Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dokiph

    tag

    válasz villamos #137061 üzenetére

    Szia !
    Bár nem vagyok szakértő, de hetek óta tanulmányozom a monitor témát, mivel egy 2018 körüli, VA 24colos/60Hz-es Samsung-ot "bámulok" éppen, és nagyon nem szereti már a szemem.
    1) Amit eddig leszűrtem a tesztekből és itt a fórumot olvasva az az, hogy az LG korrekt általában, ha garanciális probléma van + sok boltnál 3év garisak alapból a panel-ek. Dell kiemelkedő talán még ebben, tehát a gari ban/ügyintézésben (biztos van még más is).
    2) ..ha nem kell a HDR effektus (az általában 200ezer Forint körüli monitoroknál élvezhető kategória amúgy is), és 2k-ban gondolkodsz leginkább (2560x1440), meg aztán amennyiben fontos az "out of box" színhelyesség például, mert fotózol is, vagy videókat is készítesz, családi dolgok/albumok, stb...
    ...akkor pl.--> LG 27GR83Q-B dicsérik sokan.
    Most éppen akciós ebben a shop-ban.

    Plusz érdemes például átgondolnod, hogy sokat nézel-e filmeket/sorozatokat (én magam a filmeket igen), mert akkor a VA előnyösebb az általában jóval komolyabb kontraszt-értékek miatt. (Tehát mondhatni talán, hogy jó "hétköznapi mindenesek".)
    Megijedned sem kell amúgy, mert most már abban is vannak gyors, szinte "elmosódás mentes" (ghosting/smear) vagy mentesebb panelek.
    Öcsémnek egy Dell S2721HGF típus van kb. 1,5éve , ami VA-panel, 1500R íves (most már olcsóbban adják, nagyon megéri), ez 1080p/165Hz, de csak lesek, hogy nála milyen jók a színek, az élesség/gyorsaság, még az én "gyenge" szememmel nézve is. Meglepően gyors VA panel, mindenfelé dicsérték a cikket/tesztek.
    (Öcsémnek pedig vannak igényei ebben az FPS, "fast shooter" stb. témában. A RTINGS-en tesztelték az övét, ott is érdemes olvasgatni, hogy miket ajánlanak. A mi esetünkban csak hálásak lehetünk, hogy utána néztem neki, mert azóta is kiváló a Dell, egy panasza sincs rá.)
    Tény, hogy akinek a nagy Hz, tehát képfrissítés a legfontosabb, akkor annak az IPS lehet legjobb választás a "kompetetív", tehát FPS, stb. "fast paced" játékokhoz, de a legújabb monitoroknál, olvasva/megtapasztalva és nézve a teszteket, ez most kezd megváltozni 2-3 éve.
    Érdemes átgondolni a fontossági sorrendeket, mert szerintem sokunk hosszú távra tervez egy monitorral.
    Sok sikert hozzá neked is ! :)
    (Sorry, ha elírtam valamit, vagy nem jól érthető bármi is.)

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz KAMELOT #137066 üzenetére

    Megértelek, de sajnos anyagiak miatt nem válthattam. Csupán arra akartam célozni ezzel, hogy hiába 24col/1080p az én 60Hz-es monitorom, az öcsém 27col/165Hz-es Dell monitora egy teljesen más dimenzióra nyíló eszköz. s én csak fogom a fejem, hogy mennyivel komolyabb az a Dell. Abszolút más minőség, pedig az még kisebb ppi-s 1080p, mégis. Színek/élesség/a betűk olvashatósága, a kontraszt, stb..
    Tehát nem mindegy a panel általános minősége/milyensége + az elmúlt 3-4(?) év fejlesztései komolyak voltak, ez tagadhatatlan.
    ...de aláírom, hogy 27col méretben a 2560x1440 az ideális.

    Ultra-wide tekintetében erről az új Asus 34col típusról ti tudtok valamit (mert teszt/cikk még nem nagyon van róla) esetleg ?
    Monitorral mindig hosszú távon tervezek, tehát jól jöhetne a tudása/csatlakozók száma. Új típus elvileg.

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Ibituba #137096 üzenetére

    Szia !
    Én csak pár hete kezdtem el "monitor fotel-szakérteni" úgymond, szóval magam is keresem az ideálisat még.
    Kb. ha most ennyi a maximum kereted és feljebb nem tudsz menni, akkor ez minőségben egy hatalmas előrelépés lesz neked. Az LG monitorok között érdemes lehet szétnézned.

    Esetleg a "zöld, kiabálós ufó-s boltnál" még ezt (most jó áron) --> LG 24GQ50F tudnám javasolni hasonló áron, amennyiben jó neked a VA panel is (ha a fontosak neked az online FPS, tehát a kifejezetten gyors menetű játékokkal gyakran játszol, akkor nem a lehető legjobb, bár nem rossz így sem).
    Viszont cserébe nagyobb kontrasztja van, ami pl.jobb, ha sokat olvasol a monitoron, de még inkább filmek nézésekor, sorozatok, tehát, ahol sok a "fekete" avagy sötét háttér.
    Nagyon világos, napfényes szobába viszont egyiket sem ajánlanám.
    (természetesen, ha megoldható függöny, stb kisebb elsötétítés/kevés lámpafény használata ott, ahol használod, akkor tökéletesek).

    Arra figyelned kell még, hogy ezeknek "újabb" tjpusú csatlakozóik vannak, tehát ha nincs a gépeden most HDMI vagy Display port kimenet, akkor átalakítót is vegyél majd!

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Ibituba #137098 üzenetére

    Amennyiben ez most a kereted rá, és nem szeretnél nagyobb méretű és felbontású monitort használni, akkor igent mondanék.
    Továbbá, ha amúgy is kevés helyed van az asztalodon/helységben, akkor tökéletes lesz.
    Viszont, ha nagyon sok órát ülnél előtte napi szinten, akkor 27col és 2k felbontást javasolnak itt általában, ahogy visszaolvastam sokat. Természetesen az drágább "hadművelet" lesz úgymond. :)

    Mindenképpen az LG-t javasolnám a garanciális dolgok miatt. Nálunk itthon van 2 LG monitor/tv is, ebből a tv hamar elromlott a vásárlás után, de hamar javították itt, a helyi/városi szervízben. Van egy "őskövület" LG monitorom, +10éves történet, de ott is könnyen ment a szervíz/ügyintézés és máig működik tartalékként, ha kell.

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Ibituba #137101 üzenetére

    Igazán nincs mit. Remélem beválik és tetszik majd neked a típus ! :)

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Celithrandi #137103 üzenetére

    Természetesen "inch"-ről volt szó.
    (Hibáztam, nem tagadom. Gondolom mással ez még sosem történt meg.)

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Roland8622 #137162 üzenetére

    Szia !
    Szerintem, ha a monitor témában előrelépést szeretnél, akkor nehéz kicsit a választás.
    (PC-t gondolom nem szeretnél most újítani.)

    Az előző ajánlást is gondold végig, de én most VA panelt mondanék neked elsőre, ha a legfontosabb prioritás a film/sorozatnézés nálad.
    Az IPS-ek sem rossz választások, sőt (a "gyors jelenetekhez" játékok esetén, például FPS, stb. a legjobbak most még).

    Tehát, amennyiben marad ez a videokártyád/számítógéped a jövőben is (még legalább 2-3-4 évig), akkor én személy szerint egy olyan monitort ajánlok most, amit amúgy nem szoktak a többiek itt általában (27inch/1080p felbontás), de erről van tapasztalatom.
    A testvéremé, és ő finoman szólva is sokat ül a gépnél és elég "white-szemű"/igényes ebben úgymond.
    Neki ez a DELL S2721HGF típusú monitora van, és egy darab panasza sincs, pedig sokat "UT"-zik, Doom, stb retrók is. (régi Unreal Tournament, ahol sok sötét pálya van, + plusz directx11 mod/HD textúrák, meg minden "fene-fenét" is feltett hozzá, és meglepően jól néz ki nála), továbbá nagyon gyors kis monitor ez FPS-ekhez is, és ez a legfurább, de a tesztek is ezt mutatták.
    Filmekhez mivel VA, ezért "mélyek"/szépek a sötét jelenetek, és a betűk is kiválóan olvashatók rajta, én magam ha nem tudnám, akkor azt gondolnám, hogy komolyabb a felbontása, mint amilyen.
    Kb. 50-60-70 cm-ről (mikor milyen közel ül öcsém) nézi, számtalanszor meglestem már én is nála, és elcsodálkozok mindig a színeken/élességen (rx 6800, amd kártyája van).

    Most lejjebb ment az ára pár napja. Amikor mi vettük akcióban (kb. 2022 vége felé 86ezer Ft-ba volt), akkor az átlag ára körülbelül 100 -120 ezer FT között mozgott, csak rövid ideig akciózták. Vidiket/teszteket láthatsz róla a "jútúb"-on (szöveges teszt pl. a "rtings" oldalán találod, ahol egészen meglepő módon dicsérik). Tény, hogy nem a legújabb va panel, de most nagyon sok teszt átnyálazása után, és ebben a méretben/árban, biztosabbat nem tudok mondani, mint amiről saját tapasztalatom van.
    (Anno "rtings" oldalán cikk-ből választottam ki neki, ott is kiemelkedett a többi budget monitoroknál, de nálunk itthon nem éppen "büdzsé" ára volt, itt többet elkértek érte.)

    Itt ajánlanám megvenned az --> "Oazis" nevű boltban, akár a "pixelgaranciával", mert akkor kibontják az adott darabot, és alaposabban átnézik neked, hogy egy minél jobbat/bevilágítástól mentesebb darabot kaphass kézhez (legalább is ezt írják ott, többet sajnos én sem tudok még tapasztalatból, de reméljük, hogy így megy ténylegesen ez a kiválasztásos dolog).

    Olcsóbban van még talán a 24-es méretű, de persze az előző-nél nyilván az is jobban beállítható, konfigurálható lenne/nagyobb Hz-el/egyéb funkciókkal ellátott képernyő,
    úgy mint például ez az ---> akcióban kapható LG 24gq50F-B
    Viszont ennél olyan helység ajánlott, ahol be tudsz minél jobban/legalább közepes mértékben sötétíteni és kevesebb lámpa/led/stb fényt használni körülötte a filmekhez/sorozatokhoz, mert kisebb a fényereje. Közvetlenül ablak mellé vagy ablakkal szembe fordított asztalnál használni nem a legjobb talán.

    Természetesen mindkettő monitor évekkel újabb fejlesztésű/jobb típus, tehát remélhetőleg tetszeni fog neked ! :) Személy szerint én is mondjuk 27"-est vennék ma már inkább, de ha kevés helyed van, és nem sokat ülsz gép előtt, akkor ez egy olcsó, és nem rossz megoldás.

    ...ha mégis tervezel számítógépet újítani hamarosan (max fél/1 vagy 2 éven belül), akkor még írd le ide nekünk mindenképpen, hogy milyen processzort/videókártyát tervezel bevásárolni, és akkor még okosabbat, akár jobb alternatív tippeket tudnak neked adni majd többiek szerintem !
    Játékhoz pedig Franklin ajánlásai is egész biztosan kiválóak, gépcsere esetén meg főleg. Anélkül én nem költenék most többet a szükségesnél, de ez csupán egy tanács.

    A legjobbakat kívánom a választásodhoz, s bármelyik legyen, remélem elégedett leszel vele ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz Roland8622 #137167 üzenetére

    A képfrissítés természetesen valós ezeknél, és fura módon magam is inkább retró játékokhoz használnám, vagyis ezért keresek én most is egy újabbat, mert néhány, ami engedi a "korlátlan" fps-t, annál nagyon jól jön, és egy jópofa dolog. Egészen más élményt is kaphat az ember + kíméli a szemeket akár munka/olvasásnál, mert "folyékonyabb" a görgetés, asztal/navigáció az op.rendszerben, stb. :)
    Legtöbbet én magam is filmeket "sasolok", s abból is szeretem a retro-mozikat. Oda mondjuk nem kell nagyobb fps-szám, bár állítólag a steam-on található "lossless scaling" progit rá lehet ereszteni valahogy a filmekre/youtube-ra, de ezt még nem próbáltam ki, csak hallottam pár napja (akkor az is "sima-liba" élmény lehetne).

    Szívesen! Köszönöm!

  • dokiph

    tag

    válasz diegho #137165 üzenetére

    Szia!
    ...ha az USB-hubot esetleg el tudod engedni (tehát nem a legfontosabb szempont nálad, mert az sokszor nagyban "limitálja" a lehetőségeket), akkor olvass kérlek vissza az előző írásomra.
    A Dell monitorok akkor nagyon jók kisebb Hz-esek (100/120 Hz-esek az újabbak), ha nagyon sokat dolgozol rajtuk. Szép képet adnak, főleg ez a Dell Ultrasharp
    ..ha lenne kereted rá természetesen. Viszont idén még biztosan lesz kisebb/nagyobb leárazás szerintem sok monitorra (az előbbire mindenképp várnék egyet, ha nem sürgős, mert talán 120ezer Ft környékére bemehet az ára, ha folyamatosan szemmel tartod).

    Természetesen jobb lett volna egy "tól-ig" árat is megírnod, hogy mennyit szeretnél költeni rá + pontosan mire is használnád.
    A többiek talán úgy még többet tudnának mondani/ajánlani neked.

    [ Szerkesztve ]

    Szívesen! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés