- Mindent visz: A GeForce RTX 5080 tesztje
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- LG LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Steam Deck
- Vezetékes FEJhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
-
PROHARDVER!
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geresics
Topikgazda
válasz kardkovacsi #37104 üzenetére
Először is engedd meg, hogy elnézést kérjek! Rosszul emlékeztem, valóban a normál degradáció az áramerősség csökkenésével jelentkezik, rosszul emlékeztem!
A tanulmányba is belegörgettem, amit linkeltél, tök jó, köszi!
Az már kevésbé elegáns, hogy a végéből kiragadtad a Te álláspontod alátámasztó részt, és a végéről lehagytad, hogy a tizenkét vizsgált modulból három, amelyek -0,6-1,1 %/év romlást mutattak, ott az egyiknél egyértelműen a soros ellenállás növekedése volt kimutatható, némi áramcsökkenéssel együtt, míg a másik kettőnél az okok kombinációja volt a jellemző, azaz a vizsgált modulok 25%-ánál feszültségcsökkenés volt a jellemző!
Lehet én magam is azért emlékeztem rosszul, mert csak a normáltól eltérőkre emlékeztem abból a beszélgetésből, amit anno egy kriszályok fejlesztésével foglalkozó vegyészmérnökkel volt szerencsém folytatni. Szóval legyünk így kvittek!
A #37103 kommentedben az okfejtésed viszont teljesen hibás, és semmi köze a degradációhoz. Az igaz, hogy a feszültség konstans, és csak a hőmérséklet függvényében változik, de mint írtam, a teljesítmény a fesz. és áramerősség szorzata.
Csak, hogy én is beszúrjak egy Fronius-os grafikont:
Ezen ugyan az látható, csak hozzátettem még a besugárzásmérőt, a környezeti, és a modulhőfokot is!*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Óra topik
- Mindent visz: A GeForce RTX 5080 tesztje
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- LG LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- PlayStation 5
- Nők, nőügyek (18+)
- Steam Deck
- Videón a kézben tartott Xiaomi 15 Ultra, már a hónapban megjelenhet
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest