Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszgé100

    őstag

    Sziasztok!

    Legyetek szívesek összeállítani nekem egy gépet, csak az kell ami a "dobozon" belül van, a sallangok megvannak. A keret 120-130k. Elsősorban autocad-re lenne használva, de csak tanulási céllal, semmi professzionális felhasználás (az előre belátható időben) office, film, net, kis játék. Ha esetleg lehetséges akkor persze vegyétek figyelembe a későbbi bővítés lehetőségét is, ez nem a lehfontosabb, de azért nem is elhanyagolható szempont.

    Előre is köszönöm.

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

  • eszgé100

    őstag

    válasz tvse1995 #2144 üzenetére

    köszi a gyors választ. :R még egy kérdésem maradt, az árak melyik áruházból vannak?

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

  • eszgé100

    őstag

    válasz tvse1995 #2187 üzenetére

    teljesen jó, már rendeltem többször is tőlük, nem volt baj sosem. ja igen és persze kell ház is. köszönöm a segítséget

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

  • eszgé100

    őstag

    Sziasztok!

    11 év után esedékessé vált az asztali gép csere. Keretem 300K Ft

    1. Mire fogod használni a gépet?

    általános otthoni felhasználás, valamennyi office, vba scriptek, egy kevés játék, bár az elmúlt néhány év kimaradt, gyanítom így nem túl lényeges szempont, plusz kaptam egy 4k + 360 fokos kamerát, ami 5.7k@30-s videókat készít, és ezeket szeretném hobbi szinten szerkeszteni. Saját fájlfomártuma van (.insv), amiket h.264 vagy h.265-es kódolással lehet mp4-be exprotálni. Sajnos a mostni gépek a lakásban még a lejátszással sem nagyon birkóznak meg a hozzá kapott programjával, hosszabb videók szerkesztése pedig esélytelen.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    van egy Cooler Master elite 430 házam, egy alig pár hónapos Xigmatek Gaia SD1283 cpu hűtőm (lga1155, 1156, 1366, 2011, Amd am2, am2+, am3, fm1, passzolom, hogy ezek a felfogatások még kompatibilisek-e még ma), 2.5"-os Samsung 850 EVO ssd, billentyűzet+egér, Corsair CX430-as táp (passz, hogy elég erős-e).

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    alaplap, cpu, memória, videokártya, ha gyenge a fenti táp, akkor az is kellene

    4. Mennyi a kereted rá?

    300k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    Benq 2220HDP FullHD, d-sub és dvi-d, egyelőre marad, kérdés második fele számomra értelmezhetetlen elhalálozása esetén vennék csak másikat

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Elégedett voltam az AMD-vel az elmúlt 11 év során, csak hallomásból néhány ismerősnek bejöttek a Ryzen-ek, plusz nvidia kártyákat javasoltak, de személy szerint bármilyen jó ár-érték arányú hardverre nyitott vagyok. Csillivilli villogó szarok nem érdekelnek, és meg a mostani ház ablaka is a fal felé néz.

    A vásárlás nem sürgős, ráérek alkatrészeket vadászni, viszont jó lenne, ha néhány évig ez is elketyegne, mint a legutóbb ebből a topikból összerakott gépem :)

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

  • eszgé100

    őstag

    válasz palfitom #156570 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen az ajanlatokat, mostmár legalább nagyjából tudom merre vagyok arccal és honnan kell elkezdenem a keresést.

    Hűtős topikban azt mondták, hogy ha csavarozva van a hűtő, akkor bukó, mert az am4-es furatok máshol vannak, am4-es lefogatót pedig nem találtam neten eddig. Új furatokat nem tudom lehet-e csinálni, ennek még nem néztem utána.
    Tápon is gondolkoztam, de lehet már csak a kora miatt is érdemes lenne cserélnem, már van vagy 6-7 éves, bár eddig nem volt baja. Szóval hűtő és táp még az eredeti budgén felül lenne.

    Memóriából mindenképp 2x16GB lesz, szerintem az elég lesz egy pár évig, nem szeretnék mégegyszer olyan hibába esni, hogy "majd később veszek, ha kell...", eddigi tapasztalat alapján már vagy nem is lehetett kapni olyan alkatrészt ami kellett, vagy horror áron voltak beragadt készletekből.

    M.2 ssd szintén nem egy nagy összeg, lehet azt is kipróbálom.

    Lapokkal kapcsolatban még csak a téma felszínét kapargatom, de ha gondolok a jövőre nem lenne érdemesebb B550-es lapokat nézegetnem? Ha jól értettem azok a következő generációs Ryzenek alá is jók lesznek.

    R5 3600 vs R7 3700x, jó kis összehasonlítás volt, de nem tudom 3700x megéri-e a felárat?

    Valamint egyik munkatársam felhomályosított, hogy nemsokára jönnek a 3000-es RTX kártyák, nem vagyok nagy játékos, de ha azok jók lesznek, akkor lehet kukázom a ps5 vásárlás tervét és inkább egy combosabb videokártyát veszek, és akkor egy két játékkal is elkaristolhatok majd.

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

  • eszgé100

    őstag

    válasz SyMbioTe #156638 üzenetére

    Nem leszólni a régi gépet!! Kiváló ügynök volt :DDD

    Az évek során azért ki lettek szervezve a feladatai “alvállalkozóknak”, játékok a ps-re, adattárolás és torrentek nasra, filmlejátszás meg 4k firestickekre, meg sokat használtam laptopot helyette az általános dolgokra. A samu ssd azért egy pár évig kitolta az életciklusát, tényleg egy megváltás volt hdd-khez képest, de ma már meg tudom akasztani néhány firefox ablakkal, 25-30 tabbal, és az 1080/60-as youtube videokat sem nagyon komálja.

    Emlékszem anno 105 ezret bírtam összekaparni egy cpu-alaplap-videokari-ram kombóra, pöcc-röff indul és sosem volt ezekkel probléma, nagyon a szívemhez nőttek a 11 év alatt... Bakker ez az életem 1/3-a :Y

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Új hozzászólás Aktív témák