Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz Szten Márs #7834 üzenetére

    Megnéztem, nagyjából 5e képről van szó, makró (f2.8, ami azért nem olyan fényerős) és portré (f/1.4), és tapasztalatom szerint a visszajelzés nagyon sokszor nem pontos. Ezt látom, mert az elkészült képeken rendre nem ott van a fókusz, ahová tenni akartam. Tipikusan igaz ez mozgó témáknál (táncoló emberek vagy épp méhecske a virágon).

    Mivel sok szituációban nem pontos a dolog, ezért én MF esetén nem szeretek a visszajelzésre hagyatkozni. Amiatt hoztam fel a dolgot, mert a Pentax rajongók állandóan emlegetik a kezdőknek, h ez milyen jó, holott a) vagy sose csinálta komolyan, b) ha igen, nem teszi hozzá, h milyen volt a hatékonysága.

    Mivel a témában nemigen van konszenzus, ezért igenis személyfüggő (és témafüggő is) a dolog. Én a mattüveget sokkal jobbnak tartom. Összehasonlítási alapom is van (meg mattüveges filmes vázam is), ezért bátorkodtam megvédeni álláspontomat. Hosszáteszem, h a mai dslr gépek keresőjét nem fényerős fixek, hanem fényerőtlen, AF-es zoom-ok használatához tervezték.

    Peace, téma lezárva részemről. Ugyis mindenki maga döni el, h mi neki a jobb.

    No stress, no work Today!

Új hozzászólás Aktív témák