Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • user137

    őstag

    válasz marositech #7045 üzenetére

    nekem a toldy-féle Samurai ZZ van most az SG06-ban, teljesen jó csendes cucc. Egyetlen hibája, h nem fér be a saját ventije a táp alá, de a táp szív kifelé - egy 92x92x10mm ventivel szívva a procihűtőt sztm ez teljesen korrekt megoldás lehet.

    a másik lehetőség a scythe shuriken lehet, megfordított duplamagas ventivel (mert azon meg 100x100x10mm-es venti van.

    a VGA-ból célszerű egy "hátsó pörgettyűs" zárt hűtős verziót tartani, ami a második sloton kifújja a házból a levegőt, így az nem rontja a ház hőháztartását.

  • zodo

    nagyúr

    válasz marositech #7045 üzenetére

    Jól ismerem az SG05-öt, nekem is olyanom van. :)
    Venti fordítás jó ötlet elvileg a "gyengébb" procikhoz elegendő ha csak a táp ventije húzza le a prociról a meleg levegőt persze más kérdés hogy ez mennyire tesz jót a tápnak.

    "Nyílván a procinak nem mind1, hogy 55 fokon van vagy 40 fok alatt, 24/7 üzemidőben."

    Hát non-stop üzemre nem egy ilyen gépet szokás építeni. :N , de gratula hozzá. :C

    (#7046) xeon.Szab

    Big Shuriken-t én sem azért vettem mert jó eredményeket produkált a tesztekben hanem mert mint a tied is egy fokkal halkabb a gyáritól ill. biztam benne hogy némileg hűti majd a chipset bordát is.

    Igaz elfeledkeztem hogy csak parlagon hever még a géped.
    Múltkor néztem egy tesztet és abban kb. + 15-20 fok különbség mutatkozott de majd kiderül nálad mennyire megy majd fel mert ugye ház és ház közt is sok különbség lehet és még ott a szellőzés milyenségi tényező is.

    (#7047) HeavyToys

    Paneltáposban nem nagyon tudnék hirtelen ilyen házat megemlíteni. :(
    Azon típusú házaknál inkább a Slim ODD a jellemző.
    Ha nem ragaszkodsz a max. 120W-os tápegységhez akkor a pl. SPIRE PowerCube - SPM210B 300W ajánlanám.

    (#7050) marositech

    Ha így tennéd a Samut akkor elférne vagy nem?
    Esetleg vedd le a ramokról a bordát azt hiszem azok amúgy is csak ártanak.
    Csak vicceltem, nyilván nem azért vetted hogy levedd róluk!
    ,de egy próbát megér. :K

    (#7052) user137

    "urak, most én is utánanéztem a dolgoknak - az SG05/ban a fron venti nem szabályozós??"

    Nálam szabályzós. :U

    Gyári venti közösen használja az alaplapi aljzatot egy Coolink swif 120P-el és mindkettő szabályzott. Nem lehet hogy nálad nincs engedélyezve pl. a BIOS-ban a opció?

Új hozzászólás Aktív témák