-
PROHARDVER!
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31296 üzenetére
A Clover a bootloader, azt fel kell telepítened a merevlemezedre is, ha azt akarod, hogy ne kelljen USB-t használnod mindig.
http://www.ibalint.com/kext-telepitese-es-torlese-terminalbol/
Itt megtalálod a kext telepítését lépésről lépésre, ha valami nem egyértelmű akkor írj nyugodtan, legalább a bejegyzést is ki tudom egészíteni.
https://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/
Ez pedig a Clover telepítője.
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31294 üzenetére
Szia, én azt ajánlom neked, hogy miután telepíted a rendszert, a kext-eket és a Clover-t se a multibeast-el tedd fel hanem manuálisan.
Keresd ki azokat a kext-eket, amikre szükséged van és a clover-t is töltsd le és tedd rá a pendrive-ra. Mikor az első indítás megvan akkor szépen tedd fel őket.
A Multibeast-el nekem is meggyült a bajom azóta mindig manuálisan csinálom és úgy pontosan tudom mi hova kerül és én magam csinálom meg a kextcache-t így biztos lehetek abban, hogy amit feltelepítettem az működik is.
-
Plasticbomb
addikt
válasz
SidCorky #31284 üzenetére
Akár most is be tudod rakni. Csak csatlakoztasd a pendriveot arra a működő rendszerre, ahol megcsináltad clover configurator letölt arra a rendszerre, mackie akármi a hivatalos oldala, elinditod, mount efi a baloldali listában, itt kikeresed melyik efit kell felcsatlakoztatni (disk0s0 vagy disk1s0 lesz a megjelölés, de hogy melyik, azt neked kell azonosítani), majd lent az első nyilra kattintasz, megkeresed azt a particiot aminek EFI a neve, ott megkeresed a config.plist et a clover mappában, és átnézed az opciókat, fixusb az acpi oldalon, vagy devicesnél a fixownership stb. Próbálgasd.
-
Plasticbomb
addikt
-
-
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31269 üzenetére
Még régebben csináltam erről az USB készítésről egy leírást. Hátha segítségedre lesz.
http://www.ibalint.com/macos-telepito-pendrive-keszitese-egyszeruen/
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31267 üzenetére
Clover-ben csapj rá a space-re és ott válaszd ki a verbose mode-ot.
Ha az emlékezetem nem csak akkor így be tudod kapcsolni a -v -t.
Nem hiszem, hogy sok köze lenne az indulásnak ahhoz, hogy hova tetted azt a fájl.
Lényegében úgy működik a dolog, hogy keletkezik egy EFI partició, amin helyet kap a Clover. A géped ezt tudja szépen boot-olni ezért vannak külön particiót.
A Clover pedig felismeri a másik particiót, amin pedig a macOS van.
A videókártyánál kiválasztottad, hogy intel gpu-d van?
-
Plasticbomb
addikt
válasz
SidCorky #31264 üzenetére
Az EFI particióra raktad, A Windows csak azt látja a pendriveon, a másik partició HFS fájlrendszeren van, amit a windows nem ismer. Viszont az EFI particióról nem fogod tudni futtatni, mert az OSX alapból nem fogja feldobni, mint látható, s eddigiek alapján te az egyszerű user vagy, aki nem fogja tudni terminalban felmountolni. Szal macosen pakold fel, ahova kell, a telepitő particióra.
Első körben arra tippelek, hogy kifelejtetted a Disk Utility-t akkor, amikor a telepitő bebootol.
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31261 üzenetére
Szia,
azért van ez a fórum, hogy kérdezz! Tehát tedd ezt bátran, ha tudunk segítünk.
Meg kéne próbálnod a telepítőt verbose modban indítani, hogy tudjuk hol akad meg a folyamat. Ehez használd a -v kapcsolót és akkor írni fogja, hogy éppen miket tölt be.
Milyen kext-eket tettél bele a Cloverbe? Meg akkor gondolom UniBeast-el készítetted az USB-t ott miket jelöltél be?
-
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31018 üzenetére
Hackintosh esetén mindig vannak problémák, főleg mikor frissíted a rendszert. Én mostmár mindig várok egy kicsit a frissítéssel, mert volt belőle problémám.
Mindent meg lehet oldani, hogy működjön, de ahhoz tényleg nagyon össze kell válogatni a gép alkatrészeit. Nálam például minden működik, iMessage, AirDrop stb... de ehez az kell, hogy native hálózati kártya legyen a gépben és még akkor is játszani kell kicsit vele, de össze lehet hozni.
Fejlesztésre használom én is a gépet, nekem is kényelmesebb, mint a Windows, de ettől Windows-on meg lehet mindent oldani kivétel az iOS fejlesztést nem, vagy csak részben és az nem olyan.
syC: Esetleg le tudnád írni a géped teljes konfigját? Lehet, hogy már leírtad máskor, de most nem találtam meg így hirtelen és kiváncsi lennék, miket kell használnod kextekből stb.
-
Sapphi
aktív tag
válasz
SidCorky #31005 üzenetére
Nem lesz vele semmi gond, kábelen probléma nélkül fog menni a hálózat is.
Elöbb a macOS-t tedd fel! Mivel az EFI particiót a Windows máshogy készíti el és nagyon szívás utolag modosítani. Mikor a macOS-t telepíted, akkor csinálsz egy particiót a windows-nak is és akkor nem fognak összeakadni és a clover nagyon szépen fogja őket kezelni.
Nekem is így van megodva.
Két winchester esetén pedig mindegy, mert az egyikre megy a Windows a másikra a macOS.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Facebook és Messenger
- Total Commander
- Acer notebook topic
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen alaplapot vegyek?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Pro Max 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Realme 8i 64GB / Normál állapotban / 12 hónap jótállással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest