Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bubumaci007

    csendes tag

    Sziasztok tanácsot szeretnék kérni gép vásárlás miatt.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? március eleje
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 140 ezer ssd-vel
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    CAD meg még egy kicsi CAD szinte csak CAD
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Max Wot de nem vagyok nagy játékos
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindkettő
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! kell minimum egy 60gb-s
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14-15 de nem kell nagyfelbontás mert külső van
    (8) Notebook tömege? mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle, linuxot szeresse
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 8gb ram nem ártana
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) fingerprint reader van most de az nem lesz most úgy érzem :D
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? CAD
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs csak annyi hogy A betűsek kizárva (Asus, Acer)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt is garival, új is min 1 év gari

    [ Szerkesztve ]

    Enyém volt a -= Millenium Falcon =- , de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma... állítólag lenyomták vele a Birodalmat

  • bubumaci007

    csendes tag

    válasz thomeef #54239 üzenetére

    Most egy P6100-al szerelt gépet használok Intel gma HD-val és a videókártya gyenge benne tehát az i3-at ezért nem láttom szükségesnek mert nem dob annyit mint egy ssd (volt egy kölcsön ssd-m 12 másodperc alatt töltötte be a cad fájlt amit hdd 3 perc alatt), 4gb ramot használok elég az is csak 8gb-t gondoltam hátha jobb.
    Amúgy az még van hogy vinyó meg ram bővíthető garanciavesztés nélkül??

    [ Szerkesztve ]

    Enyém volt a -= Millenium Falcon =- , de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma... állítólag lenyomták vele a Birodalmat

  • bubumaci007

    csendes tag

    Sziasztok

    Van valakinek tapasztalata arról hogy Intel HD 4000-n cad programok hogy mennek, mert nem mindegy hogy ugyanannyiból üzleti gépet veszek intelel, vagy consumer gépet integráltal.
    http://mobilarena.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_54237-54237.html
    Válaszokat előre is köszönöm :)

    [ Szerkesztve ]

    Enyém volt a -= Millenium Falcon =- , de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma... állítólag lenyomták vele a Birodalmat

  • bubumaci007

    csendes tag

    Sziasztok!

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    3 héten belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150e
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Cad programok-ra, kicsi játék 2-3 éves játékok
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    régebbi nfs-ek meg wot
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    mindkettő
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    később mindenképp 2 hónapon belül
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    14 15 col matt előny
    (8) Notebook tömege?
    mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    8 gb ram
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    most van ujjlenyomat olvasóm :D
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    igen Catia, creo inventor
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_B590_Intel_Core_i3_3110M_4GB_320GB_NVIDIA_DOS_Fekete_LENOVO-B590-59-389658_11251.html +4gb ram
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_U510_Intel_Core_i3_3217U_4GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Grafitszurke_LENOVO-U510-59-393107_9270.html +4gb ram
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    használt is jöhet ha van valami 1 év garival min

    Na és a legfőbb kérdés hogy a mennyit számít hogy az egyik gt720 csak 1 gb a másik meg 2gb, mert ha nem sokat akkor egyértelmű hogy a b590 a jobb matt kijelzős meg ujjlenyomat olvasó is van benne (igen nekem fontos meg megszoktam a B560-ba :D) meg mintha olvastam volna hogy abba is van msata?

    Enyém volt a -= Millenium Falcon =- , de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma... állítólag lenyomták vele a Birodalmat

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés