Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    Üdv

    Segítségeteket kérném. Heves megyében keresek kivitelezőt.
    Mivel kiskereskedés vagyunk az anyagot én venném csak a kivitelezéshez lenne szükségem egy jó munkát végző megbízható szimpatikus csapatra.
    Valaki tudna ajánlani?
    (Irsa solar kilőve, akkora menők, hogy csak saját anyaggal dolgoznak)

    A terv 21db Canadian solar 375W napelem, Huawei 8kw(SUN2000-8KTL-M1) inverterrel K2 szerelés anyagokkal.

    Esetleg ezekről a termékekről valamilyen vélemény? Ötlet tipp a kivitelezéshez stb?

    Köszönöm előre is,
    Szabolcs

    ui : Jééé Atos :D, mindig mindenhol van valaki ismerős más topicból

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz tothbe #16136 üzenetére

    Értelek, nekem nem sürgős a dolog, idén ráér...
    Én értem amit mondasz... de ilyen elven akkor minden Kiskereskedés Létjogosultsága megszűnne mert akkor mindig a kivitelező vásárolna a nagykertől nagy mennyiségben mindent és csá... a boltok meg zárjanak be minden iparágban :D

    Értem a garanciás részt is, hát azért annyira nem atom fizika kitalálni, hogy egy kötés égett e szét vagy egy alkatrész ment e tönkre... villamossággal foglalkozunk 20+ éve kisker szinten. Na mind1

    Az meg, hogy támogatás van rá.... hát maradjunk annyiban, hogy aki támogatással csinál napelemet az finoman szólva nem igazán okos ember.
    Hosszútávon (A napelem csak hosszútávú tud lenni szerintem) a támogatással KÖTELEZETT havi elszámolással csak szarul jön ki az ember!
    Nem éri meg a támogatást felvenni rá, ki van ez találva.

    Azért ha valaki tud egy rendes csapatot megköszönném.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz kardkovacsi #16141 üzenetére

    Hello

    Mint mondtam, kiskereskedés vagyunk így nagyker áron veszem.
    A 21 panel, az inverter meg az alap szerelési anyagok (kábel , túlfeszvédő nélkül) megvan nettó 1.2Millióból (1,6 bruttó). 8kw-os rendszert kompletten szereléssel bruttó 3M körül láttam.
    Azért az csúnya lenne ha több mint 1 millió lenne a munkadíja egy 1-2 napos szerelésnek.

    cd930

    Nem a bruttó vagy nettó elszámolás a lényeg, hanem a Havi vagy éves elszámolás... és támogatással nem válthatsz át Éves elszámolásra!!!!! (De lehet most változik ez is azt nem tudom már :) )

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz tothbe #16152 üzenetére

    Na jó...
    1. Mutass linket hol 480eBruttó az Inverter és hol 46e bruttó a napelem (HiKuCS3L-375MS / 35)
    2. szóval vegyem meg netről, mindenféle áfázós, szirszar csicska cégtől, mint sem egy jól bejáratott nagykerből, akinél még a forgalmamat is növelem... ?
    3.Tisztában vagyok a munka díjakkal és alakulásukkal, 3 éve építkezek stb már szinte mindenhol alapszabály, hogy amennyi az anyag annyi a munkadíj... erre ki sem térnék, mert az ilyen vállalkozót (ezek általában a dilettáns "ezt mi is megtudjuk csinálni" és csinál egy céget féle emberek)
    4. Elhiszem amit mondotok a támogatással kapcsolatban, mivel nem vagyok jártas benne, nem akarok támogatás igénybe venni, ezért nem is jártam utána. Innentől fogva nem érdekel milyen számlát állít ki. Nem feketén kérem!
    5. Engedjük el a témát, mert látom már itt is az lett a "szokás", hogy az embernek nem a kérdésre válaszolnak hanem meg próbálják 3 felől megmagyarázni, miért nem jó úgy ahogy kérdezték...
    Én megértek mindent amit mondotok, van amivel egyet is értek és igazatok van nyilván.
    DE azért hagy legyen már JOGOM , CSAK MUNKÁT megrendelni és ne én legyek már a rossz mert mit gondolok én, hogy az anyagot én akarom venni.
    Azért kicsit gondolkozzunk már...

    Ui: Tiszta szívemből remélem, hogy egyszer vége lesz ennek az építőipari láznak és sok sok sok kivitelező / munkás majd szépen lekoppanjon. Mert ami itt most megy az már minden határon túl van.
    Bezzeg a 2008-as válság után amikor évekig minden szakember arra panaszkodott, hogy "meg sem csörren a telefon"... most meg mindenki úgy húzna le ahogy csak tud. undorító.

    Na mind1.
    Köszönöm mindenkinek aki írt nekem, majd lesz valami. :)
    Hello

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz tothbe #16161 üzenetére

    Értelek.
    Nincs sértődés így se úgy se. Nem szoktam neten keresztül sértődni meg megharagudni. Az butaság. :)
    Majd lesz valami.

    kardkovacsi :

    Jaja, pár hónapot tudok várni. Nem sürgősen kell. Majd meglátjuk :)

    Köszi mindenkinek.
    hello

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Jovanny2 #16166 üzenetére

    Helló

    Végül is van igazad, biztos vannak emberek akiket megfog egykét dolog, papírmunka, de a bürkokráciát is ismerem,ne is kezdjünk bele. Szolgáltatós kapcsolat már nincs mindenkinek, de itt van az is. Én értelek amúgy, nem vagyunk egyformák :)

    "napelemes cégeknek szerződése (vagy saját munkaerő) van tervezőkkel, kivitelezőkkel, villanyszerelőkkel, és érintésvédelmi szakértőkkel. "

    - haha ,ezt mondjuk inkább csak a kisebb részükről feltételezem a vállalkozóknak, :D Itt Magyarországon ez azért nem "divat". A nagy többségüknél egy rendes munkás autó is kihívás (általánosságban értem minden féle cégre.)
    Na de ez mindegy is.

    Szóval, és ha még azt is szeretném, hogy intézzen el mindent akkor mi van? Ha ezt tudja szolgáltatni és én kifizetem, akkor igen is tegye meg.
    Mennyi egy ilyen munka összesen? A papírmunka, 1-2 nap szerelési. Nem azt mondom, hogy kevés, könnyű munka, nyilván tudjuk mivel jár (magasság, nehéz, nagyfeszültség, stb) Legyen 600-700-800 ezer ft .?!?. Adjon róla számlát de blokkal is beérem nem számít. Kifizetem és kész.
    Ne mondjátok már, hogy nincs senkinek olyan összeg, ami megéri 2 nap meló meg az amúgy is rutinból tolt papírmunka? Persze betervezve, akár fél évvel később,nem azonnal stb
    Nyilván megértem a másik oldalt is, mert joga eldönteni neki is, hogy milyen feltételekkel vállal munkát. Nincs ezzel semmi baj.
    Csak a normális "vásárló" szívja meg a sok hülye miatt. Mert joggal nem mennek bele, a piacon már alig van normális ember , se megrendelő, se kivitelező. Ezért ha egy normális ember keres munkást bármire, akár drágábban is , azokhoz is úgy állnak a kivitelezők mint az "átlag barom"-hoz.
    Kifizetem a munkáját, nem ..igánykodok, normális megrendelő vagyok stb stb,. baszkia vállalkozók nagy rész 500Ft-os számlákat írogat mert kell az áfa...(szánalom), nehogy már ne spórolhassak pár százezret magamnak az anyagon, ha olyan helyzetben vagyok, hogy minden adott hozzá és tök logikus
    Persze ezek csak a normális emberekre érvényesek, ezért szívjuk meg :D
    (Most kezdjek bele, hogy tavaly augusztusban lebeszéltem egy nagyobb tető készítését a "vállalkozóval" idén tervezze az első közé stb., szar idő, covid stb azért 5 hónap után már én kerestem, hogy akkor mérjük fel legalább mert mindjárt elment fél év... jó jön 2 hét múlva. Eltelik a 2 hét, nem jött, nem is hívtam csak másnap amikor szintén nem jelentkezett. Felvette majd elkezdte mondani, hogy ő most ezt nem tudja elvállalni, az egyetlen munkása otthagyta indokkal. Annyit azért mondtam, hogy köszönöm szépen akkor, hogy ezért beszéltük meg tavaly! (2 kész kifizetett munka után a 3. lett volna) Mit tudok tenni? Kezdjem el szidni? vagy mi? Na de ez egy másik ügy)

    Na mindegy, ezt is elkönyvelem magamban a meg nem értett dolgokhoz és kész, annyira amúgy sem kell a napelem,2 éve halogatom. 5 éve már ebben élünk, 2 családi ház építés. Ha csak 2 évvel ezelőtt lennénk már akkor is lassan fele annyi összegből meglenne egy ház, mint most! hát még 5 éve :Y . Minden drágább +50-60%-al csak az elmúlt pár hónapot nézve!!

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Ja srácok és a 3 éve húzódó Leier térkő, garanciális huzavonámról már majdnem el is feledkeztem :D a már hibás térkő, folyamatosan épül le. Még a leier-es szakértő is azzal viccelődött, hogy "őszi lomb szinű" lett a térkő, milyen spéci színváltós.... :U

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Jovanny2 #16172 üzenetére

    Hát .... te teljesen vakon vagy, erre nem is tudok mit mondani.
    Ezt engedjük el. Semmi köze az egészhez se hozzád, meg hogy ki mit csinál, hol csinál, otthon és bármi... a témáról beszélek és nem személyeskedek, ezt nem vetted még eddig észre? Vagy ez honnan jött most? De azé ez a stílus úgy köszi. :Y :R Fasza csávó vagy.

    Komolyan kiskapu , meg kerülő út keresés az, hogy van egy boltunk , és nagykerből vennénk meg az árut, és valakivel megakarjuk csináltatni? Most ez komoly?

