Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz k1csi #16945 üzenetére

    Azért nem rossz sor egy 18-35/1.8 50/1.8G 70-200 f/2.8 szerintem. Oké plusz egy üveged van de a fényerő kárpótol. Másrészt közel 1 fényerő értékkel jobb a 17-70 és ad egy kis tele részt is. Egyszóval kellemetlen érzés mikor pl 10-20at használtam és néztem hogy f/5.6 a legtágabb rekesz 20mm-en és nem tudsz mit kezdeni vele. Aki kitobit használ meg 55-250-et és nem kóstol bele a fényerőbe az persze gyengébb üvegnek látja a kelleténél. De nem akarom én dicsőíteni, csak sok kicsi sokra megy alapon egy picit fényesebb kereső, picit tágabb rekeszű objektív és már kaptál 2 olyan előnyt amire nem is gondolnál hogy milyen sokat jelent. Mindezt én is csak akkor tapasztaltam meg mikor volt a nagy árvíz, elvittem az objektívemet Győrbe hogy egy fórumozó próbálja ki. Majd belenéztem a (D5000 vagy 5100)-ba és fogalmam sem volt hogyan fotóznék ezzel egy D90 után. Mindezt csak azért írtam le, mert az f/2.8 se olyan óriási előny az f/3.5-höz képest, de ha van egy világosabb keresőd még mellé akkor már sokat dob rajt. :)

Új hozzászólás Aktív témák