Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amacs

    aktív tag

    válasz Gpety #28 üzenetére

    Szokás itt rögtön azzal jönni, hogy a másiknak semmiben sincs igaza, pedig szerintem egyszerűen nem értetted mire célzok :U

    A pontosság kedvéért én nem a zajról beszélek, hanem arról, hogy olyan a kép, mintha festve lenne.
    Ha gondolod mutatok példát ISO100-as 1/2,33"-os fertelemre 100% crop mellett.

    Az már ne is zavarjon, hogy én is pont erről beszéltem: Nagyobb szenzor + azonos átfogás = nagyobb optika.

    "Az meg, hogy egy APSC, 4/3"-os gépnél nincs ilyen nagy átfogású optika (elárulom van, csak baszott nagy és drága)" - felkeltetted a kíváncsiságom arra a m4/3-os 50x átfogású optikára, amiről már elárultad, hogy van. Értem én, hogy csak méret korlátai vannak a dolognak, de akkor se nagyon látom, hogy roskadoznának boltok polcai.

    Idézem magam: "Ennyi pénzért ekkora nagyítást csak a képminőség beáldozásával tudnak megvalósítani."
    Az optika méretének kordában tartása miatt kényszerű választás ez a kis szenzor, és szerintem azzal egyet tud mindenki érteni, hogy ez nincs javára a képminőségnek.

    Plusz az optikát is erősen el tudják szúrni, telefotónál már nem csak a perem sötétedett, hanem az oldalak is, pedig nekem csak 30x nagyítást tudott a DSC-HX200v gépem.

    Távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezem a létjogosultságát a kategóriának. Viszont az továbbra is érthetetlen számomra, hogy hol ennek a piaca a DSC-HX300 és a DSX-HX400v között, amikor a kettő már így is közel azonos árban kapható.

  • uverion

    csendes tag

    válasz Gpety #28 üzenetére

    A méretben és a súlyban van igazságod, egy ekv 800-as optika m43-asnál se éppen kicsi.

    Mondjuk azért ezek a Sonyk se férnek el a farzsebben.

Új hozzászólás Aktív témák