-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
wassermann
#12663
üzenetére
Ezért nem ajánlott az usb dac/hangkártya.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
envagyok
#12639
üzenetére
Itt kéne megkérdezni, jobban érthetnek hozzá.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
dgyuri0123
#12255
üzenetére
Minden linux kompatibilis usb dac müxik a málnával.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
dgyuri0123
#12250
üzenetére
Nem. Az wines progi. Próbáld a volumio disztrót.
-
Mezga Aladár
veterán
Üdv Szaktársak!
Régebben használtam a Raspberry Pi b verziót, de az usb/ethernet hiba miatt eladtam.
Zenére volt használva usb dac-al és állandóan pattogott a hang. Az első kérdésem erre vonatkozik, az új + verziókon javították?
A másik kérdés, az xbmc disztrók tudják-e az usb hangkártyákat kezelni, és van-e valamilyen liszensz korlátozás? -
Mezga Aladár
veterán
válasz
Mezga Aladár
#7612
üzenetére
Köszönöm mindenkinek az érdeklődést, elkelt.

-
Mezga Aladár
veterán
válasz
bencsikgab
#7622
üzenetére
Nálam ha ext3 a hdd, 9, ha ntfs, 2-3-4 MBps
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
CharlieDrop
#7615
üzenetére
Igen.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
CharlieDrop
#7613
üzenetére
Áfás, csak nem a nevedre szól.
-
Mezga Aladár
veterán
Úgy döntöttem befejezem a málna projectet.
Van egy rev b 512MB lap hűtőbordával, fekete delux ház. Decemberi vásárlás (Revolt kft) papiros gari. Ha valakit érdekel dobjon privit. -
Mezga Aladár
veterán
Adot egy rev.b pi+usb dac+usb 2.5" hdd. Mekkora táp kellene, hogy minden eszköz működjön?
És az usb bug, az csak usb-lan vonalon van jelen, vagy jelentkezik usb-usb konfignál is?
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
schferenc77
#7488
üzenetére
Nem értelek, a hdmi-n kimegy az 5.1. Telepítesz egy xbmc disztrót, ha kell az mpg2 és a vc1 hardveres dekodolása megveszed, és kész.
-
Mezga Aladár
veterán
Akit esetleg a zenei rész érdekel, hatodikán kijött a Volumio 1.2 beta, sok hibát javítottak. Nekem eddig bejött.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
wassermann
#7354
üzenetére
Az csak a core feszültséget mutatja.

-
Mezga Aladár
veterán
Üdv Szaktársak.
Van esetleg tudomásotok olyan alkalmazásról, app-ról, parancsról, amivel az 5v tápfeszt tudom monitorozni?
Általában 1-2 hét után lehal a rendszer. Tuning nincs, és csak egy fogyasztó van az usb porton, egy dac. -
Mezga Aladár
veterán
válasz
McSzaby
#7138
üzenetére
"20-30 megás másolási sebesség a filmek streamelése miatt"
Folyamatosan kevered a MBps és a mbps értéket. A BD szabvány szerinti max bitráta 48 mbps, ami 6 MBps.
Ezt egy 100 hálózat röhögve kiszolgálja.(#7137) vargalex: Ha valaki a win világából jön, akkor nem biztos. Én is a saját bőrömön tanultam meg.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
wassermann
#7119
üzenetére
Teljesen igazad van. Viszont a kolléga ezt írta "Én a videókimenetet levettem 720p re sokkal gyorsabb a menüben." Én ezt a normál menüre értettem.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
Hyperion
#7054
üzenetére
Ez egy dac. Rá lehet dugni a málnára.
Ne felejtsd el, ez nekem így "csak", egy spdif kimenet, ez után még elég sok minden van csatlakoztatva.
Pl [link]Teszt képpen, egy wadia 861-es digitális bemenetére volt csatlakoztatva a holmi(van önállóan használható dac funkció), nagyon nagyot szól.
Ha érdekel akkor itt sok hasznos infó van. [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Asztali PC v5 , R5 8400F , RX 5700 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 500GB HDD
- Intel Core i9-9900K, Gigabyte Z390 AORUS Master, Noctua NH-D15
- Ryzen 7 kezdő 1080p játszós konfig
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B660M i5 12400F 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB Zalman T4 Plus Cooler Master 750W
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R7 3800X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB GameMax STORM Black Adata 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 95% Akkumulátor,MS2148
- Extra olcsó! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3519
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3755, 91% Akkumulátor
- LG 38WN95C - 38" Ívelt NANO IPS - 3840x1600 - 144hz 1ms - Nvidia G-Sync - AMD FreeSync - ThunderBolt
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest







