Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnywalker

    őstag

    válasz ggg1 #22440 üzenetére

    Ahonnan elkezdted a vitát az Kaci84 konfigjától indult.Gamer lapja van ami 1600Mhz ig fogad ramokat.Tehát ha 1866-ost vesz akkor sem tudja magasabb frekin járatni! Arra írtam, hogy nincs szüksége attól magasabb frekis ramokra, ha érthető...Az általad leírtak kis részére válaszoltam?Kicsit utána kellene olvasni a tuningnak.Intel rendszernél már ha ddr3-ról beszélünk 1600Mhz felett (Amd-nél akár 1866 is szabvány akár) ANNAK SZÁMIT.Nem semminek vannak 2400-as egységek, 3000-es OC-s lapok, grafikus alkalmazások profitálhatnak belőle persze.De ezek garantált működésére gyári garanciát nem adnak az előállítók...
    Ha te magasabb frekvenciás ramot szabványos (1600MHz) rendszerben, alacsonyabb frekvencián járatsz, jobb időzítéssel járatsz az nem tuning.VISZONT!Vannak régebbi ddr3-as 1333-as és 1066-os chipsetek, procik (ezek jellemzően egyoldalas ramokat igényelnek) amelyeknek néha még az újabb fejlesztésű 1600-as ramok is inkompatibilisek.
    Remélem érthető voltam, de ha 50-100 hsz-t visszaolvastál volna, találkoztál volna ilyenekkel is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák