Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gpety

    tag

    Nagyon sajnálom, hogy a bridge kategória egyik napról a másikra majdnem kihalt. Nekem egy Finepix HS35-öm van, amit kincsként kell őriznem, mert nincs még egy (már) manuális zoom és fókuszgyűrűvel kapható gép és nem is igen lesz, mert a Fuji az egész kategóriát elhagyta, pedig régen egyszerre volt jelen 3-4 modellel. Ugyan ez igaz sok más gyártóra is, a MILC-eket nyomják most, amik szerény képességeik ellenére is veszett drágák, ráadásul ha +objektívet akar hozzájuk az ember, akkor egy jó bridge gép árát kell elköltenie.

    Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

  • Gpety

    tag

    válasz Amacs #27 üzenetére

    Ez egyáltalán nem igaz, gyakorlatilag egyik állítás sem. Sokat fejlődött a félvezető technika, a kis szenzorok is ~ISO800-ig jól használhatóak, a normál fénykörülmények mellett használt ISO100-400 esetén, pedig nagyon jó és nem zajos képet adnak. A HS35-ömről egyedül a bulbot hiányolom, de arra tényleg nem lenne alkalmas.

    Az meg, hogy egy APSC, 4/3"-os gépnél nincs ilyen nagy átfogású optika (elárulom van, csak baszott nagy és drága), meg hogy "ennyi pénzért ekkora nagyítást csak a képminőség beáldozásával tudnak megvalósítani" szintén nem igaz, hanem egyszerű fizika. Az optika mérete erősen függ a szenzor méretétől. Itt jön elő a bridge gépek nagyon nagy előnye. Egy túrázás alkalmával kézben elfér egy 24-720mm-es optikával szerelt gép, egy őzet úgy tudok lekapni messziről, hogy nem kell cserélgetnem az optikát, meg nem kell egy tízkilós táskát magammal hordanom csak a fotózás kedvért az objektíveknek. Amikre még persze veszettül vigyázni is kellene, mert k.rva drágák. Szóval bőven megvannak a kis szenzoros gépeknek is a felhasználási köre, illetve az előnyeik.

    Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

  • Gpety

    tag

    válasz uverion #25 üzenetére

    Attól függ mit fotózol inkább. Mikor a HS35-öm vettem én is az EPL-6-ot nézegettem még. Az árát megéri, ha valaki inkább hosszúexpós képeket készít, akkor talán jobb, de a "más dimenzió" azért erős túlzás. Hatalmas hátránya az olcsó MILC-eknek, hogy nincs rajtuk kereső, én anélkül nem vennék gépet, egyszerűen értelmét veszti sok minden. A másik gond az Oly gépeivel, hogy nincs ISO100, 200-tól indul az érzékenység, ami nyáron elég nagy hátrány, nem is értem hogy meri ezt meglépni a gyártó.

    Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

Új hozzászólás Aktív témák