Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz mycso #6976 üzenetére

    Na de pont ez a baj, mindenki mindent megvesz akár hitelre is, aztán nyögi a részleteket, és semmi de semmi félretett pénze sincsen ha gáz van. Persze, valóban vannak esetek, mikor egy kocsi megoldható és reális alternatíva a buszhoz képest, legyen az egy 300K-s gázos swift, de az alapvető probléma, hogy az embereknek nincsen megtakarított pénzük. Tudom, a meló kevés, a pénz kevés, a kiadás sok, csak itthon az "ahol a házam ott a hazám" mondás a divat, nem mennek el az emberek messzebbre egy jobban fizető meló miatt. Mondjuk az alapvető probléma az az, hogy hiába nem vállalod a minimálbéres melót, úgyis lesz 5 másik, aki helyetted elvállalja. Amíg nem mondja mindenki, hogy nettó 120 alatt nem megy el dolgozni, addig sajnos ennél jóval kevesebbért is el kell menni.

    Haversrác Pesten asztalosként dolgozik (faipari technikusi végzettséggel) most a 40 főt foglalkoztató cégnél ketten maradtak, 150-et kap, és csöndben van, mert akárhova menne, ennél jóval kevesebbért tud csak elmenni... Itt szegeden meg gondolom 80-akat lehet max keresni egy snassz melóval.. Igaz, hogy én a másik oldalon állok (mondhatni önfoglalkoztató vagyok) de régen dolgoztam alkalmazottként, tudom, hogy a munkavállaló érdeke minél kevesebbet dolgozni minél több pénzért, a munkáltatóé meg minél jobb munkaerőt találni minél kevesebb fizetésért... És ez a két álláspont nagyon nehezen találkozik.... A kevésből eltenni csak valamiből elvéve lehet, de ha kevés van, figyelek, mert tudom sok múlik rajta. Pont ez a törvényalkotó célja is...

    49" monitor, nas, nvme ssd ház eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/rick4/keres.php?usrid=87025

Új hozzászólás Aktív témák