Mert "jó" egy verset tudni (nem tanulni, tudni). Mert jó ősz hajjal a kedves szemébe mondani, hogy:
    "Már vénülő kezemmel
    Fogom meg a kezedet,
    Már vénülő szememmel
    Őrizem a szemedet.

    ..."

    Mert jó a világ túlfelén (vagy éppen a szomszéd országok egyikében) a második szónál bekapcsolódni egy ismeretlen által elkezdett versbe:
    "Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
    nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
    kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
    ..."

    A Waldorf oktatási módszer az epochális oktatása pont az összefüggésekre épít. Vannak iskolák, akik erre alapoznak

    A tudásanyag birtoklása nem egyezik meg a tudás birtoklásával. Lehet, hogy ráfér, de használni nem tudod. Honnan tudnád, ha nem tudod pontosan mi található meg benne. Ahhoz egyszer át kell nézni, meg kell tanulni. Ha egy költő 2-5 versét megtanultad és 20-30 versét elolvastad, akkor jószerével majd az összes versét megismered a stílusa alapján. És akkor már van értelme a digitális tudástárnak a zsebedben. Mert egy töredékről meg tudod mondani kb. melyik költő műve.

Új hozzászólás Aktív témák