Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Dr. X #11 üzenetére

    Itt senki nem gondolkodik? A Netflixnek mi a célja? Profitmaximalizálás. Azt hogy tudja a legegyszerűbben elérni? ha az egész világon ugyanazt a tartalmat adja. Esetleg csinál olyat, hogy nem angol felirat.
    A Netflix amerikai cég, elsődlegesen az amerikai igényeket igyekszik kielégíteni.
    Ha ezt a két dolgot összeadjuk, akkor érdeke-e a Netflixnek, hogy időt és pénzt áldozzon arra, hogy európai filmeket is felvegyen a kínálatába? A meglévő kismillió közé, amikhez már most is kevés húsz élet, hogy az ember megnézze? Segítek a válasz a nem.

    Érdeke-e az Eu bürokratáin kívül másnak is, hogy európai gyártású filmek is fent legyenek a kínálatban?
    1. Talán az itt lévő olvasók többsége inkább vallja magát magyarnak/európainak mint amerikainak, ezért talán örülni kéne neki, ha a gyereke nem csak az amerikai életérzést szívná magába a tv képernyőjén keresztül, hanem azt a kultúrát is ami a gyökere.
    2. Az a csúnya pénz. Bár az a 15 eurós előfizetési díj nem tűnik soknak, de sok kicsi sokra megy. Nem mindegy, hogy abból az amerikai filmstúdió kap pénzt, vagy egy európai, uram bocsá magyar. Gondolom sokan érzik azt, hogy már most is túl sokat keresnek, és nem kéne erőltetni az európai filmgyártást, még a végén exportbevételt generálna, az meg milyen má.
    3. Ez két élű fegyver. Ha bekerült egy film a netflix adatbázisába, akkor nem feltétlen fogja azt mondani, hogy azt csak Európában lehet megnézni, és amerikai ember ne próbáljon angol vígjátékot nézni. -> Segíti az európai kultúra és értékrend terjedését és így lesz exportbevétel.

    Végül hol írták, hogy a 30%-nak új készítésű filmnek kell lennie? Bármikori lehet. Most itt megint sokan akarnak aggályoskodni, hogy milyen már hogy Bud Spenceres filmeket is lehessen nézni a Netflixen?

Új hozzászólás Aktív témák