Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobal

    MODERÁTOR

    válasz Bencom ™ #8160 üzenetére

    Azért csak szépen lassan. Először érts meg valamilyen procedúrális (struktúrális?) programozási nyelvet, majd objektum orientáltat. Kezd mondjuk C -vel és utána C++, Java szerintem. Megkönnyítenéd vele a dolgod :))

    "Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Bencom ™ #8160 üzenetére

    Szerintem felesleges könyvtárral bejlódni, nem feltételezem, hogy túl sok mindent találsz. A neten viszont találhatsz ezeregy pdf könyvet. Persze többnyire angolul. De doksi olvasáshoz úgyis hozzá kell szokni, ha fejleszteni akarsz szvsz.

    Bár már vagy egy éve, de volt egy próbálkozás hip-hop php-vel saját részre, de akkor nem tudta lefordítani a kódot hibátlanra. Persze azóta millió push mehetett már bele.

    Egyébként a véleményem megosztom a nagy projektről, bár ahogy látom, mások is elmondták és nem győztek meg.

    Egyedül, ekkora projektnek nekikezdeni, kezdőként halál.
    Már csak azért is, mert ha haladsz vele, akkor a fejlődésed során a régi kódodat magad akarod majd átírni, mert érezni fogod a hibáékat benne. Ezáltal gyakorlatilag egy végtelen ciklusú refactorhoz jutsz és végül sosem lesz kész terméked.
    Vagy nem refactorálsz, csak nyomatod és tegyük fel kész lesz. Ekkor egy tervezés nélküli, nem átgondolt, kusza kód lesz az eredmény, ami több sebből vérzik majd.
    (#8161) mobal +1 által említettekről nem is beszélve.

    Terhelés: szerintem a terheléses dolgokon elég lesz akkor aggódnod, ha oda jutsz. Ha véletlenül el is éred az általad kitűzött felhasználóbázist, az nem egyik napról a másikra lesz. Kezdésnek jó ideig elég a php, lehet finomhangolni, DB-t, használni data és code cache-t egyebek...

    Tehát érdemesebb lenne kisebb projektekkel megtanulni, minimális alapokat és utána belekezdened a nagy projektbe szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

Új hozzászólás Aktív témák