-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
solti
senior tag
válasz
Gabesz87 #42222 üzenetére
Mikor akarsz felvenni műsort? Ha akkor, amikor nem vagy otthon, akkor rengeteg TV is tudja ezt. Igaz, nem NASra menti, hanem usb-re, de akár jó lehet.
Ha párhuzamos nézés/felvétel miatt kell, akkor pedig STB vagy pi-re tuner...bár a kényelem miatt lehet, hogy az STB-t ajánlanám. Az se NASra fog rögzíteni ahogy más is írta de sebaj.
A lényeg,hogy ha csak egyszerű felvétel kell, akkor a TV is szóba jöhet -
Beni2360
félisten
válasz
Gabesz87 #42222 üzenetére
Nekem van mindkettő szolgáltatás, míg a tkomnal 2 felvétel és egy nézés lehetséges, addig a diginel azt kell nézned amit felveszel. Ha át akarsz másik csatira lépni le áll a felvétel persze előtte megkerdi. Na a digi a TV-be van dugva nem kell semmi dekóder hiszen a mai tv-k rendelkeznek DVB-C tunerral. De csak azon a tv-n nézhető amin feletted. Volt + boxom is azt arra használtam, hogy azon ment a felvétel és a műsort meg a tv-n néztük. A Tkomos jobb megoldás felvétel ügyben. Persze be lehet állítani a tv-n a felvételt akarmikorra és ki is lehet kapcsolni fel eszi ha nincs otthon senki sem.
-
Kenderice
senior tag
válasz
Gabesz87 #42222 üzenetére
USB-s DVB-C tuner kb. aranyárban van a DVB-T tunerekhez képest.
Szolgabox-szal nem fogsz tudni mit kezdeni.
Ide egy enigma2-es box kellene.
Van olyan, amibe lehet tenni HDD-t.
Egy erősebb a NAS-t is ki tudja váltani hiszen van hozzá FTP szerver, samba szerver, DLNA szerver, torrent kliens, tud stream-elni is bárhová és távolról is lehet kezelni. -
wassermann
Topikgazda
válasz
Gabesz87 #42222 üzenetére
A tvheadend röviden, egy olyan szoftver ami a vevők beállítását, csatornák kezelését és a felvételek ütemezését teszi lehetővé egy web-es felületen keresztül. Van saját tv-néző kliense, ami szintén futhat ugyanazon a Pi-n, de elérheted hálózaton keresztül más gépről is pl. VLC-vel. A tvheadend a kódolatlan csatornákkal egy usb-s vevővel már elboldogul, a kódoltakhoz kell még USB-s kódkártya-hardver is (ebben az esetben inkább STB-t kérnék a szolgáltatótól).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- One mobilszolgáltatások
- AliExpress tapasztalatok
- Xbox Series X|S
- Nintendo Switch 2
- ASRock lapok általában
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- CPU léghűtés kibeszélő
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- További aktív témák...
- GAMER PC : RYZEN 7 9700X /// 32 GB DDR5 /// RTX 5070 Ti 16GB /// 1TB NVME
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Akár játékra! Intel X5650 / GTX 1650 / 24GB / 240SSD+ 500HDD
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- Lian Li 011Dynamic Evo/RTX4070Super Eagle OC/Intel Core i5-14600K/DDR5 G.Skill Trident Rgb 6000MHz
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H81M-PLUS H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- HYNIX 2GB DDR3 RAM eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest