- Korszakok keverednek a HYTE legfrissebb, lekerekített külsejű házában
- Egy éven belül háromszor csinálta ki saját CPU-ját a Corsair méregdrága PC-je
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- Most állítólag törölték a korábban pletykált GeForce RTX 50 Super sorozatot
- Eleinte nem kíméli majd a pénztárcákat a Panther Lake
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gaming notebook topik
- Billentyűzet gondom van
- Kinéztél egy RTX 5060 Ti-t? Lehet jobb, ha lecsapsz rá!
- A VRAM sávszélesség titka: tényleg ez a teljesítmény kulcsa?
- Házimozi belépő szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Blu-ray lejátszók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Melyik tápegységet vegyem?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
batagy
őstag
válasz
#16939776
#12406
üzenetére
Jó éjjelt!
Örülök hogy van itt egy táp szakértő!
Végre valaki helyreteszi a dolgokat."Az erről szóló linket beraknád?! Én erről -a típus száma alapján rákeresve- semmi komolyabb információt nem találtam "
"Ha megnézed a bemenetén a kondenzátorokat. és 16V-ot ír a kupakja, akkor ezt a "rejtélyt" megoldottnak tekinthetjük. mod: írtad hogy 14,8V-ig képes fogadni a bemenő-feszt..."
Hát csak ennyi infó van, mint ami a paneltáp áruház weboldalán ki van írva. Ott írták hogy "Bemeneti feszültség: 12 VDC (11,2 - 14,8 VDC)", bár ettől még simán el tudnám képzelni, hogy akár kamu is lehetne. Azonban megnéztem a nyákot, és tényleg 16V-os kondik vannak rajta!
"Ha valóban tudna "szabályozni" (step-Down converter) akkor a működéséhez 12V-nál nagyobb feszültség kellene (15-24V) és letiltaná magát ha csak 12V-ot kapna a bemenete(közel 100%-os kitöltési tényezővel kellene dolgoznia a kapcsolóelemnek, de így is csak 1-2V-al kevesebb feszültséget tudna a kimeneten kiengedni mint a bemenet!
Azt is valószínűsítem hogy olcsóbb, nagyobb feszültségű pl.:19V 3,5A "brick"-el árulnák ebben az esetben."
Na az valóban érdekes, hogyha le kéne magát tiltania... Viszont itt a topikban Pista0001 írta a 12350-es hozzászólásban, hogy a 11,2V valószínűleg azért megengedett, mert még belefér az ATX szabványba. Mondjuk érdekes akkor is, hogy engedi. Szerinted valami sumák van, vagy tényleg ráereszthetünk nagyobb feszt?
"Aktív PFC: Mióta próbálok tényleg néma gépet építeni, nekem nekem nincs jó tapasztalatom vele. Így vagy úgy de ciripel a táp, mármint a PFC tekercse a be-ki kapcsolási frekvencia(PWM) ütemében ....
Így nem merem egyértelműen ajánlani hogy aktív pfc-set vegyél, neked kell kipróbálni."Na ezt jó tudni, hogy az aktív PFC-s ciripel. Mondjuk a Seasonic nagy táp nem ciripelt, de az komolyabb cucc is. Én első körben a 90W-os rendes desktop kiszerelésűt gondoltam jónak, mert Aktív PFC-s, de akkor lehet hogy 60W-ossal kellene próbálkozni.... Hmmm.
Egyébként milyen hátrányai vannak annak, ha sok a meddő teljesítmény?
"A Meanwell-el egyébként nekem is jó tapasztalataim vannak!"
OK.
"Ezeket a rácsosakat ajánlom, de egyrészt kell neki valami dobozt csinálni, ami meggátolja hogy direkt beleömöljön/beleessen valami(vagy belerakod abba a dobozba amit pc-t is tartod
), illetve kellene legalább 1db olvadó biztosíték elé, terméseztessen védőföldet is be kell kötni!!!"De szerinted ezek jobbak mint a desktop műanyag dobozos kiszerelésű?
Viszont az is világos, hogy akkor ezeket nagyon óvatosan és odafigyelve kell kezelni, beszerelni, mert életvédelmi kockázattal jár ha rosszul van bekötve vagy kioldódik a csavarozás. A biztosítékra nincsenek valami kész megoldások, amit csak be kell kötni vagy csavarozni?
"Elkészült a mini "gépem" -poszt korábban- "Sima" pico psu került bele, mert a Wide-inputos változat ciripelt, pedig mennyivel könnyebb dolgom lett volna... " Na, én pont ugyanígy gondolkoztam. Először Wide Inputos Picot akartam, 19V-os táppal, de több helyen olvastam hogy ciripel a Pico, ezért nem azon az úton indultam el. Ezek szerint ezt te is megerősítetted, mármint a Wide inputos ciripelését.
Ha jól értem, akkor te is most a külső táppal küzdesz, és passzív PFC-set akarsz csinálni.
Most milyen külső tápegységed van a sima Pico-hoz?
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BESZÁMÍTÁS! Xiaomi Mi 2K 27 165Hz IPS QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ APPLE WATCH ULTRA 2 NATURAL TITANIUM 49MM -1 ÉV GARANCIA - MS3715, 98% AKKUMULÁTOR
- Apple iPhone 13 Pro max 512GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Végre valaki helyreteszi a dolgokat.
), illetve kellene legalább 1db olvadó biztosíték elé, terméseztessen védőföldet is be kell kötni!!!"