    Ennyi volt a személyes rész feléd
    "Én értelek amúgy, nem vagyunk egyformák :) "... lehet igazad lesz és nem vagyunk egy szinten :Y most komolyan nem lehet beszélgetni? De még az én stílusom van megszólva :DDD

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Jovanny2 #16172 üzenetére

    Csak,hogy a te témádhoz is hozzászóljak akkor, képzeld én még ennyi mindent se csinálok meg otthon. Mert nem értek, hozzá és időm sincs rá mellesleg. Ezért pláne nem értem, miért cigánykodnék... mikor mindent csináltatok valakivel, mert én úgyse tudom megcsinálni.
    Na mindegy

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz mauimagic #16175 üzenetére

    Semmi személyeskedés nélkül. :)

    Számomra megmosolyogtató, hogy valaki még mindig azt hiszi, hogy ez a normális cég.
    Nagyon magas lovon van most az egész emberiség sajnos, ennek nagyon csúnya vége lesz. A Covid csak az elterelés volt :D.
    Nehéz a jó emberket megtalálni na, mindig is így volt :)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz rígel #16177 üzenetére

    Helló

    Ez viszont teljesen jogos! Bevallom, tényleg csak felszínesen voltak infóim a támogatásról ezt írtam is utána már azt a hszt is nézd :) nem volt opció a támogatás nálam nem foglalkoztam velük. Azt a mondatot vegyétek érvénytelennek :D

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz mauimagic #16180 üzenetére

    gratulálok

    (nem nem írok semmit köszi, én kihagyom a szándékos feszültségkeltést)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Látom itt is tipikus a helyzet....

    Csináltassam meg a kivitelező céggel a napelemem, akik nem hajlandóak csak saját anyaggal dolgozni... de a végén már a beállítás meg a finom hangolásért már rimánkodni kell, miután kivannak fizetve... szép :)
    (mint mondtam,ezek a kivitelezők csak papírformán Cégek amúgy meg jóska és pista aki összeállt "ezt mi is megtudjuk csinálni" féle cég az nagy részük.. de azért még nagymenőben csak saját anyaggal dolgoznak csak és még ahhoz sem értenek! Vicc )

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz kirkri #16257 üzenetére

    + Atos

    igen igen, igazatok van. :)
    Hát igen, amikor már ott tartunk, hogy a márkaszervizben van a legrosszabb helyen az autód... (Az árról szándékosan nem is beszélek)

    (Illetve nem minden jóska + pista cég dilettáns, kis brigád sokszor igényesebb, ügyesebb tud lenni mint "komoly" cégek, mielőtt valaki félreért és azt hiszi minden "kis" kivitelezőt leszólok)

    Eszméletlen nagy szakember hiány van, és lesz is mert, hogy a mai fiatalok biztos tökön szúrnák magukat a fizikai munkától. Ma már csak a tiktok meg az infulencerkedés a jövő...
    Az a baj, hogy aki meg érzi magában a kedvet / erőt stb , hogy dolgozzon, ott meg általában a szaktudás meg az igényesség hiányzik.

    Jó pár éve benne vagyok már (2ház teljesen és felújítások), de most már tényleg elértünk arra a szintre (nem ár), hogy semmire nincs szakember, főleg nem olyan aki még értelmes munkát is csinál.
    A saját házépítésemnél, szerkezet készig generál kivitelező csinálta, nagy cég!
    Szerinted az építésvezető mennyit volt lent az építkezésen? Heti 1x már jó volt... a munkások meg mindennel engem hívogattak.... egy E-naplós, generálkivitelezésű háznál, engem....
    80%-ban nekem kellet felettük állnom és "ütni" hogy úgy csinálják meg ahogy kell, rendesen. (munka mellett)
    A hőszigetelő bagázs akit a generál küldött, meg akarta magyarázni, hogy felesleges összecsiszolni hálózás előtt a szigetelést.
    Vagy amikor kiderült, hogy az építészeti tervről rosszul készült el a statika és 2 fő áthidaló is alacsonyabbra került, mint a végleges álmennyezeti belmagasság...

    Aljzat szigetelést kimérték lézerrel a tervezett 16cm helyett 12-őt raktak.
    nem bírtam rábeszélni semmi pénzért őket, hogy 14Cm tegyünk mert elfér. AZ nem fér el, kimérték lézerrel!!
    Végeredmény? Minden 0-ás ablak aljánál 2cm-rt kilátszik a fehér toktoldó.... elfért volna a 14cm. stb stb

    Tényleg az a legjobb ha az ember magának csinálja a dolgokat, én sem vagyok elveszett ember. Megmegcsinálok dolgokat de nem szeretem :
    1 - mert nincs időm rá
    2 - nem vagyok szakember, nem ismerek minden féle megoldást, technikát
    3 - ezért nincs is mindenhez célszerszámom
    4 - nem vagyok suta de tapasztalat híján a minőség soha nem lesz olyan profi, mintha egy profi szakember csinálta volna.

    Na de ne offoljunk :D Tisztában van ezzel mindenki, aki benne van. Csak a sorstársakkal jó néha bosszankodni :D
    Egyszónak is száz... remélem sok vállalkozó lekoppan majd szépen!

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák