Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz 4Grider #102 üzenetére

    A Telekom tudott a bluemobile mögé betenni ászf-et, itt is megkövetelhetné.
    A Bluemobile nem virtuális szolgáltató, más a jogi helyzete, kapcsolata a Telekommal, mint a Netfone-nak. A Netfone-nak viszont igenis van ÁSzF-je. Részletes, mindenre kiterjedő, mellékletekkel, amelyek közül kettő pont a mobilra vonatkozik.
    Hogy "nincs", azt egy félreértés okozza. Az, hogy a most kínált Netfone díjcsomagok nincsenek benne a díjszabásos mellékletben. De ebben semmi szokatlan nincs!!
    A 3 fő mobilszolgáltató esetében is igaz, hogy vannak a publikus tarifák (lakossági, üzleti) és vannak a nem publikus tarifák (flották, nagyvállalati díjcsomagok). Az utóbbiak náluk sem szerepelnek az ÁSzF-ben vagy a mellékletekben. De ilyennek tekinthetők pl. a Voda ügyfélmegtartó ajánlatai is.
    A Netfone jelenlegi ajánlatai ilyen kvázi nem publikus tartifáknak tekinthetők. Az ÁSzF-ben (törzsszöveg) le is van írva, hogy erre a Netfone fenntartja magának a jogot.
    Idézem:
    7.1.6.1. A Szolgáltató jogosult arra, hogy akciók keretében vagy üzleti megfontolásból végleges ajánlatként egyes, a Díjszabásban leírt díjcsomagokhoz képest további kedvezményeket biztosítson.
    Na, ilyen tarifaajánlat, amit a Netfone jelenleg kínál. A publikus tarifái borzasztó drágák, ezek viszont jók. A Netfone-nak pedig ez a megoldás azért jó, mert bármikor kiveheti a jelenlegit az ajánlatból, és kínálhat más hasonló, "nem publikus" csomagot. Viszont akik a jelenlegire szerződnek, azok számára ez határidő nélküli díjcsomag. Megváltoztatni csak a hírközlési törvény keretein belül tudja, ha akarná.

    Nem arról volt szó, hogy nincs hűség? Vagy kértetek készüléket?
    Nem. Ezt benéztem az előfizetői szerződésnél.
    Az alapszerződésben a 3.4 pont így szól: Határozott idejű szerződés: A Szerződés az 1. sz. mellékletben meghatározott időtartamra jön létre. A 3.5 pedig így: A határozott idejű szerződés időtartama 12 hónap, kivéve, amennyiben a szolgáltatás megrendeléséhez készülékvásárlás is kapcsolódik.
    Nem néztem végig az 1. sz mellékletet, csak a díjszabás részét. Ezért hittem, hogy 1 évre szól. De most végignéztem. Nincs a mellékletbe meghatározva határozott idő, tehát nincs hűség.

Új hozzászólás Aktív témák