Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Vladi #83 üzenetére

    Asztalin könnyen lehet, hogy FreeBSD lesz, ha végre stabil lesz a 13. Az már elvileg tud FreeSync-et. A szerverre kell most a CUDA, és a FreeBSD-hez nem ad az nvidia normális drivert, úgyhogy az esélytelen megoldani FreeBSD-vel. Eredetileg arra gondoltam, hogy legyen ESXi, aztán egy Linux a TensorFlow-hoz és egy FreeBSD szervernek, meg akkor már egy pfsense routernek. Viszont jóval több idő összehozni, mintha veszek egy Mikrotik routert és a szerverre csak egy Linuxot szórok fel. Februárra működő TensorFlow-ot akarok, hogy elkezdhessek dolgozni, mert április 30 a határidőm. Nem tudom, hogy ez diplomának számít e, egy éves posztgraduális képzés.

    Ezek vannak systemd mentesek distrowatch-ról, amiket néztem:

    Antix 18 X G C B
    PCLinuxOS 24 X G C P
    Slackware 34 W G C P
    Alpine Linux 37 - B
    Void 44 W G B P
    Artixlinux 52 W G P

    W - wayland + xorg
    X - xorg
    G - gparted
    C - GCC 10
    B - busybox
    P - pulseaudio

    Ezek közül, amiről már hallottam vagy próbáltam az a Slackware, Alpine, Void, Artix. Az Alpine fele húzok, mert minimalista, és úgy tűnik mióta legutóbb néztem, azóta már vették a fáradságot, és csináltak hozzá dokumentációt. A Slackware és az Artix, amik még érdekelnek, a Voidnál már a telepítés sem sikerült legutóbb, a többit meg nem ismerem.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Vladi #83 üzenetére

    A GhostBSD-nél azért lehetnek driver jellegű gondok. A hw.syscons.disable nélkül FreeBSD 12-nél kernel panic van nálam, mert valahogy a konzol nem kompatibilis az amdgpu driverrel, és boot alatt ha ír valami a konzolba, akkor meghülyül az egész. FreeBSD alatt megfelelő beállításokkal ki lehet hozni úgy, hogy működik. Talán a 13-as verziótól ezt is orvosolják, passz. A GhostBSD-nél ugyanez előjön és bedöglik bootoláskor. Írtam nekik, azt mondják nem foglalkoznak vele, pedig csak két sort kéne bevinni a scriptjükbe. Gondolom egy FreeBSD alól be lehet mountolni és átírni a konfig fájlt benne, csak hát ugye elvileg az lenne az egész lényege, hogy csak rádugod és megy, nem kell mókolni... Így meg nem igazán tudom, hogy mit gondoljak a supportról, hogy ennyire nem érdekli őket. Majd megpróbálom újra ezt is, ha már 13-as verzióra épül.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák