Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz bitrograde #113308 üzenetére

    Nekem nem volt hiányérzetem, azt leszámítva, hogy pár szoba nyilvánvalóan túl kicsit volt.
    Annyira nem nézegettem, hogy mi, hogy van összerakva, inkább csak a hangra koncentráltam, de ahol érdeklődtem, ott segítőkészek voltak.
    Pár helyen már "normális" zene is ment, de azért legtöbbször csak jazz ment. Ahol mondták, hogy jön egy Diana Krall, na ott egyből fel is álltam.

  • Remus389

    veterán

    válasz bitrograde #113308 üzenetére

    Én egy kicsit kevesebb emberre számítottam, de voltak rendesen, de azért szerencsére nem volt tömegnyomor.

    Sok dolgot, ha igazán érdekelt egész sokáig használhattál, például az Erzetich-nél jellemzően nem ültek, a HEDDphone-t is nyomhathattam volt még simán. Utóbbinál ráadásul még kereshettél is zenére (Aurora Runaway-t meghallgattam rajta). ADX5000-ret, Stax L700-zat is szerintem kedvedre hallgatthattad volna, lehet néha átadod, de visszatérhettél.

    Szóval szerintem viszonylag mindenhez hozzáférhettél, hangfalasoknál is mindenhova egyből beülhettél, hely mindig volt, aztán idővel elment az ember aki a legjobb helyen ült (középen) vagy üres volt eleve és odaülhettél. Addig maradhattál, ameddig jólesett.

    A HE-1-nél első alkalommal nem volt ott senki, másodjára kábé 8-10 percet várakoztam, addig ott volt a többi Sennheiser pl HD660S.

    Elfogadható volt, nem maradtál volna le semmiről, sőt ha több órát is maradsz többször is vissztérhettél.

    Szerintem rendben volt, nem voltak kevesen az emberek, de túl sokan sem.

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/akg_k272_hd_kivalo_allapot/friss.html

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz bitrograde #113308 üzenetére

    "Engem az érdekelne, hogy akik voltak, hogyan ítélik meg a kiállítás körülményeit a korábbi eseményekhez képest. Rendesen installált rendszerek szóltak? Milyen és mennyi lehetőség volt megismerkedni egy-egy összeállítással?"

    Off, de nem írom offba.
    A szállodai lakószobák többsége természetesen túl kicsi audió célokra, ez itt is így volt, kb. hasonló arányban, mint a Rezsőshow hagyományos helyszínén - és persze anno a HES-re is érvényes volt. Megint más a München és hasonlók...
    A rendszerek többsége kihozta az installálásból, amit adott, túl kicsi helyen ki lehetett - némelyeknek ellenben éppen a túl nagyméretű szoba miatt nem sikerült optimálisan érvényesülni. De mivel az új szervezőknek sikerült új - és régi új - erőket bevonni (némely magyar gyártót is) az utóbbi idők monopolhelyzetének begyöpösödéséhez képest, szerintem több szakmai tudás került be az installálásba is, mint a Hifi Show-n. Itt ugyebár erősebb is volt az audiofil ízlésjelleg a kiállítók között, kevésbé volt vásári jellege, közelebb állt a HES típusú felfogáshoz. És persze több helyütt is érzékelhető volt, hogy kisebb változtatásokkal vasárnapra már sikeresebben installáltak, mint szombatra - típuspélda a szombaton sprődül megszólaltatott Core/MBL rendszer, ami vasárnapra bizonyos adaptációk révén a kiállítás hangja lett, ahogy az el is várható az MBL-ektől.
    Nekem két nap kevés volt rá, hogy mindenhova értelmesen eljussak, főleg, mivel meg-megesett, hogy valahova többször kellett visszamenni, mire egyszer befértem. Plusz a szakmai előadások is fogyasztották az időkeretet, ezek persze zömében Koscsó Feri szervezésének köszönhetően jöttek létre - akinél a zeneanyag is más volt, mint a többségnél.
    Hogy a gyártók, keresekedők mennyire kommunikáltak a látogatókkal, az mindenkinek az egyéni habitusa, de kaptunk információt mindenhol bőven, ha nem eleve, akkor kérdésre.
    Viszonylag sok jó hangot lehetett hallani, sajnos a szokásokhoz híven a játszott anyagban legnagyobb arányban a tipikus demonstrációs "zenék" kaptak szerepet. Remélem, sokan rácsodálkoztak az ilyesmiben tapasztalatlanok közül, hogy az analóg konzervzene még mindig mennyivel élőbb zene, mint a digitális.

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

Új hozzászólás Aktív témák