Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    válasz Leon727 #82 üzenetére

    Én azt látom, hogy itthon és kint se akar senki fizikai munkát végezni. ( A szakképzők is üresek vagy olyan IQ lények járnak oda, hogy semmi nem lesz belőlük. Közeli rokonságomban olyan srác jár programozónak hogy én raktam fel neki a Windowst és jövőre ballag! )
    Ennek az az eredménye, hogy jobban keresnek a szakmunkások mint az irodisták.
    Persze ez nem vonatkozik azokra akik vágják a programozói szakmát, azokat rendesen megfizetik. Egy volt osztálytársam 1,5 milliót keres egy kecskeméti cégnél. A rokongyerek kb dobozokat fog csomagolni egy számtech boltban és mindkettőnek ugyan az a szakmája. Vagy itt vagyok én és nem írom le mennyit keresek :D irodai + fizikai munkámmal. Cégünknél 3-400k nettó között keresnek a szakmunkások. Asszony barátnője 350k-s fizut keveselte ezért kiment a barátja után németbe aki 1600 euróért robotol egy szalag mellett. Ő mivel nem tud németül takarítani jár havi 400 euróért. Az albérletük (egy 8 ker szintű helyen) 900 euro. De ilyen és hasonló sztorikkal tele vagyok de tényleg ne offoljuk szét a topikot.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Új hozzászólás Aktív témák