Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Ittnemaz #30455 üzenetére

    ne terjesz hülyeséget.

    Jó ötlet, mert a hozzászólásodban is van felesleges túlzás.

    onnan egy idözitett bomba: mikor lesz virus, zombihálozat része, rá trojai, 0 day hiba, folytassam?

    Folytasd!
    Mikor lesz virus, zombihálozat része, rá trojai? Mint most, vagy tegnap. Pont az általad is linkelt példák rá, hogy hiába használná a legfrisebb windows-t, a rajta futó IE, FF, vagy AdobeReader ugyanúgy támadható. Ebből a szempontból tehát tök mind, hogy XP, vagy 8.1 alatt fut a FF, az ugyanúgy támadható. Mert nem az oprendszert támadják, hanem a rajta futó programokat!
    Hogyan lesz belőle zombi, ha a víruskergető (előbb, utóbb) felismeri azt a kódrészletet ami zombivá tette a gépet, és jó eséllyel ki is takaritja. Legyen az XP vagy 8.1.

    Egyedül a 0day sebezhetőség marad az XP problémája. Értem én, hogy nem lenne kijavítva, de hogyan lenne kiaknázva széleskörben?

    Aki ennyire ragaszkodik az XP-hez, annak már van egy jól bevált programgyüjteménye amihez szintén ragaszkodik. Mi venné rá, hogy futtasson egy olyan programot, ami kihasználja ezt a sebezhetőséget?

    Egyetlen dolog miatt fogják elhagyni az emberek az XP-t: A kedvenc programjuk/gépük annyira elavul, hogy már nem kezeli le azokat az új technológiákat amiket nep mint nap használ. Pl. a youtube olyan codec-et kezdene el használni, ami nem létezik XP-re.

    Az XP támogatás megszünése körüli hisztéria legalább olyan furcsa számomra, mint az, hogy a Vista milyen rossz oprendszer. Még nem találkoztam a napi teendőim intézése során azzal, hogy Vista alatt a 2+2 eredménye 5 lett volna. Igazából még sehol nem olvastam egy pontokba szedett gyüjteményt, hogy azért ne használjak Vistát mert ...

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák