Hirdetés
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
nemurea
aktív tag
válasz
King Unique
#6169
üzenetére
Nem akarok nagyon belepofázni, és már elég jól kiveséztétek a témát, de az én tudásom szerint (és fent is volt egy ilyen komment) a BIOS-ba való belépéshez elvileg semmi köze nem lehet, hogy milyen rendszerű a HDD. A teljesen áramtalanított gép, ha bekapcsolod, azzal kezdi, hogy megnézi, milyen perifériái vannak. És ha épp akkor nincs egy darab HDD sem benne, akkor...? Milyen alapon szabadna neki ilyenkor letiltani a BIOS-ba való belépést? Ez nekem olyan önkényesnek tűnik (a gép részéről).
Másfelől: ha át is alakítod a lemez formátumát, az beleír valamit a BIOS-ba, amitől az újra aktív ("beléphető") lesz? Bocs, tényleg nem okoskodásból, láttam már én is inkorrekt gépeket :-)
Hogy ne csak kérdezgessek: pl. lehúzod a HDD-t, és beleraksz egy normál, pl FAT32-es bootable pendrive-ot? Teljes áramtalanítás után indítod. (Persze kérdés, hogy az USB egyáltalán benne van-e a boot sorrendben, dehát a cél az, hogy a BIOS-ba belépjünk. Talán megoldaná.)
-
Rimuru
veterán
válasz
King Unique
#6169
üzenetére
Amivel probaltam volna az nem volt ra alkalmas, ezert is mondtam hogy ha a kimenetben nem ir hibat, mert nekem jelezte hogy nem jo.
efivarsban mik vannak?
efivar -l
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Flip i3-1315U 8GB 512GB 14" FHD+ áthajtós-érintős Gar.: 1 év
- CSX 2x2GB (4GB) DDR2 800 MHz kit
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- ELADNÁD IPHONE KÉSZŰLÉKED? ADD EL A MOBILESHARKNAK GYORSAN ÉS BIZTONSÁGOSAN!
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Pacific Blue- 1ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3948
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon

