Hirdetés
- Szegmenses LCD kijelzőt használnak a DeepCool új vízhűtői
- Feltételt szabott az USA az Intelnek a CHIPS törvény biztosította pénz mellé
- Nem igazán reklámozott képesség lesz az új Arc sorozat legnagyobb előrelépése
- Legalább 200 kínai cég kerülhet az USA új szankcióinak célkeresztjébe
- Egyelőre nem hozta meg az áttörést a Qualcomm PC-s rohama
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen egeret válasszak?
- Házimozi belépő szinten
- Kompakt vízhűtés
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ffodi
veterán
válasz Bozso68 #33161 üzenetére
Ezek olyan nyomtatók, amiket megveszel, kicsomagolsz (pár apróságon kívül nincs szükség összeszerelésre, mert össze vannak szerelve), kiszintezed és a default beállításokkal jónak mondható nyomtatványokat készítesz már akár elsőre is. Menet közben sincs szükség különösebb barkácsolásra, max. akkor, ha pl. ventilátorokat akarsz cserélni, vagy egy jobb fan duct-ot akarsz feltenni. Ahogy a kolléga is említette, fontos tudni, pontosan mit szeretnél velük nyomtatni, mert az ajánlás ettől nagyban függhet.
Továbbiakban saját tapasztalatok a két nyomtatóról.
Mindegyiken zárt FW van, belenyúlni nem igazán tudsz, de nem is kell, paraméterek (egy része) azonban kimenthetők és módosíthatók. Módosítani általában csak az extruder e-stepjét érdemes, illetve az x ás y tengelyekhez tartozó stepet (kalibrálás), amennyiben szükséges. Mindkét nyomtató direct drive extruderrel rendelkezik és egyikhez sem adnak gyárilag all-metal hotendet, de ez nem is feltétlen kell (külön lehet venni hozzá gyárit, ha szükségesnek érzed). Az X-PLUS-hoz jár egy komplett high-temp extruder, amin acélfúvóka van és a PTFE cső helyett PEEK-ből van a cső, így 300 °C-ig elmehetsz a hotend hőmérsékletével. A fűtött ágy majdnem 10 mm vastag alu lap, amin egy build-tak (jellegű?!) kétoldalas mágneses (levehető) építőlap van (amiből kapsz 1 tartalékot is). 3-pontos manuális kiszintezés után sok nyomtatás mellett sem megy sehova, általában csak szerelés után érdemes újra szintezni. Auto-szintezés nincs, nem lenne rossz, de tapasztalatok alapján nem kell, mert mind az építőlap, mind az alatta lévő alu merev és sík. Gyárilag nincs filament runout szenzor, de utólag lehet hozzá venni. A gyári support nagyon gyors és segítőkész, bármilyen megkeresés esetén max 1 napon belül válaszolnak.i-Mate S:
- Költséghatékonyabb megoldás
- Nincs hozzá high-temp extruder (pluszban), viszont egy komplett tartalék van, amin gyárilag 0.2 mm-es sárgaréz fúvóka van
- Meanwell táp
- Szimpla Z-tengely
- Gyárilag relatíve hangosak a ventik, de cserélhetők
- TMC2209 stepper driverek
- Mivel ez egy újabb modell, pár mechanikai "bakit" javítottak rajt, ezeket az X-PLUS-on kézzel kell orvosolni (amennyiben zavar, és az új rev-en nem módosították gyárilag), pl. extruder szalagkábel elvezetés
- Kiválóan tudsz nyomtatni vele PLA-t, PETG-t, ABS-t, TPU-tX-PLUS:
- Valamivel drágább
- Van hozzá pluszban egy komplett high-temp extruder (így nyomtathatsz vele filamenteket 300 °C-ig), 0,4 mm-es acél fúvóka jár hozzá
- Nem csak kívül de a nyomtatótéren belül is elhelyezhető a filament
- Meanwell táp
- Dupla Z-tengely, stabilabb
- Gyárilag relatíve hangosak a ventik, de cserélhetők
- A4988 stepper driverek, valamivel hangosabb, mint az i-Mate S, gyári ventilátorok esetén viszont kb. nincs különbség
- Kiválóan tudsz nyomtatni vele PLA-t, PETG-t, ABS-t, TPU-t, Nylont, egyéb high temp filamentet 300 °C-igSlicer tekintetében a gyári QidiSlicer teljesen használható, technikailag egy Cura kicsit átszabva. Ha részletes és apró modelleket akarsz nyomtatni, akkor érdemes 0,2-es fúvókát venni (ha nem adnak hozzá), minimális rétegvastagság, amivel tudnak nyomtatni 0,04 mm.
[ Szerkesztve ]
"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája
-
Wasquez
senior tag
válasz Bozso68 #33163 üzenetére
De biztosan finomabb lesz a felület, de nem ez a lényege a dolognak, nem összemérhető a kettő!
Ha használható alkatrészek, szerszámok nyomtatása a fő cél és akarsz valami modelleket is nyomtatni, akkor filament, de nem fogsz szép 1:120 részletes maketteket nyomtatni.
Ha a makett nyomtatás a cél, akkor műgyantás, nagyon szép részletes maketteket tudsz csinálni, használható alkatrészeket, szerszámokat nem nagyon.
https://www.youtube.com/watch?v=d33E7Lcvebk
PC
-
ffodi
veterán
válasz Bozso68 #33172 üzenetére
Persze, veszel kb. 3k-ért egy 0,2 mm-es sárgaréz fúvókát (például innen) és kicseréled a gyárit.
"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája
-
fabula
őstag
válasz Bozso68 #33754 üzenetére
Nem lehetetlen bowdenes nyomtatókkal TPU-t nyomtatni, csak sokkal nehezebb és lassabb, többet kell játszani a beállításokkal. Hiába dual gear az extruder, nem ez a probléma, hanem az, hogy a filament rugalmas és a bowdenben az adagoláskor illetve visszahúzásnál (retract) a hosszú út miatt, ami az extrudertől a hotendig vezet, a rugalmas filament összenyomódik és nyúlik, ezért kevésbé lesz egyenteletes az anyagáramlás, mint a merev filamenteknél, emiatt pedig a nyomat is egyenetlenebb, csúnyább lesz. Általában keményebb, 95-ös rugalmas anyaggal érdemes bowdwnwsnél próbálkozni, de fentiek miatt csak lényegesen kissebb sebességgel nyomtatva, pl. max 20 mm/s-el. A direcdt drive ezt küszöböli ki az extridertől a hotendig tartó rövid úttal, de még azzal is lassabban érdemes nyomtatni a TPU-t, ha szép eredményt akarsz.
-
fabula
őstag
válasz Bozso68 #33758 üzenetére
Sajnos a Vyperrel nincs személyes tapasztalatom, de mivel szerkezetileg ez is egy Ender 3 klón, az általad leírtaknak jó lehet, bár a szerkezeti elemeknél minden 3D nyomtatónál vigyázni kell az adott anyagból készült nyomat teherbíró képességére, esetleg hőállóságára, attól függően, mire akarod használni. Mivel ezekkel az olcsó nyomtatókkal nem lehet lényeges átalakítás nélkül komolyabb anyagokat nyomtatni (pl. PC), marad a PLA, PETG és ha burkolod, akkor az ABS, mint lehetséges anyagválaszték. Na meg a teherbírásnál arra is figyelni kell, hogy a rétegekre hossz vagy keresztirányban van-e terhelés, ezért lehet, hogy a célnak megfelelő irányultsággal kell szeletelni, hogy erősebb legyen.
[ Szerkesztve ]
-
Saccco
nagyúr
válasz Bozso68 #33903 üzenetére
Eldugul a fej. Elmelegszik (heat creep) vagy hézag van a PTFE cső körül. A túl lassú nyomtatás miatt is lehet heat creep.
█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █
-
Tikakukac
titán
válasz Bozso68 #33933 üzenetére
Átgondoltam, dolgoznom kell. Mindenesetre nyugodtan lehet venni Endert. Ahogy ezek sem hibátlanok úgy semmi más sem az, ezen az áron meg végképp. A kegyetlen erős közösségi support az, ami miatt felülkerekedik.
A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.
-
azbest
félisten
válasz Bozso68 #33935 üzenetére
az a hobbink, hogy moddoljuk a 3d nyomtatót de amúgy tényleg. Ha valaki csak nyomtatni akar dolgokat és nincsenek irreális elvárásai, akkor az alapgépekkel is kb menni szokott.
Meg van, aki ügyetlen vagy beszop valami számára rejtettebb hibát néha (pl törött extruder vagy más nyűg). -
Wasquez
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- HP EliteBook 830 G8 Notebook Ezüst (13.3" / Intel i5-1135G7 / 16GB / 256GB SSD / Win 11 Pro)
- Bontatlan Lenovo ThinkPad P16s Workstation LAPTOP -50% 16" Ryzen 7 PRO 6825U 16/512 RADEON 680M FHD+
- Asztali i7-4790 16GB RAM Asus RX 550 játékra fogható gép
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 14,2 M3 Pro 2023 18GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Gamer PC, I3-10100, 8 GB RAM, 240 SSD, monitor, billentyűzet, egér
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest