Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz kardkovacsi #37104 üzenetére

    Először is engedd meg, hogy elnézést kérjek! Rosszul emlékeztem, valóban a normál degradáció az áramerősség csökkenésével jelentkezik, rosszul emlékeztem! :R
    A tanulmányba is belegörgettem, amit linkeltél, tök jó, köszi! :R
    Az már kevésbé elegáns, hogy a végéből kiragadtad a Te álláspontod alátámasztó részt, és a végéről lehagytad, hogy a tizenkét vizsgált modulból három, amelyek -0,6-1,1 %/év romlást mutattak, ott az egyiknél egyértelműen a soros ellenállás növekedése volt kimutatható, némi áramcsökkenéssel együtt, míg a másik kettőnél az okok kombinációja volt a jellemző, azaz a vizsgált modulok 25%-ánál feszültségcsökkenés volt a jellemző! :U
    Lehet én magam is azért emlékeztem rosszul, mert csak a normáltól eltérőkre emlékeztem abból a beszélgetésből, amit anno egy kriszályok fejlesztésével foglalkozó vegyészmérnökkel volt szerencsém folytatni. Szóval legyünk így kvittek! ;)
    A #37103 kommentedben az okfejtésed viszont teljesen hibás, és semmi köze a degradációhoz. Az igaz, hogy a feszültség konstans, és csak a hőmérséklet függvényében változik, de mint írtam, a teljesítmény a fesz. és áramerősség szorzata. :K
    Csak, hogy én is beszúrjak egy Fronius-os grafikont:

    Ezen ugyan az látható, csak hozzátettem még a besugárzásmérőt, a környezeti, és a modulhőfokot is! ;)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák