- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen videókártyát?
- Apple MacBook
- TCL LCD és LED TV-k
- 3D nyomtatás
- Új szintre emeli a csalók elleni védelmet a Battlefield 6
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
modder #12132 üzenetére
A baj az, hogy a nyelv "kinőtte magát". Az emberek már nem kis dinamikus weboldalakra akarják használni, hanem bonyolult funkciókat megvalósító portálokat írnak benne.
Enterprise javaban is meg lehet oldani bármilyen szkriptelési feladatot, csak nem éri meg.
PHP-ban is meg lehet oldani enterprise szintű feladatokat, csak szintén nem éri meg.Egyébként nagyon magasan van az a léc, ahova a php ne lenne elég. Az, hogy a kód milyen minőségű lesz, elsősorban a fejlesztőn múlik itt is, mint minden más nyelvben.
De van egy csomó hülyeség, amit a PHP megenged (pl. minden lószart hatalmas multidimenziós tömbökben tárolunk végig a program futása során),
Miért, ha külön-külön változókban tárolnák, akkor az mitől lenne jobb? A php a tömböket ígyis-úgyis referencia szerint adja át, tehát nem látom, hol az overhead, amit említettél.A Haskell-t kezdtem el tanulgatni, és ott ez így működik.
A Haskell egy (majdnem) tisztán funkcionális nyelv, ott minden máshogy működik. Típus annotációk egyébként vannak szinte minden nyelvben, talán egyedül a php a kivétel, ahol ez nem lenne teljesen egyértelmű a rossz automata cast-olási szabályok miatt.Szintén Haskell könyvben taglalják több paragrafuson keresztül, hogy mennyire jó, hogy ha megnézzük egy metódus szignatúráját, abból egyből látszik, hogy mit csinál egy függvény
Valamivel ki kell tölteni a helyet abban a könyvben.
Taglalhatnák azt is, hogy a gyakorlati életben milyen jó eszköz a Haskell, meg hogy hogyan tudja leegyszerűsíteni a fejlesztést, de hát az egy elég rövid könyv lenne.(#12127) Sk8erPeter
Korábban is írtad, hogy kvázi egy dilettáns majom, de miből gondolod ezt amúgy?
Ez így túlzás, hogy dilettáns majom. A php egy olyan nyelv, amit nem megterveztek, hanem összegányoltak, élen vele. Jelenleg pedig nem tetszik az a hozzáállása, hogy a visszafele kompatibilitást meg kell őrizni bármi áron. Szerintem a PHP6 egy reboot kellett volna legyen, ahol végre felülvizsgálják a korábbi tévedéseket, nem ez történt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Elektromos autók - motorok
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Windows XP
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Autós topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- Újabb videón a Mafia: The Old Country
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- További aktív témák...
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Szép állapotban levő Apple iPhone 15 256GB / 12 hó jótállás
- 12 GB-os RTX 4070Ti - garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3067
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest